Skocz do zawartości

Scena 3D: Wizualizacja wnetrza


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako ze nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia w tym temacie postanowilem popracowac nad wizualizacja wnetrza na przykladzie swojego pokoju, ktory bede sie staral odwzorowac w 3D. Jako pierwszy krok zebralem referencje uchwytu na firanke, reflektor sciennej oraz sufitowy. Niestety grzejnik prezentuje sie na tyle beznadziejne ze musialem ten obiekt wymodelowac wg. wlasnego pomyslu :)

 

reference1.jpg

 

reference2.jpg

 

reference3.jpg

 

Aktualnie posiadam nastepujace wymodelowane obiekty

 

- uchwyt na firanke

- grzejnik

- refrektor scienny

 

modeling1.jpg

 

modeling2.jpg

 

modeling3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AGmakonts fakt mozna sie pomylic :) jednak nie chce celowo wprowadzic w blad a tylko zaprezentowac referencje na ktorych to bazie modeluje. Aktualnie w trakcie modelowania jest reflektor sufitowy, a tymczasem zamieszczam probne rendery modeli ktore juz sa wymodelowane.

 

render1.jpg

 

render2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem na probe kilka opcji w renderingu aby zobaczyc jak to w nocy wyglada i dosc widac ze dlugo by to trwalo aby wygladalo zadowalajaco. Dla przykladu wczesniejsze renderingi poszly nie az tak tragicznie wolno jak na ten renderer np. uchwyt do firanki 45 min natomiast lampka scienna 1 godzina 24 min, przy takim czasie nie ma juz az tak wielkiego ziarna.

 

Marcin to fakt ;) szkoda ze trzeba sie jeszcze ograniczac. Jesli chodzi o Maxwell'a to narazie dla mnie jest ciekawostka, czasy renderingu ma dosc zaporowe.

 

Model reflektora sufitowego gotowy.

 

modeling4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem na probe kilka opcji w renderingu aby zobaczyc jak to w nocy wyglada i dosc widac ze dlugo by to trwalo aby wygladalo zadowalajaco. Dla przykladu wczesniejsze renderingi poszly nie az tak tragicznie wolno jak na ten renderer np. uchwyt do firanki 45 min natomiast lampka scienna 1 godzina 24 min, przy takim czasie nie ma juz az tak wielkiego ziarna.

 

Marcin to fakt ;) szkoda ze trzeba sie jeszcze ograniczac. Jesli chodzi o Maxwell'a to narazie dla mnie jest ciekawostka, czasy renderingu ma dosc zaporowe.

 

Model reflektora sufitowego gotowy.

 

modeling4.jpg

 

daj model ;) ładnei ci to idzie i bardzo cieszy fakt ze używasz maxwella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post no1

 

Rascal zwykła scenka, jakies gówienka co by dawały odbicia i jeden emiter blisko kamery d65, 350-400. jak skonczy mi sie render to cos wiecej napisze.

 

post no2 ;)

 

cos takiego - nie wiem jak to jest u majki czy jakiej tam dziewki używasz ;) ale pewnie zasada jest taka sama, render trwał 2min także nie patrz na ziarno.

pozdro.

 

set1he.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawał !! myślałem że te pierwsze zdięcia To Rendery :p no a jescze on pisał na początku "Jako ze nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia " Hehe.... No ale tak poza tym, to i tak mnie Gasi, bo świetnie dobrane Materiały i wogole świetnie to wygląda :D:D Czekam na skończony projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem sporo jest tu osob dobrych od viz z tego co widzialem tak wiec mysle ze w przypadku pewnych problemow pomoga ;)

 

JohnZi dziwna sprawa, inni nie maja zadnych problemow z tym jednak byc moze trafiles kiedy server na ktorym umieszczam pikczery nie dzialal.

 

Zaczynam nowy model, tym razem jest to szafa a to zdjecie referencyjne.

 

reference4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się zdaje czy ten świr wnętzre szafy zrobił:D

ale jest błąd nie wiem czy chcesz to teksturą rozwiązac ale powinieneć chyba każdą deseczke zrobić osobno a nie tak wszystko w kupie jak z plastiku odlane

nie no naprawde fajnie to wygląda, co kolejne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mintrill za uznanie ;)

 

Prace nie stoja w miejscu a modeling trwa, tym razem polka scienna w komplecie ze wczesniejszym reflektorem. Prezentuje zdjecie referencyjne oraz model 3D. Kolejne ukonczone modele to regal a takze rama lozka.

 

reference5.jpg

 

modeling6b.jpg

 

modeling7.jpg

 

modeling8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim programem modelujesz?? sorki rascal za może oczywiste dla ciebie pytanie ale mama uczyła mnie że nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedz. a pozatym brawo pięknie się zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts w oryginale jest skrecane srubami ale sa wogole nie widoczne :) nie oszczedzam nigdzie poly jednak robie to w miare ekonomicznie.

 

Tym razem prezentuje pelna kompozycje, do tego dojda oczywiscie pozostale detale w odpowiednich miejscach np. ksiazki na regale, sprzet grajacy itp.

 

modeling9.jpg

 

modeling10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze troche przerwy mialem od tego projektu postanowilem do niego wkoncu wrocic :)

 

Jesli chodzi o wyposazenie jest wystarczajace :) jest wszystko co mi potrzeba bez zbednych rzeczy hehe nic nie chomikuje co mi nie jest potrzebne hehe.

 

Skonczylem prace nad pionowymi roletami okiennymi a takze powoli poznaje V-Ray'a pod Maya i zapewne bede potrzebowal pomocy ze strony w miare doswiadczonych userow tego renderera :)

 

modeling11.jpg

 

modeling12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności