Skocz do zawartości

Kratki na bitmapie


TORCIK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, bawie się już troszke 3d studio max i cuś tam wychodzi. Mam taki problem że ułożyłem sobie plany samochodu ale na nie których bit mapach są kratki, a na, nie których nie ma kratek tylko są te kratki za bit mapą. Wiecie jak się pozbyć tych kratek z bit mapy?

 

P.S. A tak przy okazji, szukałem wszędzie gdzie się da plany samochodu Mercedesa Vito. Hee nigdzie jego nie ma, może ktoś ma je albo wie gdzie są to prosiłym aby zamieścił linka. Będe bardzo wdzięczny bo to mój samochodzik i chce go wykonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No dzięki oto mi chodziło. Tylko jest taka zwała, że np w oknie Right i Top jak klikne G to nigdzie nie mam tych kratek a w oknie Front jak włącze to są kratki za bit mapą :P.

 

P.S. No to miałby ktoś Mercedesa Vito? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Muzzy, znalazłem tylko takiego Vito.

 

[email=http://img399.imageshack.us/img399/1397/mercedesvan9na.gif]http://img399.imageshack.us/img399/1397/mercedesvan9na.gif[/email]

 

 

Na razie chcem zrobić jakiś prosty samochodzik a wtedy zrobie tego mesia.

 

A tak w ogóle zapytam czy ciężko będzie z takiego obrazka zrobić samochód jak dla początkującego? Ten obrazek słąbo widoczny troche jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jeśli miałeś problemy z takimi sprawami jak grid etc to wg mnie powinieneś najpierw zrobić pare tutoriali a potem sie brać za takie modele jak samochody - to nie jest takie łatwe jak sie wydaje tymbadziej że jak zsam napisałeś jesteś początkujący :) machnij pare tutków i będzie ci łatwiej. To są oczywiście moje propozycje zrobisz jak zechcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no próbowałem zrobić samochód z tego tutka

 

http://www.evermotion.org/tutorials/modeling/car_modeling_max/

 

ale mi nie wychodziło :P więc robiłem z jakiegoś polskiego tutka ( był to samochód Renault Laguna chyba wiem, że napewno Renault ) No przekonałem się, że robienie samochodów nie jest proste, więc robiłem sobie pokój :P. Heh tylko mam zawsze taki problem bo nie umiem ustawić światło i żęby by było chociaż ciutke realistyczne. Zawsze mi wychodzą rzeczy plastikowe :P. Ściągnąłem tego v-ray'a ale chyba coś źle zainstalowałem bo go nie ma :p

 

P.S. chyba sobie kupie jakąś książke o 3d sutdio max :D. Co o tym sądzicie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz vray'a? Spradź w oknie renderingu, w rolecie assign renders - klikasz tam na taki przycisk z trzerma kropkami - w otworzonym okienku powiniem być vray - wybierz go.

 

Co do książki, to zamiast niej polecam dużo tutków z netu - więcej się nauczysz niż z ksiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności