Skocz do zawartości

Scena 3d: Stadion piłkarski


Dudihnio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... pisze tutaj raczej pierwszy raz. Mijałem to forum wiele razy, ale jakoś nigdy nie skusiłem się, żeby tu napisać ;] Więc...

 

To jest stadion... co prawda niedokończony jeszcze...

Na początek chciałbym kilka komentarzy na temat tego co już jest zrobione... później przydałoby się mnie troche poporawiać ;] Profesjonalistą raczej nie jestem, ale liczę na jakieś wsparcie...

 

Oto kilka obrazków...

 

używam 3dmax 6 i vray'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest stadion... co prawda niedokończony jeszcze...

 

Tak więc nie ma siedzeń... policz sobie... jedno krzesełko w najprostrzej postaci ma 10 boków... przwiduję takich krzesełek około 20 000. Ale nie widzę sensu wstawiać ich teraz bo to tylko zamuli...

 

To coś w rogu stadionu to budynek. Z tej strony wygląda jak kawałek muru. I tak miało być bo co ma się na nim znajdować ? Może coś na nim powiesze... nie wiem jeszcze... jakieś propozycje ? ;]

 

Dzięki cogo... własnie miałem to zamiescić... Xyrion możesz tam sobie zobaczyć ten budynek z bliska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max mi pada podczas każdgo renderowania.... nie wiem o co chodzi, ale staram się to jakoś naprawić...

 

Wydaje mi się, że to przez Skylight bo to własnie z nim się wiesza... ale nie wiem dlaczego... przecież było wszystko dobrze...

 

grrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie co do kompozycji tego stadjonu.. dla czego zdecydowales sie na łuk z jednej strony a cos w rodzju "L ki" z drugiej strony.. i takie jeszcze jedno techniczne pytanie mi sie nasuwa jak sie tam wchodz? (za trybunami widac tylko pionowe słupy zapewne konstrukcjia a schody?) ale na stronce fajnie to wyglada tylko Rasiaka brakuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dorobić trampolin przy każdym wejściu... co za niezręczna sytuacja... ;]

 

taaa... nie ma wejścia bo to nie jest skończone... ;] tak... to dobra odpowiedź ;]

 

Nie będę się zajmował wnętrzami... tył trybun będzie zabudowany i nie będzie widać, że tam nie ma schodów ;] proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak super pomysł sam chciałe sie zabrać za stadionik ale sił mi chyba brakło :P a teraz słowa krytyki niedobre są wymiary linii na boisku, i chyba trybuny za małe niewiem jak tam zmieścisz krzesełka chyba że będą bardo małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Georgas-

 

wymiary boiska to 100m na 50m. A linie są zrobione co do centymetra...

 

Trybuny są dobre... może sprawiają wrażenie małych, ale wszystko się zmieści, spokojnie ;] już to próbowałem ;]

 

 

-Kakarotto13-

 

Plazmowy wyświetlacz będzie ;] i to nie jeden... ale narazie nie ma gdzie go powiesić... wszystko w swoim czasie... Pisałem, że ten render jest ta odpier*** ? Nie? No więc jest ;] Później jak zrobię coś konkretnego to wyrenderuje jakoś ładniej, narazie nie chce mi się czekać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to Boisko ma stac w polsce to proponuje:

1. barierki 3 metowe zaraz za reklamami,

2. na kazdym sektorze 5 kamer viedo

3. kazdy sektor oddzielony powienien byc 4 metrowym stalowym plotem

4. Woz z dzialkiem wodnym

5. 10 bramek wejsciowych dla kibicow poza stadionem, z wykrywaczami metali itp.

 

Jesli to Stadion Angielski:

1. trybuny zbilzyc do 8 metrow do stadionu

2. wstawic ochronne siatki do okola boiska (na pilki mocniej kopniete)

3. wygoden seidziska

4. budki z zywnoscia miedzy sektorami

5. laajacy balon reklamujacy np. firem durex

 

a teraz cos na serio .. na tych rogach mozesz zrobic przeszkolen pomieszczenia .. tam zwykel siadaj rezusi w restauracjach, jedza sobie cos i ogladaj mecz, albo jakies lgoo wstawic na koncu wzykle, oswitlenie, plazme, glosniki, itp itd :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan... będe ukrywał ;] Poza tym już mi zaczyna padać na tym co mam teraz... Nie sądze, że uda mi się skończyć ten stadion na takim sprzęcie... chociaż taki zły nie jest... ale postaram się... może się uda ;]

 

Cogo... to będzie w polsce ;] W Twojej wiosce postawie... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update.

 

Telebim powieszę, ale dopiero później.

Narazie mam problem z tymi budynkami. Kolosy wysokie na 10 pięter i o dużej powierzchni. Do czego one mają służyć? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo bym prosił. A tak w ogóle to one mi się nie podobają ;] Może z teksturami będą lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wam większe rendery jak nie ma tam nic ciekawego do oglądania ;]

 

Niby powinienem zaprojektować... ale jakoś za bardzo nie wiem co może stać przy stadionie... to załóżmy, że te budynki pełnią funkcję rekreacyjną. W sensie, że są w nich restauracje, sklepy, sauna, kosmetyczka, fryzjer. I oczywiście jedno z wielu wejść na stadion... Nie można zapomnieć o sklepie z pamiątkami i jakimś niewielkim hoteliku. Oczywiście muszą być miejsca biurowe bo po co marnować taką dużą powierzchnię.

 

Narazie tyle. ;]

 

Będę dawał większe obrazki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wracam... nie było mnie kilka dni...

 

Obejrzałem sobie kilka stadionów na www.stadiony.net i każdy miał na narożnikach albo siedzenia, albo elementy oświetleniowe... dlaczego mam być inny ;]

 

Wstawiłem siedzenia na rogi. Potraktowałem je dość sporym BEND'em dlatego te wejścia są "nieco" szersze... chyba trzeba będzie je zmienić. Chociaż nie wygląda to tak tragicznie...

 

Boki trybun (widoczne na renderze) zasłonię ścianką...

 

nad wejściem muszę się jeszcze zastanowić... bo w sumie tyle ile stadionów, tyle różnych propozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy ludzie marudzicie, chlopak wam pisze ze nie ma warunkow czasu i ochoty zeby wstawiac wieksze rendery. Matko! troche zrozumienia.

 

Do rzeczy:

 

Malo progresywnie narazie to wyglaa jak by salo w miejscu dodaj skomny budynek w jednym rogu, wostatnim tablice z punktami czy tam telbim itp. mozesz zaczac robi tower - czyli to na srodku trybun skad nadaja komentatorzy oraz gdzie lezy golwona kamera. wstaw teksture czerwonego tartanu wokol stadionu , siatki za bramki przeciw pedzacym z predkoscia łorpowom pilkom. dodaj pare rzeczy bo narazie nic sie tu nie dzieje.

 

Na renderach wszystko widac, ludziom slepym proponuje wizyte u okulisty. Jesli nie ma na to warunkow to niech robi tak jak moze maksymalnie.

 

Nie zapomnij o Wozie z dzialkiem wodnym ;]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W róg wstawiłem budynek... jest na pewno o wiele mniejszy od poprzedniego i bardziej funkcjonalny. Może tego za bardzo nie widać, ale powiesiłem na nim boxa jako telebim. Chociaż raczej to nie przejdzie bo ekran ma wymiary 25m x 12m... nie wiem czy takie cos da się skonstruować... prawdziwe mostrum...

 

attachment.php?attachmentid=22704&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności