Skocz do zawartości

Najlepsze efekty w filmach


Sharp

Rekomendowane odpowiedzi

\"Star Wars Epizode II Attack of the Clones\"

był filmem cultowym, niesamowitym i wogóle brak mi słów do opisu.

bilecik z premiery wisi w widocznym miejscu.

Jak wyszedłem z kina to nie odzywałem się ze dwie godziny, totalny szok i paraliż organizmu.

do 2005 roku już nie wiele, Epizode III

[rotfl2] [rotfl2] [rotfl2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ehh... moim zdaniem nie wszystkie filmy powinny byc takie jak Blade Runner, Solaris itd. bo kino byloby wtedy dosc nudne i czasem przydaje sie taki chociazby SW, ktorego kocham (wszystkie ofkoz) i pomimo tego, tez uwazam ze nie byl bardzo dobrym filmem, ale kino potrzebuje takowych. Nic nie mam do Blade Runnera czy Solarisa (choc tego nie ogladalem), przeciwnie wiem ze to sa filmy zawaliste, tak jak chociazby ostatnio - \"Hero\".

 

Ze wzgledu na Pirates of the Caribbean, updateuje swoja liste:

 

- Filmy nasycone efektami (widocznie):

 

1. Star Wars I & II

2. Matrix 2

3. TTT (The Two Towers jakby ktos pytal)

 

- Filmy, w ktorych efekty stanowia dodatek

 

1. Minority Report & Pirates

2. Perfect Storm

3. FOTR & Matrix

4. The Mummy, The Haunted

 

- Klasyki

 

1. SW IV, V, VI (zawsze dominuje :D)

2. Terminator 2, Jurrasic Park

3. Forest Gump, Titanic

 

Mowie o filmach, ktore widzialem, a po trailerach nie bede nic ocenial.

 

 

 

P.S. Swietlik - Jeszcze poltora roku :D

 

(19 May 2005 - This Day the Empire Will Rise, and Jedi will Fall :D)

 

Pozdrawiam

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bylem na hero... kurde ale wypas... na prewde warto pojsc. kazda scena w tym filmie jest na prawde ladna! chociaz jak na razie to cela i tak przebija wszystko.... (i nie pisac ze tam przeciez grala J Lopez... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero jak i Przyczajony Tygrys Ukryty Smok są Chińskimi baśniami...zekranizowanymi...unich od dzieciństwa każdy lata...takie jush jest Kung Fu...a jak uważałeś że Hero ma za dużo efektów to obejżyj sobie Czerwonego Smoka...na nim widać w każdej scenie prawie linki podtrzymujące bohaterów :D

 

Dla mnie osobiście Hero był pięknym filmem...zdjęcia z tego filmu poprostu mnie powaliły...colory...kompozycja...ruch...wszystko...

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i to właśnie jest takie efektywne i efektowne :D

Wolę zdecydowanie to niżeli standardowe wybuchy samochodów( czy czegoś tam) w kolejnym filmie.

A jeśli chodzi o baśniowe ekranizacje pochodzące z krajów azjatyckich to polecam Blade z 1995 roku (nie chodzi o łowcę wampirów - który też był śietniacki :D)

Przepięknie zrobione -też taka baśń( tylko barzdiej brutalna i barzdiej prawdziwa:D) lub obejrzyjcie sobie nowy filmik KillBill lub My wife is a gangster:D( sam jeszcze ich nie ogladałem ale widziałem efekty :D)

Polecam:d

 

Pozdrawiam

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wojna Światów" to mój ulubiony film który jest nasycony efektami specjalnymi zapierającymi dech w piersiach. Oglądając film w kinie dzięki powalajacym efektom miałem odczucie jakbym był po środku wydarzeń dziejących się tam. Polecam!

 

P.S.

Więcej informacji o efektach specjalnych stosowanych w filmach można znaleźć w serwisie http://www.filmfx.extremepc.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochalem sie jak pierwszy raz zobaczylem bullet time. Tyle ze to nie bylo w filmie a w teledysku coolio - i c u when u get there. Do dzisiaj rowniez uwielbiam jakies morphingi (zakochany w Michael Jackson - Black or white) oraz w matrixowym przenikaniu w monitor. Pamietacie scene z matrix 1 gdy agenci przesluchiwali nijo? Kamera wchodzi albo wychodzi z tej sali przez monitor. Jako odwieczny fan efiksow bardzo mi sie to podobalo gdyz nie wiedzialem jak dziala (teraz juz wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matrix 1 rules :] !!!! wszystko począwszy od zwolnionego tempa, przez efekty w trakcie walk w metrze po wspomiane wejście kamery wgłąb monitora - długo jeszcze nei będzie takiej świerzości - swoją drogą ogłądał ktoś film SEX is ZERO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matrix 1 rules :] !!!! wszystko począwszy od zwolnionego tempa, przez efekty w trakcie walk w metrze po wspomiane wejście kamery wgłąb monitora - długo jeszcze nei będzie takiej świerzości - swoją drogą ogłądał ktoś film SEX is ZERO ?

SEX....że co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no efekty w filmach powalaja na kolana. dla mnie #1 to jednak SW: Atak klonow :)

 

ale mam do was pytanie zwiazane z efektami. Podam na przykladzie: leci sobie teraz w tv reklama lotto ze sloniem spiewajacym na scenie. Pytanie brzmi: jak oni to robia ze rece ktore sa na pierwszym planie zakrywaja slonia? Czy sa one dostawiane jako osobny film czy po prostu sa techniki, ktore pozwalaja na ukrycie slonia za tymi rekami?

 

Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi :)

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie zastanawiam jak np. zrobili to, że w reklam,ie chyba Citroena samochód zmienia się w takiego fajowego robocika ( morfing?!?), ostatnio interesuje mnie jak zrobili nietoperze w Batman Begins ( świetny film). W filmie nie było dużo efektow ale jeśli już się jakieś pojawiły to były naprawde super....Na CGSociety ostatnio pojawił sie jakiś artykuł o tym filmie ale tylko dla zarejestrowanych z wykupionym abonamentem ( czy jak to nazwać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty specjalne same w sobie są nudne potwornie i szczerze mówiąc nie wiem jak można się nimi podniecać :P

 

Najlepsze są takie których nie widać lub takie które mają sens w filmie. Największe wrażenie robią te które są w pewnym sensie postępowe, nowatorskie (i tu jak zawsze główne zadanie stoi przed reżyserem który potarfi umiejętności „szpeców” dobrze wykorzystać, wykorzystać w nowy, inny sposób ). W końcu FX nie jest celem samym w sobie.

 

Park jurajski był fajny. Nowa jakość efektów. Nowe techniki zrobiły swoje chodź jak sami wiecie sporo gadów było zwykłymi kukłami (t – rex w sporej część ujęć itd. ). Byłem na tym w kinie za młodu i było ciekawie.

 

Cóż mogę powiedzieć więcej. Na Matrixsie1 zgubiłem szczękę (do dziś znaleźć jej nie mogę ;) ). Wszystkie te triki z płynącą w zwolnionym tempie kamerą porażały głównie swoją oryginalnością, chodź sam trik był wcześniej znany i wykorzystywany przez niektórych artystów (nie podam z nazwiska, nie pamiętam). Z samym CG ma on jednak niewiele wspólnego.

Cała sekwencja w lobby to oczywiście czysta surowizna (nie licząc niezbędnej roboty w postprodukcji oraz wycinania linek). Sekwencja z eksplodującą windą... jedyne drzwi były dorobione komputerowo i to akurat było czuć i widać na ekranie w kinie.

Cały ten film, cała jego efektowność polegała na nowym podejściu do kina akcji. Jeśli chodzi o grafikę nie było tam praktycznie nic nadzwyczajnego. Sceny z poduszkowcem itd. były oczywiście zrobione bardzo porządnie, bezbłędnie, ale sami przyznacie że to nie one głównie zapadły w pamięć.

 

Druga i trzecia część były widocznie beznadziejne bo już nic nie pamiętam z obu tych filmów ;) :P

 

Final Fantasy – wiadomo o co chodzi. Chyba pierwszy długi metraż wykonany w 100% na komputerach który z założenia miał być na maksa realistyczny. To robiło wrażenie.

 

Fight Club to ostatni film w którym efekty podobały mi się same w sobie. Czołówka, potem kilka trików aż po stworzoną z tego co pamiętam w całości scenę „erotyczną” (scena to za dużo powiedziane.. bardziej ujęcia). Fajne pomysły i dobra realizacja i mamy przepis na zapadające w pamięć efekty.

 

 

Co więcej.. niewiele. Władca pierścieni (już w 2 części efekty nie robiły na mnie żadnego wrażenia chodź oczywiście były wykonane na najwyższym poziomie), Raport Mniejszości (film fajny efekty standardowe) itd. Itd. Nie chce mi się nawet dalej wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze efekty specjalne były (wiem że się nie popisze oryginalnością) w Star Wars (w sumie wszystkie części ;)) no i w Matrix'ie.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności