Skocz do zawartości

TABLET KTORY WASZYM ZDANIEM LEPSZY ?


MJ

Rekomendowane odpowiedzi

ktory tablet uwazacie za lepszy ?

PENTAGRAM O\'pen XXL czy

WACOM Graphire2

 

???? cena jest podobna ale parametry techniczne chyba przemawiaja za pentagramem ... a moze jeszcze jakis inny ? Powiedzcie co sadzicie.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich. Grafiką zajmuję się już od dłuższego czasu, ale na tym forum jest to mój pierwszy (i nieostatni mam nadzieję :]) post.

A wracając do tematu to w niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić sobie tablet, i waham się między dwoma wyżej wymienionymi egzemplarzami. Jako, że jestem grafikiem 3d, tablet potrzebuję do tworzenia tekstur i drobnego retuszu ukończonych już prac [ewentualnie jakiś szkic czy coś w tym stylu]. Bardziej bym się skłaniał ku wacomie, która jest [z tego, co wiem] dokładniejsza. Nie ma żadnych przeskoków, drgania kursora, czy innych takich niespodzianek. Z drugiej jednak strony ten ogromny rozmiar pentagrama…:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche stronniczy bo pentagrama mialem w swoich lapach ledwo 15min, nie pamietam jaki to byl model, ale za krutko coby stwierdzic jakies konkrety, za to wlascicielka owego nazekala. oglnie nie lubie Pentagrama, uwarzam ich za totalnie zlewajaca klientow firme, ale to oczywiscie subiektywna opinia i tyczy sie modemow tej firmy.....:) Wakomow uzywam, roznych, graphira, intuosa i jeszcze jakiegos, i bardzo jestem z nich zadowolony. Ale wszystko zalezy od potrzeb, imo do wiekszosci domowych zastosowan taki a6 w zupelnosci wystarcza, a ma ten plus ze nie zajmuje duzo przestrzeni. ale jesli zalezy ci koniecznie na formacie to juz nie, inna sprawa ze porownanie parametrow nie wiele daje w praktyce, ale dosc, nie bede juz sarkal na Pentagrama:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie zadać sobie pytanie czy żeczywiście potrzebujecie tak dużego tabletu. Nie zawsze to co największe jest najlepsze. Sam posiadam coś podobnego do pentagrama XXL. A nazywa się Aiptek. Generalnie nie różni się niczym. czasem drgania są denerwujące. Dragania powoduje pole od monitora. Więc położenie tabletu jest niezmiernie ważne. Najlepiej wypróbować oba i wtedy zdecydować.

Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentafram XXL mam to wielki SYF.

Przy kazdorazowym uzyciu trzeba popukac postukac az zalapie.

Ciagle problemy z ustawieniem kata nachylenia piora. Kursor przeskakuje. Podwana przez producenta rozdzielczosc jest chyba wylacznie teoretyczna bo w praktyce nie da sie narysowac prostej lub plynnej linii.

No chyba ze kupujesz tablet do robienia orazkow 640x480 pikseli bo w wiekszej rozdzielczosci sie dlawi.

Ogolnie WIELKA KUPA.

 

Jak tablet to tylko Wacom.

 

A jak chcesz dobrze wydaz te 450 PLN to kup dobra mysz Logitech MX500 optyczna z kablem (lepiej z niz bez-jakosc) + podkladka zelowa. Zajebisty zestaw. Mam Polecam. Pentagrama oddalem mlodzej siostrze do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś facet dołożył. Mój aiptek to praktycznie to samo. Co do pukania i stukania to proponuje przechowywać piórko bez baterii. Na pewno pomoże. Piórko nawet nieużywane pobiera przez cały czas prąd z bateri. Co do lini prostych, To chyba winna jest sprawna ręka. Jak masz taki problem pomiejsz obszar roboczy, albo rysuj na pomiejszonym obrazie. A poza tym jak chcesz mieć linie proste użyj narzędzia line w ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry to chyba ten twoj aiptek jest lepszy.

Po co mi tablet A4 jezeli nie moge w pliku A4 w 300dpi niczego narysowac? Rysowanie z duzym zoomem zaprzecza potrzebie korzystania z tabletu. Zrobie to szybciej moja wypasiona mycha.

A piszac proste linie chodzilo mi o plynne pociagniecia pedzla. No moze cie nie znam. Moze rysujac tabletem powinno sie uzywac techniki zwanej w malarstwie pointylizmem ;)

Athlon XP 1700+ 1GB RAM GeForce 5200 FX rozdzielczosc ekranu 1280x1024 32bity Photoshop z ramem ustawionym na maksa - w tej konfiguracji Pentagram robi bokiem a o pracy w Painterze moge tylko pomazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wacoma Graphire i raczej nie narzekam, chociaż nie bardzo sprawuje się w Photoshopie 6 (żadko kiedy rozróżnia siłe nacisku) za to w painterku pierwsza klasa. Bardziej niż rozmiaru brakuje mu opcji rozpoznawania kąta nachylenia. Dla mnie i tak to wystarczające, wiec ciesze się że jest.

Pozdrówka [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle rozne opinie ... ale jednak wydaje mi sie ze jak placic to chyba lepiej za wacoma chocby malego...w koncu lepiej miec pewnosc ze jest dobry (bo na wacomy nikt sie nie skarzy)... ale piszcie dalej bo kazda opinia komus pomga. THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by akdsn

TEST TABLETU

Przykladasz plytke CD do tabletu i obrysowyjesz piorkiem. Co wychodzi na ekranie?

Za pomoca pentagrama xxl - kapsel nie okrag.

Dobry sposób tylko ze jest maly problem mi sie plytka CD na obszarze roboczym Graphirka nie miesci[lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJCIE PENTAGRAMÓW!!! chyba że lubicie ryzyko ;)

bo tylko 1 na 10 działa dobrze!

mój open XL juz poraz 5ty (PIĄTY!) się popsuł, znowu odeślę go do serwisu i zapewne dostane spowrotem taki sam shit tylko z innym numerem seryjnym...

(juz 2 razy mialem go wymienianego na całkiem inny egzemplarz!!!)

 

to gówno rysuje ładne kapsle, ale do kółek się nie nadaje!

a gra w quake\'a myszką dołączoną do tabletu to juz naprawdę przegięcie hahahaah

jak chcecie komuś zrobic kawał to ten sprzęt nadaje sie idealnie, (kursor przeskakuje o kawałek po nacisnięciu przycisku, poczym wraca na miejsce kiedy się zrolni przycisk) tak więc trafienie w cokolwiek jest niemozliwe :]

 

o pracy w windowsie juz nie wspomne, kiedy chcąc otworzyc katalog, a ta pi*****lona myszka mi ten katalog przesuwa zamiast otworzyc :]

 

za każdym razem kiedy odsyłam go z reklamacją żądam zwrotu zapłaconej kwoty za to gówno (w koncu ile mozna się męczyc) ale te ku**sy mnie ignorują :/

 

poradźcie jak się mogę tego syfu pozbyć, bo jutro znowu odsyłam do serwisu!

proszę pisac na maila bo rzadko odwiedzam forum ^^ dzięki! [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności