Skocz do zawartości

Jak zrobić lukier?


Radius

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję obecnie nad projektem "Pączek".

Pączek jest zrobiony (Torus), tylko nie wiem jak zrobić lukier.

Pracuję w 3ds max 7.

P.S. Wiem że jestem n00bem, nie musicie mi tego mówić, ale czego można oczekiwać od gostka, która ma 3ds maxa od 2 dni.

SPRAWDZAŁEM NA GOOGLE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro piszesz, że masz maxa od dwóch dni to pewnie i tak nie zrozumiesz, ale ja swoje napisze, co do modelu, to torusa konwertujesz do edit poly, potem górna część klonujesz do nowego obiektu, modyfikator shell, znowu do edit poly, gdzieniegdzie extrude, żeby porobić zacieki, modyfikator MeshSmooth i włala, gotowe, a materiał to już dostałes odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie streaker, convertowalem tego torusa do edit poly, ale jak sklonowac jego GORNA czesc? bo dawalem zaznaczanie rectangle (kwadracik), zaznaczylem gorna czesc... no i daje edit->clone, klikam ok i mi sie klonuje caly!

(P.S. lukier ma byc rozowy...)

zreszta zaraz to zrenderoje i zobaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie streaker, convertowalem tego torusa do edit poly, ale jak sklonowac jego GORNA czesc? bo dawalem zaznaczanie rectangle (kwadracik), zaznaczylem gorna czesc... no i daje edit->clone, klikam ok i mi sie klonuje caly!

(P.S. lukier ma byc rozowy...)

zreszta zaraz to zrenderoje i zobaczycie

shift+drag, potem clone to object i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj robic tak jak radzili koledzy do tego czasu i daj zamiast EXTREUDE modyfikator SHELL i pobaw sie jego opcjami, pozniej w edytorze materiałów daj w kanale BUMP materiału RAYTRACE mapke NOISE a w diffuse zmien na rozowy. Powinien Ci wyjsc fajny lukier. W razie problemow pisz na tym watku z checia odpowiem w miare mojej dostepnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności