Skocz do zawartości

Zakup oprogramowania...


Penny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako ze dzial nazywa sie oprogramowanie->3ds max postanowilem na jego forum zapytac o taka rzecz? Za 2 tygodnie znajomy wraca z usa no i tak pomyslalem co by nie mogl zakupic tam 3ds maxa oryginalnego poniewaz tamtejsze ceny sa troche nizsze.. ?

 

Czy wszystko z sprawa legalnosci i rejestracji byloby ok?

Czy podobnie mozna by bylo kupic np photoshopa lub autocada.. czy cala licencja itd bedzie respektowana w polsce?

Czy tylko pozostaje placic wiecej w polsce..?

Czy kupujac wersje komercyjna musze miec dzialalnosc?

I czy istnieje taka mozliwosc ze mam firme np. ale kupuje oprogramowanie bez faktury, rachunku-czy to mozliwe czy musze miec oficjalnie kupiona wersje?

 

Dziekuje za informacje jesli ktos takowe posiada

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zapewne uslyszesz ze umowa licencyjna nie pozwala na zakup poz Polska. Nie slyszalem nigdy jednak wiazacej podstawy prawnej do słusznosci takiego stwierdzenia. Chetnie bym poczytał przepisy czy producent ma prawo taki zapis zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowujac.. moge sobie kupic np maxa ale na swoja odpowiedzialnosc.. ? Akurat cena maxa chyba nie jest az tak bardzo konkurencyjna ale np photoshop to okolo 2/3ceny. Hmm a sluchajcie npp mam laptopa.. przywoze go z usa a na nim jest win xp preinstalowany.. i co jak kozystam z niego w firmie to znaczy ze mam nielegalnego windowsa tylko dla tego ze ma papiery z usa? to wlasnie podobna sytuacja! To absurd, jak to moze byc nielegalne skoro mam wszystkie papiery? Albo np. jak wyglada sprawa .. ze chce zalozyc firme i np mam juz komputer, mam windowsa itd no i nie moge z tego kozystac w firmie? Mysle ze dlaczego nie... nie musze chyba zakladajac firme miec wszystkiego nowego swiezo kupionego? Wiec idac dalej moze i nie musze miec faktury na zakup softu w usa? wystarczy licencja... jak sadzicie o tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sie dowiedzialem ze soft mozna spokojnie sprowadzac.. ale nie wiem do konca jak jest z maxem bo jak piszecie nie mozna go kupic w usa na stronie dla naszego regionu.. ale byc moze tylko dla tego ze oni nas nie "obsluguja" i wskazuja lokalnego przedstawiciela.. ? Dowiedzialem sie tyle ze do legalnosci wystarczy licencja (komercyjna lub studencka-do edukacji tylko) oraz jakas umowa kupna, ewentualnie faktura.. hmm tylko co jesli sam to sobie przywioze to musze stworzyc jakas fikcyjna umowe od kogos?

 

Dzieki jeszcze raz za komentarze

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce odkupywac oprogramowania od nikogo.. chce je kupic normalne oryginalne z licencja... i zarejestrowac je w polsce. W ten sposob nie bede trialami i bedzie wszystko legalnie tylko kwestia tego rachunku. Orientujecie sie czy moze to byc rachunek z usa ze sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies cholerne fatum panuje nad tym watkiem juz kilka razy pisalem tu sie zawsze cos wysypywalo.

Nie mam juz siły tego powtarzac - wiec w skrocie - : chetnie poznam podstawe prawna zabronienia w polsce korzystania z maxa kupionego za granica (aczkolwiek tak moze byc - bo np. autla z USA maja inne cło niz z UE)- ale powtarzam - podstawe prawna a nie INTERPRETACJe .

kolejna sprawa dotyczy windowsow -koncza sie dobre czasy. Microsoft wypuszcza teraz nowa instrukcje odnosnie OEM. głosi ona , ze OEM moga byc instalowane tylko na nowych kompach (juz nie sprzedawane z dyskiem itp), i to tylko w salonie sprzedajacym komputer - tylko wtedy ma sie suport microsoftu :DDD- reasumujac - jak kupujesz nowego kompa i poprosisz o winde luzem - ze sam sobie w domciu zainstalujesz to tracisz suport :DDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie napisalem do chlopakow z jr-pvp.pl ciekawe czy w koncu dowiem sie prawdy..?

Swoja droga na allegro sa ludzie ktorzy sprzedaja soft z usa i widocznie ludzie to kupuja i rejestruja i wszystko gra..

Ciekawe czy na oporgramowanie jest clo..hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL a ktoś używał supportu Microsoftu ? Wyndowsa używam od 3.11, co zabawne od początku legalnego i ani razu nie zdarzyło mi się potrzebować... (co nie zmienia faktu że obetną sobie sporą część rynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wiadomosc od Tomka z firmy www.jr-pvp.pl odnosnie zapytanie i kilku niejasnosci w tym wątku.

 

Z softem kupionym w USA jest tak ...

 

Po pierwsze zgadzam się ze licencja na maxa w USA jest dużo niższa – niestety jak wszystko w USA od benzyny począwszy.. Tam jest całkiem inna polityka cenowa i tego nie przeskoczymy, Autodesk wymyśla ceny na Europę oddzielnie i tego nie przeskoczymy… jedyne co mogę w tej kwestii zrobić to dać bardzo dobrą cenę

 

 

 

Co do licencji w załączeniu 2 licencje 3ds max 1 z polski druga z USA – jednoznacznie jest tam to napisane w pkt. bodajrze 2.9.

 

 

 

Niestety 99% użytkowników nie czyta tej licencji i stąd się biorą nieścisłości w jej interpretowaniuL

 

 

 

Co do rejestracji tego w Polsce to tez nie jest tak różowo…

 

 

 

Każdy max zakupiony w USA nie jest i nie będzie zarejestrowany na europejskim rynku tym samym w Polsce. I będzie działać jedynie 30 dni…

 

 

 

Każda chęć zarejestrowania jego poprzez Autodesk Europe zostanie wychwyconaL / tam są inne nr seryjne/

 

 

 

Licencję już zakupioną legalnie w USA / dowody zakupu itp./ jestem w stanie odkręcić by legalnie można jej było używać w Polsce, niestety jednak podchodzi to pod transfer licencji, co kosztuje 800 EUR, wiec podsumowując bardziej się to opłaca kupić w Polsce z dobrym rabatem niż w Stanach i kombinować potem transfer licencji, który notabene może być odrzucony przez Autodesk

 

http://www.max3d.pl/adek/US Canada.pdf

http://www.max3d.pl/adek/Polska.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności