Skocz do zawartości

scena3d: interior


mentaller

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A mnie sie podoba, chociaz jest miejscami za sztucznie :) Fajnie upakowales te czajniczki ;] Odbicie w tv jest po prostu masowe :) To co mi sie nie podoba to nozki od sofy, kwiatek kanciasto i nienaturalny kolor no i ten stol jakis taki duzy, chyba ze to wina ujecia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej - chyba wszystko juz powiedziano - czjniki fajny joke ale chwilowy potem drażni ;)

śmieszne jest to co wisi nad kanapą - bo wydaje mi sie że przez jego nie przezierne boki to oświetlone będzie otoczenie kanapy a reszta pokoju będzie tonęła w półmroku - więc po co ta stojąca lampa przy kanapie - lepiej żeby stała gdzieś dalej pod ścianą czy w innym miejscu - no ale kompozycyjnie nawet dobrze sie tam wpisała - szału nie robi, ale nie drażni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, czemu wszyscy przyczepili się do tych teapotów? chyba nie spodziewacie się że będą w finalnej wersji, co ;-P ? zabieram się za te nieszczęsne proporcje, może zmienię lampę, krzesło i stolik chyba nie są tak strasznie duże jak się wydają(może wina kadru), ale i tak popracuję nad nimi.

 

EDIT: przeglądałem ustawienia i zauważyłem, że FOV w kamerze był ustawiony na 63 zamiast na standardowe 45. może to być przyczyna która potęgowała efekt braku proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedziemy dalej... ;P

 

dodałem z tylu pomieszczenie, ale chyba z niego zrezygnuję, stół, krzesła i kanapa powędrują bardziej w dół(nie miałem czasu by robić kolejny render). textura mebli bedzie ciemniejsza. zamieściłem też widoki z viewportu - można przyjrzeć się proporcjom. oparcia krzeseł chyba też będą niższe.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym renderze krzesła wyglądają jak mamuty (stół też) na drugim juz jest lepiej, może spróbuj zmienić teksturkę tego stołu i krzeseł bo jakoś mi nie pasują do reszty. Ogólnie to podoba mi się najbardziej ujęcie 1 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tam w tle stoi ubikacja? (mówię o renderze z pierwszego postu)

2. Co to w ogóle jest za pomieszczenie ? jadalnio salon? Jeśli już... to dlaczego tak dziwnie są poustawiane meble?

3. czepiam się już, ale z czego jest ten tv? z szarego jeansu? ;] Dziwnie wygląda... Ale może to tylko takie cienie są...

4. Ktoś tam przyczepił się do kwiatka. Mi się tam on podoba i ma bardzo ładny kolor ;]

5. Kanapa ekstra, ale czy przypadkiem nie ma zbyt małych nóżek ? (zbyt chudych)

6. nienawidze takich żyrandoli ;]

 

Wszystko jest ładne, ale nie przemyślane. Gdybyś najpierw zrobił jakiś plan to by było o wiele łatwiej (i zgrabniej). Teraz za dużo jest nawalone do malutkiego pomieszczenia.

 

Pozdrawiam... będę odwiedzał ten wątek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten róg jadalni jest bardzo ciemny.

 

Weź przysuń stół do ściany na wprost (2 render postu #10) i dodaj 2 krzesła po drugiej stronie stołu. Będzie fajniej ;] Na widoku z góry wydaje się, że jest wystarczająco miejsca na to...

 

Tamtą czarną otchłań trochę możesz rozjaśnić. Niby ona się świeci, ale bardzo słabo i daje dziwny efekt na podłodze i "framudze".

 

Popracuj trochę nad tym. Przeglądaj katalogi IKEI i będzie Ci lepiej ;] Jak już mówiłem masz tam dość dziwny układ... Ale wszystko prezentuje się bardzo ładnie jak dla mnie...

 

WIĘCEJ ŚWIATŁA!! ;] ciemno jak w melinie, a to przecież poważny lokal, prawda? ;]

 

PS. Łazienkę też zrobisz? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcje i jeszcze raz proporcje!!!

Kanapa jakas taka za gleboka do swojej szerokosci..

krzesla wugladaje jakby mialy za krotkie nogi a wzgledem stolu wydaja sie dobre... wiec nie wiem czy to siedziska za wielkie czy stol za niski. dopracuj to jeszcze.

 

Ustawienie tez malo przemyslane. Najbardziej sie to tyczy stolu..

Ogolnienie jaest jakos tragicznie, ale musisz wlozc w to jeszze duzo pracy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popróbowałem troche z tymi światłami ;]. mam dwie wersje i nie wiem na którą się zdecydować, w tej drugiej meble są ciemniejsze(może jakieś inne sugestie?). w wersji finalnej szkło na tych szafkach bedzie z refractem na 0.5-0.7, dla uzyskania efektu acid glass(to na dole) http://alzhem.com/sub1/tutorials/images/tutorial_06/06_cristal.jpg (nie wiem jak to nazwać po polsku ;] ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem za bardzo ustawienia schodów (one sie łączą ze ścianą? framuga ma jakąś grubość?), te czajniki całkiem z lewej - właściwie ogólnie cała lewa, ciemna strona - troszkę odwraca uwagę... poza tymi błędami podoba mi się ta praca, pomimo dziesiątek podobnych, jakie można znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo! widzę że ktoś odkopał wipa - zapraszam do finished ;]

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=18743

 

oo79 --> target direct+vraylight w oknach. w załączniku widok z top view. pomocny może być też ten link http://www.evermotion.org/tutorials/mich/minterior04.htm

 

p.s. teapty rządzą ;P zresztą to bardzo ciekawe, wystarczy tylko wsadzić ich pare do scenki i od razu robi się ruch w wątku ;]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności