Skocz do zawartości

Short "The Trap" by Piotrek Kosmala


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

trapsplash.jpg

 

Zapraszam do obejrzenia animowanego shorta Piotrka Kosmali pt. "The Trap"

 

Film do ściągnięcia w dwóch formatach:

http://www.odeon.com.pl/thetrap/thetrap_16x9.mov (70 MB Quicktime)

http://www.odeon.com.pl/thetrap/thetrap_16x9.mpg (18 MB mpg2)

 

Więcej info na:

http://www.odeon.com.pl/thetrap/

 

[email protected] lub [email protected]

[email protected]

 

Ciekawostką jest fakt, iż cała grafika 3D powstała w Blenderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie ze w Blenderze.

 

Niefajnie, ze tak steka; niefajna i balo pomyslowa fabula; niefajnie i nieczytelne jest "przebudzenie". Musialem przewinac, zeby sie zorientowac, chociaz nawet teraz nie jestem pewien ;)

 

Jak dla mnie "short movie" brzmi w tym przypadku troche na wyrost, bo od razu oczekiwania siegaja szczytow, a nie sa zaspokojone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony wizualnej jest bardzo fajnie.... szkoda tylko, że z resztą stron jest tragicznie... Ładne widoczki, kolorki, nawet modele (nie licząc tych brzydkich zebów ptaka) są przyciągające, ale efekt psuje fabuła (chyba nie do końca zrealizowana) i troszkę dziwne zachowanie owego ptaka. Po obejrzeniu animki uczucia miałem mieszane.. i taki jest też komentarz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od tej animacji ??? Nie jest jakimś super wyczynem, ale jest poprostu fajna. Grafika jest dobra, animacja ujdzie - ptak porusza się mało płynnie. Ale jestem pewien, że Blender nie ma czegoś klasy Character Studio więc czepiać się nie będę :-)

Mnie się nie podoba w tej animacji jej reżyseria. krótka historyjka powinna być odpowiednio wyreżyserowana by było wiadomo o co w niej chodzi. Tutaj z tym jest kiepsko, również nie zorientowałem się że ten ptak spał i miał sen.

Odgłosy postaci bardzo mi przypadły do gustu, dodają jej charakteru, ale przydałaby się mimika "twarzy", pewnie byłoby jeszcze fajniej.

Ogólnie film według mnie jest taki sobie - napewno nie powiedziałbym, że jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony napisze, ze zrobienie filmiku w Blenderze (przynajmniej jak dla mnie) jest dosc trudne. Sam Blender w wersji v2.3x ma zupełnie inny interface niz Max, Cinema czy Alias Maya i trudno sie przyzwyczaic, co innego jak ktos jest juz wetreanem tego programu w tedy faktycznie shortfilm raczej sredni, aledla czlowieka uczacego sie Blendera to jest juz cos. no to tyle odemnie.

 

Aha i jesli, ktos by nie powiedział, ze to jest okurat w Blenderze robione to bym powiedział dokładnie to samo co inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabula nie jest pierwszej swierzosci?

Jaka fabula? To jest puenta z klas jeden-trzy: "I ptaszek obudzil sie i okazalo sie ze to wszystko to tylko straszny sen". Khe, khem, w krotkie filmy nie da sie wsadzic za wiele tresci, ale tu juz przeginka. Gdyby to byl jakis tam film testowy mlodego czlowieka, ktory sie uczy softu, gdyby to nawet byl filmik studencki - ok, nie podoba mi sie jak cholera i tyle, ale bym rozumial ze sie czlowiek uczy w bolach. Po Odeonie sie spodziewalem duzo wiecej. Maja w koncu na koncie bardzo przyzwoita i zabawna animke z Misiem. A tu niestety - kompletne pudlo. Tkkkkkkt.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żal za dupę ściska... szkoda, że tak boli. Bo kolorki fajne. Ptaszor też sympatyczny... tylko sam film... :/ ech... szkoda raz jeszcze... bo jak już się robi film, to trzeba mieć pomysł choć trochę ciekawy... choć tyci tyci.... bo potem to człowiek się narobi i zbiera takie niemiłe komentarze... :( jeszcze raz szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pomysł na krótką animację to podstawa. Ja w tym roku szukałem kogoś kto pisze amatorsko scenariusze, opowiadania by mieć "pożywkę" dla własnej animacji. I nic odpowiedniego nie znalazłem, a ludzie chętnie pokazywali swoje teksty, nie powiem że nie. I dupa.

Dajcie mu trochę na luz.

A kto to/co to jest ten Odeon, że tak spytam ... bo nazwa znana ale nie do końca kojażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności