Skocz do zawartości

Scena 3D: Klatka schodowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas pracy nad ta sceną miałem zamiar nauczyć sie jak oświetlać zamkniete pomieszczenie za pomocą Vray`a. Modeling sceny zajął mi 2 dni (wraz z tweekowaniem) + 1godzine 56min renderingu.

Prosze o komentarze i słowa krytyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli miała to być tylko scena próbna do trenowania oświetlenia to wyszło całkiem dobrze... Rozumiem, że te drzwi u dołu ekranu po prawej to drzwi do piwnicy czy tam schowka tak? :) Jeśli miała to być scenka jako sama w sobie do portfolio to wyszlo troche... dziwnie -> przede wszystkim zbyt mało obiektów i różnych dodatków

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko PS postprodukcja i będzie ładnie :) a co do oświetlania to radze poczytać jakimi kolorami powinno się oświetlać scene. Jeśli dodasz niebieskie tony dla swiatła uzupełniającego, a jako główne poscisz słońce (kombinacje vRayowymi multiplierami/rozmiarami w ustawieniach swiatla) wyjdzie całkiem niezly klimacik. Podstawowym błędem jest oświetlanie sceny wyłącznie jednym kolorem.

 

Dla wyjaśnienia: tam po prawej stronie masz zaciemniony korytarzyk - w realu, kiedy sieci słońce i jest lekko zachmurzone niebo, bądz czyste w takich miejscach dominuje światło uzupełniające, czyli światło nieba (kolor jasny niebieski). W twojej scenie widze tam ciepłe tony, żółtawe a powinny być delikatnie zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w jednej delikatnie mówiąc cholernej kamienicy, i tez mam tak okno zrobione :|

tylko ze okno oswietla schody do piwnicy i schody na pół piętro.

Mi osobiscie sie podoba, tyle ze troche to swiatło mało zruznicowane :)

 

EDIT: Tu chyba jest jedna dziura bez okna, przynajmniej ramy i szyby nie widac. (ale fajna ta durza czcionka :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu_1990 tak to jest scena treningowa, w przygotowaniu jest juz nastepna troche bardziej "wymagająca" ;)

SWRSC, Knysha Wiem, że mozna tą scene oświetlic pewine na 10 róznych sposobów, ale akurat teraz zależało mi na prostym i jakościowo dobrym efekcie... mam nadzieje ze cos takiego udalo mi sie osiagnac....

 

ASY2002 wreszcie ktos mnie rozumie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski: kolega chyba nie czyta wczesniejszych wypowiedzi...takie "rozwiazania" trafiaja sie w kamienicach.Nie wiem kto to wymyslil...ale tak jest :/ (mowa o oknie i schodach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie, moge tylko napisac ze to nie ostatnia moja scenka. Będe starał sie tworzyć coraz ciekawsze pomieszczenia... zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

edit: dzieki opor niektórym trzeba tłumaczyc ... młotkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności