Skocz do zawartości

Chicken Little: nowy film Disney'a


chudy

Rekomendowane odpowiedzi

news z 3dtotal; podobno w listopadzie ma być w kinach, ciekawe kiedy u nas bo jeszcze nic nie słyszałem o tym filmie :] całkiem fajne to

 

high

http://bvim-qref.sitestream.com/ChickenLittle/Chicken_Opening_1500.mov

medium

http://bvim-qref.sitestream.com/ChickenLittle/Chicken_Opening_0750.mov

low

http://bvim-qref.sitestream.com/ChickenLittle/Chicken_Opening_0300.mov

 

jeśli pomyliłem dział lub ten temat był już poruszany (szukałem i nie znalazłem) to prosze moderatorów o przeniesienie lub usunięcie wątku

 

pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Roszpunka będzie 3d ;)

 

Ale mam nadzieję że to będzie animacja w klasycznym Disneyowskim stylu nawiązująca stylem do chociażby Pięknej i Bestii, czy Kopciuszka, a nie kolejna komedia familijna z serii shrek, dolot, ice age, madagaskar, etc...

 

Wszystkie te filmy są jakby wg jednego szablonu, co jest nieco smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sie z empeck'em troche nie zrozumieliśmy:P. Właściwie to ja sie pomyliłem ale i tak obstaje przy tym co napisałem. Nie mam nic do animacji3D (jakbym mógł przecież;)) ale ostatnio wszystko sie robi tylko tą techniką:/ No ale cóż, Jak powiedział (napisał) Master K. sprzedaja się :] to chyba dlatego.

Ale RA tez ma troche racji. Ja dorastałem na starym, dobrym Scooby-Doo, wcześniej na Pszczółce Mai :) a teraz co?! Jak czasem oglądam te bajki na Cartoon Network to mnie o litośc łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bajki na Cartoon Network to kompletna masakra; one chyba są tylko po to żeby dzieciom robić sieczke z mózgu...

co do mody na 3d musze sie zgodzić z przedmówcami: tutaj na pierwszym miejscu niestety jest wszechmocna kasa......

 

całe szczęście mamy jeszcze Anime ;] czasami też robione w 3d ale najczęściej ma chociaż konkretną fabułe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się chyba dalej nie rozumiemy. Ja też nie mam nic do technologii. To jest tylko medium, dobry film można zrobić w 3d, 2d czy kukiełkami (Nightmare before christmas anyone?)

 

Ja czepiam się tego ze niemal wszystkie filmy animowane z szeroko pojętego Zachodu kopiują same siebie. Ja rozumiem że się sprzedają, ale dlaczego by nie pójść dalej? Nie wykorzystać tej technologii do stworzenia ciekawszych/nowych rzeczy? Jak już napisałem niemal wszystkie baje ostatnio to są komedie familijne.

 

Z filmów animowanych które oglądałem ostatnimi czasy najbardziej mi się podobały FF:AC i Howl's moving castle i teraz z niecierpliwością czekam na premierę Corpse Bride. Bardzo mi się podobał (ze starszych) Tytan:Nowa Ziemia, czy Planeta Skarbów. Dlatego wspomniałem o Roszpunce, ponieważ to może być powrót Disneya do korzeni, ale w nowym medium, jakim jest 3d.

 

Na pewno nie pójdę do kina na Cars, Ice Age 2, Madagascar 2, itd. Po prostu wiem czego się po tych filmach spodziewac i szkoda mi na nie czasu.

 

Nieważne, ta jesień należy do Corpse Bride :)

 

RA: Akurat bajki Pixara trzymają poziom, zarówno wykonaniem, jak i fabułą. Dzieci mają zlasowane mózgi po kreskówkach z Cartoon Network czy Jetix. Oglądałem ostatnio kilka filmów na Jetix i cieszę się że nie mam tego kanału, tylko mojej córce włączam baję na dvd jak chce coś obejrzeć, wiem wówczas co ogląda i czy w ogóle powinna to obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empeck :no to jak Maja by miala braciszka, to pewnie sie bedzie Max nazywal ? :))

 

a czy widzial ktos barbie raszpunke 3D wyscietlana w kablowkach z rok temu ? wszystko na motion capture itp.

 

A na filmy zawsze ktos marudzil, marudzi i marudzić bedzie. Zreszta pamietam jak tu zjechano oskarowego chubbchubbs. taka rola - zawsze latwo krytykowac - a w sejmie dlatego prosciej byc w opozycji .

Ale druga strona medalu jest taka ze -wiadomo- wiekszosc produkcji filmowych, audio itp jest denna :(

 

--EDIT--

a disney to chyba wogole zrezygnowal juz z animatorow 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu - :P (to w temacie braciszka hehe) NIe jesteś pierwszy który mi to powiedział ;)

 

Barbie 3d to ja widziałem wszystkie pięć (mam córkę 3,5 roku i siostrę 9 lat) - Roszpunka, Dziadek do orzechów, Jezioro łabędzie, Księżniczka i żebraczka, oraz Wróżkolandię, na dniach wychodzi kolejna (Maja już marudzi że chce hehe). O ile animacja jest całkiem do rzeczy, fabuła nawet też (o ile weźmiemy pod uwagę że to są słodko-cukierkowe bajki dla dziewczynek) to modeling i oświetlenie tam leży i kwiczy. Niestety widać że są to produkcje raczej niskobudżetowe w porównaniu do Pixara czy Dreamworks. Najdziwniejsze że muzykę nagrali z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną (przynajmniej w jednej bajce), a na modelerach poskąpili. Wszystko jest tak umowne że aż mnie boli, bo lepsze (bogatsze, dokładniejsze, lepiej oświetlone i wymodelowane) lokacje są w grach.

 

Szkoda że Disney zrezygnował z 2d :(, Lilo & Stitch rulez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA: Akurat bajki Pixara trzymają poziom, zarówno wykonaniem, jak i fabułą. Dzieci mają zlasowane mózgi po kreskówkach z Cartoon Network czy Jetix. Oglądałem ostatnio kilka filmów na Jetix i cieszę się że nie mam tego kanału, tylko mojej córce włączam baję na dvd jak chce coś obejrzeć, wiem wówczas co ogląda i czy w ogóle powinna to obejrzeć.
Pixar byl przykladem ogolnym okreslajacym cala branze, ale chyba okazala sie zbyt szczegolowy. Ale i tak prawda jest taka, iz dzisiaj dzieci nie ogladaja klasycznych bajek, rysowanych klatka po klatce, ktore naprawde byly dzielami sztuki. Ich fabuly i tak nie byly poryszajace, wkoncu klientem docelowym jest dziecko, ale liczy sie to co soba prezentuja. Dzisiaj, dzieci trzaba szczegolnie uswiadamiac o tym, iz dana bajka zostala zrobiona metoda klatka po klatce. Dzisiaj komputer pelni role wiodaca. Smutne jest to, iz wiele firm, ktore kiedys wiodly prym w animacji poklatkowej, teraz z tego rezygnuje na rzecz komputerow. Nie chcialbym tu demonizowac zgubnej roli bajek "komputerowych", bo tez tak nie uwazam. Dzisiejsze dzieci nie maja szans (tez nie zawsze) dostrzec w bajkach "tego czegos", co jeszcze ja moglem zobaczyc w pieknych bajkach, niejednokrotnie powstajacych na bazie basni i legend.

Moze troche sie zagalopowalem, bo nie mam dzieci i najprawdopodobniej przez dlugie lata sie ich nie dorobie. ;) Ale obserwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta pamietam jak tu zjechano oskarowego chubbchubbs.

A mi sie Chubbchubbs podobało:) A wracając do tematu to czasami jak oglądam jakies Pixarowskie bajki to wydaje mi się jakby na świenie nie było zwykłych starych rysownikó, którzy tworzyli piękne malowane kredkami bajki:) (no z tymi kredkami to moze przesada) Szkoda na przykład że sie ludzie z Pixara (for exaple:)) nie zbiora nie zrobią raz np. jakiegos fajnego filmu, ale takiego...bardziej artystycznego- cos jak fallen art z ręcznie malowanymi teksturami itp. Takie cos to mozna by było sobie obejżeć. Teraz właściwie powstaje coś ciekawszego-DearAnne mianowicie.

 

 

btw. O Lalkach Barbie i tych niesamowitych kolorowych "barbiowskich" produkcjach to przy mnie nawet nie wspominajcie (młodszą siostre mam;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności