Skocz do zawartości

Scena 3d: Stairs [Nowa wersja!]


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe, ale co mi tam :) Przynajmniej mnie zjedziecie :D

W sumie zajęło mi to dwa wieczorki.. Modelowane wszystko "na szybko".. Bardziej chodziło mi o trening renderingu wizualizacji...

 

soft: 3ds max 7

render: Vray

render time: 3h 47min

 

http://ru178.internetdsl.tpnet.pl/~grapheatures/stairs_fin.jpg (link do starej wersji)

 

Proszę o konstruktywną krytykę!

 

Pozdro!

 

------------------------------------------------------------------------

EDIT:

 

Nowa wersja!!

Poprawiłem kilka rzeczy.. M.in. odchudziłem poręcz i rurki, zmieniłem oświetlenie, zrobiłem od nowa blat, dorobiłem klamki :D LOL

Sorki za kwiatka - to atrapa - była wyprzedaż na targu i nie mogłem się oprzeć :D LOL

Wiem, że materiał lady nadal pozostawia wiele do życzenia, ale nie mam już siły na nowo renderować :P

Nie zmieniłem proporcji na schodach, bo musiał bym praktycznie wszystko od początku robić.. To by było na tyle... :D

 

render time: 5h 37min

 

http://ru178.internetdsl.tpnet.pl/~grapheatures/stairsv2.jpg

 

Wielkie podziękowania dla Hindusa, który użyczył mi modelu krzesła! :)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ziarno duże ale rozumiem, że chodziło o czas. Architektura mi się nawet podoba, tzn. schody bo własciwie wszystko do tego sie sprowadza. Wydaje mi się jednak, że poręcz jest zdecydowanie za gruba (jeszcze ten ciężki brązowy kolor), przydał by się jakiś akcent kolorystyczny bo smutno trochę. Na blacie pusto, może coś tam ustawić?

Fajne szyby na górze.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maras -> Taa, chodziło o czas. Mówie - ilekroć mam czekać na render dłużej niż godzinę to mnie kur**ca bierze :P

Co do poręczy to już zauważyłem... Niestety nie miałem siły poprawiać i tak jakoś już zostało..

Akcent kolorystyczny.. Heh - to oldschool'owy design :] Kolorystycznie jest tak jak od początku planowałem (Nie oznacza to, że jest super.. Może poprostu się nie znam :P).

"...Na blacie pusto, może coś tam ustawić?..." - Chyba już za późno na takie zmiany.. W sumie wrzuciłem to do Finished Works, więc będę konsekwentny.

Tak wogóle to dzięki za szybką odpowiedź!

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi nie pasuje kadr szczególnie że blat jest nieciekawy.

Z tego co widze to stopnie są za wysokie w stosunku do wysokości barierki.

No i jakieś dziwne i niepraktyczne pierścienie przy ostatnich słupkach barierki przy zejściu

Jak powiedział Maras poręcz za gruba.

 

Mogła by być z tego niezła praca - no ale jak cierpliwości masz na godzine - to nie wróże pojechanych renderów ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie i łądnie tylko imo troche za grubo i na rurkach przy schodach, i na balustradzie/poręczy, i na tym blacie - no i troszke za ciemno - wez przysiądz i wyostrz krawędzie, zmniejsz to i owo i daj jaśniejsze ściany albo przestaw coś w renderku bo troszke za ciemne ściany wyszło - ale to wszystko moja opinia :P ogólnie 4.8/6

 

edit - rurkach :] lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Z tego co widze to stopnie są za wysokie w stosunku do wysokości barierki..."

 

- Wiesz, nie do końca jest powiedziane jaką wysokość mają koniecznie mieć stopnie, a jaką barierka.. Starałem się nadać stopniom taką wysokość, aby w rzeczywistości łatwo się po nich chodziło. Barierke dopasowałem "na oko"

 

"...No i jakieś dziwne i niepraktyczne pierścienie przy ostatnich słupkach barierki przy zejściu..."

 

- Element ozdobny... Pomysł zarąbany od innych schodów, więc na mnie nie krzycz.. :D

 

"...Mogła by być z tego niezła praca - no ale jak cierpliwości masz na godzine - to nie wróże pojechanych renderów ;P..."

 

- Z natury jestem niecierpliwy i porywczy :) W sumie jakbym miał już renderować coś większego, to zapuścił bym render na noc.. No problem :D

 

"...no dokladnie , blat wyglada tak jakby mial miękkie poszycie..."

 

- Nie lubie przyznawać się do błędu, ale będę musiał :P

 

"...drzwi są chyba bez klamek..."

 

- Bo to są drzwi na pilota :D LOL

 

"...Ok, ja nie będę objeżdżał, bo załozenia spełnione. To ma byc trening, wiec jako trening przechodzi..."

 

- W sumie, może jednak zrobie z tego coś większego... Hmmm....

 

"...imo troche za grubo i na rórkach przy schodach, i na balustradzie/poręczy, i na tym blacie..."

 

- No dobra... Proporcje u mnie kuleją - przyznaje się :D

 

"...wez przysiądz i wyostrz krawędzie, zmniejsz to i owo i daj jaśniejsze ściany albo przestaw coś w renderku bo troszke za ciemne ściany wyszło..."

 

- No i chyba tak zrobie..

 

"...Ogólnie podoba mi się, jak na trening to jest spoko, ladne szybki :)..."

 

- Dzięki bardzo za ten i za resztę pozytywnych komentarzy :D

 

---------------------------------------------------------------

 

Bardzo proszę Moderatorów o przeniesienie tego tematu do WIP'a

 

---------------------------------------------------------------

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi na pilota... wymieklem. :D

Skoro to przeradza sie w WIP'a, to pozostawie komentarz na pozniej. Ale w sumie wszystko zostalo juz powiedziane. :)

 

BTW: Nie chwaliles sie, ze robisz wizke... tylko nie mow, ze nie pytalem. :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wiesz, nie do końca jest powiedziane jaką wysokość mają koniecznie mieć stopnie, a jaką barierka.. Starałem się nadać stopniom taką wysokość, aby w rzeczywistości łatwo się po nich chodziło. Barierke dopasowałem "na oko"

 

2h+s= 60-65[cm]

maksymalna wysokość stopnia w budynku użyteczności publicznej to 17[cm]

a barierka 110[cm] wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry-> jak już masz takie zdanie to podaj jakieś argumenty. Zresztą do bani może być co najwyżej praca a nie autor, bo chyba nie znasz człowieka;)

 

 

Ps. tak się długo zastanawiałem jak to łagodnie napisać,że mnie inni ubiegli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał hindus

teraz kazdy niedorozwój mi pod niego podchodzi.

 

Ojej, ojej... brak mi tchu...

Respirator!

:D

Sorki za kontynuowanie OT.

 

niemów RA że nie mam racji ? co masz na myśli - stajesz przeciw mnie brutusie bo nie kumam ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie przejmuj sie takimi komentarzami.

 

Spoko :) Ma prawo pisać co myśli.. Inna sprawa, że ten komentarz obrócił się przeciw niemu..

Nie pozostaje nic innego, jak starać się zrozumieć takich ludzi.. Mało tego! Trzeba im pomagać! Ja już zacząłem :) Zapraszam do działu "Bitwa 3d" :D

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej panecku! :)

Przedewszystkim jasniej. Z kwiatkiem zaszalales, nie ma co. :D

Moze daj na ten blat teksture jakiegos kamienia czy cus. Jego krawedzie tez jakies dziwne sa. O te spadki mi chodzi. :)

Badz co badz, mi sie podoba.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdecydowanie lepiej - i jak juz jest prawie idealnie to awsze znajdzie się ale ;) już pewnie wiesz że zaczne pisac o kwiatku i o blacie także nie ma sensu ;) daj na blat jakis pożądny shaderek i pozbądz się kwiatka :P ogólnie 4.8/6 jak poprawisz to o co prosze to będzie prawie 6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MODERATORÓW! -> Kurcze, doprosić się Was nie moge o przeniesienie tego wątku do WiP'a :P

 

RA -> Kurde no... Zostawcie tego biednego kwiatka w spokoju! :P Myślicie, że on nie ma kompleksów z powodu swojego wyglądu? Zawsze chciał wyglądać jak te stokrotki i inne kwiatki polne.. Miał trudne dzieciństwo! Pociechy innych, ładniejszych kwiatków się z niego śmiały! A sam jest sierotą! Jakiś ogrodnik uśmiercił jego rodziców, bo myślał że to chwasty! Wy nieczułe bestie... Musicie go dręczyć!!??.......

(MEGA LOL!!)

No muszę coś wymyślić z tą teksturą blatu... Nie ma bata :P A te krawędzie już takie zostają :) Taki dizajn :]

 

Hindus -> No i znowu o kwiatku... Oj bieeeedny... bieeeeeedny........ :D Popracuje jeszcze nad blatem, aby było prawie 6 :D (BTW. 4.8/6 dałeś poprzednio :D LOL)

 

--------------------------------------------------------------------

 

Edit:

Vorek ->.............. Kwiatek się powiesił..... :(

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ten kwiatek to pewnie moja wina, chciałem aby coś postawić na blacie...nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą wywołac moje słowa;)

Poważnie to bardzo fajnie teraz to wygląda, jeszcze tylko załatwić sprawę blatu i będzie piknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTHMAN -> Może posiedze jeszcze nad tymi szybami.. Hmm... Nie wiem teraz... Co na to inni? :)

-----------------------------------

Kolejna wersja.. Nie robie z tego jakiegoś dużego łapdejta, bo to tylko test.. Co o tym myślicie? Może być, czy jeszcze nad tym posiedzieć?

 

stairsv3.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus -> Shader plastiku? Sugerujesz, że blat nie ma mieć żadnego reflecta?

Vorek -> Ciężko o teksturkę tego typu w wysokiej rozdzielczości.. Właśnie przez ten tiling postanowiłem dać takiego reflecta, aby odwrócić uwagę oglądającego... :P

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności