Skocz do zawartości

Paleta kolorów w animacji


SaVi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje informacji zwiazanych z zasadami tworzenia palet barwnych, wykrzystywanych w animacjach 2D i 3D.

 

Bede wdzieczny za wszelkie informacje - moze ktos ma jakies linki lub przyklady konkretnych palet wykrzystywanych w produkcjach (np. Disney lub Pixar)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

kup sobie 102 pudelka plakatowek ze 100m2 kartonu

wymaluj to wszystko i bedziesz mial pojecie o kolorach,

bedziesz tworzyl wlasne palety zamiast szukac gotowcow

(jeszcze nigdy nie slyszalem o czyms takim jak gotowe palety pixara czy disneya,

wszystko chyba zalezy od stylistyki filmu i efektu jaki chcemy uzyskac)

 

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluka, masz częściowo racje i rozumiem twoje intencje.

Istnieje jednak cos takiego jak zestawienia barwne , a nawet widzialem ostatnio na necie interaktywnie tworzące sie zestawienia na podstawie jednego koloru , ktory wskazesz (to bylo dla projektantoow www - niestety adresu nie pamietam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że swego czasu czytałem artykuł, który dość szczegółowo opisywał teorię i zasady stosowania palet barwnych do filmów animowanych oraz przy kolorowaniu komiksów, podając równiez odnosniki to konkretnych wzorów. Niestety, po "padzie" systemu straciłem wszystkie linki, a było to dość dawno.

Miałem nadzieje że ktoś tutaj zetknął się z takim opracowaniem i będzie mół mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem tego artykulu ale wydaje mi sie ze jak dorwiesz pierwsza lepsza ksiazke o kolorach, to wywnioskujesz z niej to samo + dowiesz sie jeszcze nie jednej ciekawej rzeczy ...pije do tego ze szukanie gotowcow nie jest wg. mnie najlepszym rozwiazaniem i prowadzi do powtarzalnosci u roznych tworcow....

co prowadzi do krytyki na forum...

co prowadzi do zalamania tworcy ...

he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badlack, if you really want to use internet and learn 3ds max from help and tutorials, You should be able to understand every or almost every word in each of these places, especially in english. So don't ask such a questions, but go, take a dictionary and some student's books and learn, learn, learn. Good luck. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności