Skocz do zawartości

Takie pytańka.


Gość Paweł321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł321

Zacząłem dzisiaj przygode z programem 3ds max. Kupiłem książke 3ds max5 PRojekty i Rozwiązania(jak narazie świetna, polecam!). Zacząłem się martwić o moje oczy. Siedzę przy komputerze dużo, gramw różne gry np. q3. Siedzę dziennie przy komputerze mniej więcej z... hmm minimum 3-5 godzin. A jak zacząłem naukę z 3ds to może jeszcze więcej. Nie wiem czy nei sprawić sobie okularów do komputera. CZy to dobry zakup? Narazie na LCD mnie nie stać więc korzystam z Philipsa 15" z 72 Hz. Czy jak będe grał i pracował w tychże specjalnych okularach, mój wzrok nie będzie się niszczył? Może chociaż w 70% zapobiegnie temu. O LCD nei ma narazie mowy, może w Czerwu gdy będe miał ładne ocenki (pożyjemy, zobaczymy :D). A tak btw sobie rozmyślam, gdybym miał kupić nowy komputer, to kupić 2 procesory Athlon X2(wtedy komp widział by 4 prcesory) czy 2 Atlhony FX? (wtedy widział by 2 procesory, lecz procesory byłyby wydajniejsze) CZy wystarczy mi komputer narazie do 3ds maxa? Dopiero zaczynam:

Athlon 64 3200+ gniazdko 754 :(

512 ram

80 GB

i karta radeon 9700 PRO

Sorry za takie lamerskie pytania :) Jeśli chodzi o wiek to mam 14 lat i witam wszystkich na Forum!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja siedze - 5-15 h na dobe przy kompie od 5 lat i nic mi nie jest wiec sie nie martw oczy ci nie wypadna

 

a jak juz tak strasznie sie martwisz o zdrowko to pracuj na ten lcd monitor bedzie dbal o twoje oczka

 

zobaczymy za pare latek ;] jak wyjdzies zna dwor i bedą ci parzyć ;]

 

lepeij z czasem inwestowac w LCD`ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrok prędzej może się popsuć od czytania książek niż od siedzenia przy komputerze. A z tym odświeżaniem to jest ściema. Niske (np. 60-70 Hz) działa drażniąco tylko na układ nerwowy, a nie niszczy wzroku. Dlatego po przesiedzeniu paru godzin przed normalnym monitorem będziesz tylko bardziej zmęczony niż przy siedzeniu przez taki sam czas przy monitorze LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byscie wybrali 1024x768 z 85 Hz czy 1152x864 z 74 Hz? Pytam sie poniewaz juz od kilku miechow pracuje przy tej drugiej rozdzialce poniewaz jest poprostu wiecej miejscaale trace na odswierzaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 17' i 1152x864x100 i jak na razie nie narzekam ;]. jesli siedzisz długo przed kompem to może nawet lepsze od okularów ( może to tylko pic na wode?) jest zrobienie sobie przerw 5-15min co okolo 1h. wtedy gałka oczna może odpocząc od nieustannego patrzenia sie w jedno miejsce i odpowiednio nawilżyć (czyli pomrugać powiekami). dobre są też suplementy diety w postaci wyciągu z borówek amerykańskich ;] (pytać w aptekach).

tendencje do pogorszenia wad wzroku moga być też wrodzone, mam -4,75 a mój kuzyn siedzi 3razy tyle przed kompem co ja i ma lepszy wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie do grafiki im wieksza rozdzialka tym lepiej poki widac jeszcze literki ;)

 

11mhz ci duzej roznicy nie robi a zawsze bedziesz miec wiecej miejsca

 

robi kolosalną różnicę tym bardziej jezeli jest to poniżej dopuszczalnego dla zdrowia minimum jakim jest 85hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi kolosalną różnicę tym bardziej jezeli jest to poniżej dopuszczalnego dla zdrowia minimum jakim jest 85hz.

zaś po 10h pracy przy np: 75 Hz wszystko bedziesz widział jak muszka owocówka.

Od siebie dodam że praca na 20" w 1024x768 to tak jak na 17 w 800x600.

BTW: dzisiaj byłem u okulisty i stwierdził że po kilku ładnych latach ślęczenia nad różniastymi monitorkami (od 14" z 80 Hz po 21" ze 102 Hz) i po 16-stu latach "posiadania" astygmatyzmu, nie muszę nosić szkieł. upada więc mit o grafikach-okularnikach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności