Skocz do zawartości

[kompozycja] Niebieska orchidea


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno moja Kobieta dostała komputer i poprosiła mnie żebym jej zrobił jakąś tapetkę mówiąc "zrób mi coś...Ty umiesz takie różne rzeczy robić.."....jak pewnie zauważyliście niezwykle konkretnie ujęła co to ma być no więc zacząłem kombinować... no i powstała ta prosta pracka...

Może się komuś spodoba..

 

blue_orchid_final.jpg (174 KB)

 

Rendering: 3ds max + VRay

Obróbka: Photoshop (drobne korekcje, poziomy, rozmyta poświata)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakoś nie przemawia to do mnie, niby jest glow, rozmycie a jednak im dłużej się wpatruję tym bardziej dochodzę do wniosku że chyba brak mu AA... może za mocny kontrast tego kwiatuszka...

może ustawienie jego w ciemnej części trochę za bardzo obciąża obraz z prawej strony. popróbuj może pprzestawić roślinkę po lewej stronie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie niespójnie kolorystycznie, rozmycie za duże. Jak widać minimalizm to wcale nie taka prosta sprawa :) Nad światełkiem też by się przydało popracować. Polecam pracki Guzowskiego "Beauty lies in simplicity" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty!

Akurat niebieska orchidea wygląda mniej więcej tak jak to zrobiłem a oto DOWÓD ;P

Oj widze że daliście się zmylic...przecież tam nigdzie nie ma problemów z AA oprócz płatków i łodygi....a dlaczego?...dlatego, że one są pokryte miniaturowymi półprzeźroczystymi włoskami (patrz link wyżej - zdjęcie)...

Cała powierzchnia płatków jest pokryta VRay Fur i cała łodyga z listkami!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tapetke to to sie nienadaje - po 10 sec patrzenia ta "jasnosc" meczy oczy. Zrob to samo na ciemniejszym tle bez takich duzych kontrastow + poprawki jakie ci wyzej napisano i nawet sam ja sobie wezme na tapetke :D

 

ps. ładny wazonik - naprawde mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mi w tej pracy nie pasuje... rozmycie jest trochę denerwujące, na moje oko za duże.

 

Podoba mi się wijąca doniczka z zieloną łodygą w środku. Wyszła ... elegancko chodź trochę koślawo.. nie wiem, ma swój urok. Sztywny kwiatek trochę psuje ten efekt ale coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo przeczytania wcześniejszych postów o braku aa jakoś tego braku nie zauwarzyłem przecierz ewidentnie widać że to włoski, trochę może nazbyt rozblurowane ale włoski

 

Podoba mi się terz pomysł z zakrzywionym flakonem, ale tutaj nie zafajnie to wygląda tak jak już Batu powiedział wcześniej - trochę koślawe

 

Kontrast według mnie trochę za duży, a rozmycie jest ok

Zwiększyłbym gradacje (niebiesko białą) na kwiatku

 

Można by terz dodać efekt caustic biegnący z prawej na lewą stronę tak dla wypełnienia pustego miejsca w lewym dolnym rogu

 

W lewym dolnym rogu widać kawałek białej plamy z razbłysku światła można by to zlikwidować albo pokazaćgo trochę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności