Skocz do zawartości

Pojazd 3D: BMW 3 e36


Zarowa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ehh to ja znowu sie czepie do klamek :D

 

widać ze chciales aby byly dość dokładnie wymodelowane więc moze masz tu fotkę i dokończ tą klamkę tak jak powinna być. Choci mi o do że to za co sie chwyta jest oddzielone od miejsca na kluczyk i osłonki a u Ciebie stanowi to jeden element. Chwila modelingu a bedzie dużo lepiej :)

 

Pozdrooflka!

 

BE36-04_984673127

 

43036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kalmki są już wporzo ;) ! ale stary z tarczami to przesadziłeś.. są troszkę mniejsze, gdzie byś tu w takich zaciski upchnął :)

 

są mniej wiecej takie:

01.jpg

 

z jakim silnikiem robisz?

bo w silnikach 1.6 i 1.8 z tyłu były bębny, a 2.0 , 2.5 , 2.8 tarcze ;)

 

A ogolnie model poraz kolejny pochwalam ;)

 

Pozdro!

 

............

off topic ;)

czy wie ktoś moze jak wplatać html w posty? zeby w postach uznawał html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas żebym ja się troche poczepiał :P

felga ma za cienkie ramiona i dziwny rant

tarcza powinna być troszke większa i przesunięta bardziej w głąb samochodu

no i zacisk też powinien być szerszy

i jeszcze ta czarna obramówka przedniej szyby nie powinna aż tyle wystawać ponad maskę

pozatym cały bok poniżej listwy na drzwiach powinien być lekko zagięty w strone środku auta a ty zrobiłeś go pionowo

jeszcze maska z przodu powinna mieć kilka milimetrów płaszczyzny pod tym samym kątem co światła i atrapa

pozatym spoxik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe błędy które wymienił javor możesz poprawić choć mi sie tak strasznie w oczy nie rzucają.

Z tarczami i zaciskami ma racje.

 

Felgi - to rzecz gustu. Dziś bywają najróżniejsze. Ja bym tylko sie czepił że nie ma śrub :D

 

a reszta dla mnie bomba ;)

czekam z niecierpliwością na lakierek!

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe ze te felgi są do poprawy, ale zastanawiam sie czy wogóle ich nie zmienic bo mają troche za duzo poly. Niedługo zrobie jakiegoś upa tymczasem tak dla zabawy zaczłem sobie modelować Lancera 9 (co nie znaczy że zaniedbam bmke :D). To co widać niżej zrobiłem w ok. 9godzin. Daje to tutaj bo nie bede zakładał nowego wątku :D.

 

render10xb.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku nie wiem co ludzie widzą w tym lancerze! Już chyba 6 czy ktoryś nawet na forum. Nie wiem jak Wam ale mi już się przejadł ;)

 

Powyższe nie wyklcza faktu, że model całkiem sprawnie i ładnie idzie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Hubi to dopiero drugi Lancer Evo 9 na forum. Nareszcie wziąlem sie za bmke i poprawilem ją troche: "zaokrągliłem bok", pogrubilem tarcze i tłoczki no i zrobiłem nowiutkie fele :D. Powiedzcie mi które wam sie lepiej podobają bo ja już sam nie wiem :D

 

render138ip.th.jpgsiatka118xc.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema od nidawna zająłem sie 3 ds max'em i próbuje coś zrobic samochód (Audi A4) i jak narazie męcze sie nad szybą chodzi oto że nie wiem jak sie robi szkło. Jesli ktos by mógł mi napisa krok po kroku jak sie je wykonuje byłbym wdzięczny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolvis wydaje mi sie ze do tego sa odpowiednie tematy :] ...to tak OT...a co do tych felg to środek mi sie nie podoba bo wyglada jak jedna wielka śruba ( nie wiem czy tak ma byc czy nie ale brzydko to wyglada ;/ ) :D...ale ogolnie to te nowe ładniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te felgi są znacznie lepsze :) ale ....

popraw wreszcie tą przednią szybe bo teraz wygląda jak czołg

popraw boczne szyby

popraw przednią krawędź maski nad światłami może nie ale nad grilem koniecznie :P

i może obniż troche przednie zawieszenie żeby lepiej wyglądał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że moja twórcza praca w ms paint wszystko wyjaśnia :)

widać to też dobrze na ostatnim zdjęciu do którego dałeś link

poza tym boczne szyby dalej są krzywe

i najważniesze co wypatrzyłem :P - popatrz na górną część drzwi na fotce i na to co stworzyłeś u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ten rysunek juz wiem o co ci chodzi heh :) i niedlugo to poprawie a co do słupka to dalem fotke troszke noweszego modelu tej bmki która już nie miala dzilonego slupka, a ja robią tą starszą (tak mi się wydaje) masz tu dowód heh :D http://membres.lycos.fr/playmonitro/Voitures/BMW_mini.JPG http://www.innerauto.com/includes/images/Inner_Auto/BMW_Parts/BMW_e36_3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh Litman nie masz racji w obu przypadkach z ostatniego postu. Na górze jest delikatna szparka miedzy dachem a drzwiami (tam m.in. wchodzą uchwyty na bagaznik) - moze nie aż taka wielka ale jest. Poprawić mozna tylko to zeby ta górna część drzwi bardziej zachodziła/zawijała się na dach.

 

Tam co zaznaczyłeś drzwi to też jest dobrze (tzn źle zaznaczyłeś). Przypatrz sie uwaznie na zdjęciach, gdyby bylo tak jak Ty mowisz to nie wiem jak by sie drzwi otwierały ;)

 

jak cos chcecie wyjaścnić to wrzucajcie większe fotki bo na tych co daleś prawei nic nie widać i odrazu tworzą jakieś nieporozumienia ;)

 

felgen4.jpg

 

R_P7050002.jpg

 

 

A co do krytyki z mojej strony.

-narazie mi sie rzuciło w oczy to dziwna szerokość słupków drzwi. Wydaje mi sie że powinny być szersze. Ale moze to tylko kwestia persektywy i tylko tak mi sie wydaje.

 

-przy duże te 'czarne uszczelki' w oknach drzwi ;) Tam jest ich bardzo malutko widać a wręcz szyby 'wchodza w karoserie' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no tak. Dopiero zobaczylem link. Fakt tamto to coupeta a ona ma w wielu miejscach inną konstrukcję. Np drzwi otwieraja sie bez słupka (sama szyba) i troche innych.

 

Zarowa jak szukasz referek to najlepiej compacta w ostateczności sedana bo będa Ci wlasnie przez przypadek takie dziwne myki wychodziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dawno nic nie robiłem ale ostatnio z nudów postanowiłem dokończyć tą bmke. Ogólnie nie umiem renderować i render wyszedł taki jaki wyszedł. Kierunkowskaz to porażka ale nie chce mi sie już nic przy tym modelu robić dlatego taki zostanie

 

renderzpodpisem7hd.th.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ostatnio z nudów przeglądałem stare pliki z modelami i trafilem na model bmki :D załamałem się i postanowiłem wymodelować go od nowa. W prawy górnym rogu światła przeciwmgielnego jest bug (zderzak) wiem o tym jak bede mial chwile czasu to pobawię się tym. Tu są moje postępy.. komentujcie :D

 

untitledxj0.th.jpgsiatkagc9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności