Skocz do zawartości

pojazd 3d: Fiat 500 topolino - WIP


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłem zrobić stary samochodzik bo takie podobają mi się najbardziej. Luknijcie na niego proszę i napiszcie co wam się w nim podoba a co nie. Jutro postaram się dokończyć sam model bo tak jak widać jest jeszcze niedokończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sayonerka - szyba jest napewno prosta bo płaszczyzna jest płaska na tej powierzchni.

 

Dodałem parę zapychaczy i wyrównałem siatkę. Ma 2083 trisy. Miałem skończyć dzisiaj model ale okazało się, że nie miłem na tyle czasu. Zrobię chyba 2 modele. Jeden z podwoziem a drugi bez. Co do tekstury to na nią może model trochę poczekać. Myślę, że pierwsza tekstura będzie jak dla nowego samochodu a drugą zrobię na jej podstawie ale już z defektami i zabrudzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rozszalałem się z ilością ścianek i musiałem odchudzić modelik trochę. Nadwozie uważam za skończone i oto rendery. Pozostaje mi jeszcze dokończyć podwozie. Jak skończę podam ile trisów ma model bo to niestety szybko się zmienia. Zastanawiałem się jeszcze nad wnętrzem ale wtedy chyba w 7000 ścianek się niezmieszczę.

 

invader - model wyrenderowany w vrayu a tu nie trzeba kombinować bo nałożona jest odpowiednia mapa renderująca linie. Użyte światło to skylight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt - długo się zastanawiałem czy robić podwozie i takie koła, ale że nie będzie on wykorzystany w grze to sobie na to pozwoliłem. Poprostu ćwiczę modelowanie.

 

Por@szek - ma więcej detalu pod sobą bo podwozie jest bardziej skomplikowane a na nadwoziu nie bedę zagęszczał sztucznie siatki bo wydaje mi się, że trzyma dobrze linię i jest rozpoznawalny. Może zrobię mu wnętrze i drzwi otwierane to wtedy poziom by się wyrównał i nie rzucał tak w oczy. Co do podwozia to jest to już oldmobil i niema zamaskowanych części ani osłony silnika tak jak nowoczesne samochody więc trochę ścianek tam poszło.

 

Oczywiście będę optymalizował jeszcze siatkę jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

i bardzo fajny model, podoba mi się, bardzo dobrze że ma detale pod spodem, czasy kartonowych pudełek juz mijają, tym bardziej jak robisz to dla siebie, spokojnie walnij mu wnetrze otwierane drzwi itp, będzie się wtedy prezentował duzo ciekawiej, dla testozabawy zawsze tez mozesz wrzucic go sobie do np gta vc ( mało skomplkowane to jest w przeciwienstwie do gta sa), ciekaw jestem jak tam z texturkami pojedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dasz speculara to dobrze bybylo aby zagescic siatke na karoserii. Lepiej spec, bedzie sie rozkladac. Tak jak teraz jest moze go troche bolec ... sorki jego nie, Ciebie jak bedziesz go widzial np. in game :]

O ile to nie będzie perpixel, wówczas to nie jest tak istotne.

 

Ale w przypadku GTA:VC czy podobnych Poraszek ma rację. Co więcej, jeżeli gra będzie supportowac odkształcanie karoserii (ale dynamiczne, a nie wymodelowane wcześniej rozbite wersje - coś jak w Live for Speed, czy (chyba) TOCA) to powinieneś siatkę zagęścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się nad specularem i nawet nie miałem jeszcze z nim styczności, ale jak zagęściłem wcześniej siatkę to 4000 trisów przekroczyłem robiąc jego wnętrze bez podwozia. Zastanawiałem się natomiast nad normal mapą ale nie wiem czy pomogłaby przy samych odbiciach jeżeli nie robiłbym speculara. Jeżeli ktoś to wie to niech mi napisze. I jeżeli ktoś by miał linka do jakiegokolwiek modelu samochodu i zrobionych do niego tekstur ze specularem włącznie to z chęcią bym zobaczył jak to się dokładnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

z tym gta vc to przykład taki byl jesli byś chcial zobaczyc jak to autko sie sprawuje w grze, akurat gta vc do takich testow nadaje sie idealnie, w sumie bezbolesny export do gry z maxa, w samej grze mozna uzyc moda ( moze nizbyt doskanalego) ktory włącza standartowo nie dostępny blur i specular, noramalnie gta korzysta z refelection takiego jak w maxie do efektu połysku, i zaleznie od mapy jakiej do tego uzyjesz taki bedzie efket, przy wymyslnijszych moze faktycznie gorzej wygladac, a tu pare linków o które prosiłeś : )

 

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=284859

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=284396

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=303727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mario don. Obejrzałem sobie modele (zrobiły na mnie ogromne wrażenie) i doszłem do wniosku, że rzeczywiście powinienem zrobić specular mapę do mojego modelu choćby tylko dlatego, że mam podwozie gdzie będzie dużo ciemnych zakamarków. Co do normal mapy to zrezygnuję z niej bo inaczej tworzy się teksturę jeżeli chce się ją zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagesc siatke tylko karoserii, nie wnetrza, bo tylko tam jest potrzebny widoczny specualar. Z tego co pamietam to byl jakis sposob aby dzialala mirrorowana NM, ale nie pamietam, i tutaj bym prosil o przypomnienie, bo w bardzo niedlugim czasie bedize mi to potrzebne. EMPeck wodzu, ty powininenes wiedziec, albo w!e8. A jeszcze wracajac do speculara, cienko bedzie wygladal spod samochodu ze specularem, bo spod jest brudny, a brud ma to do siebie ze nie odbija nic i sie nie blyszczy (za co odpowiada spec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirrorowana normal mapa. z tego co ja wiem to zalezy od engine (nie wszystkie to supportuja).

w maxie starczy ze przy wypalaniu bedzie 'normal map space: tangent' ustawione. w razie problemow mozna wyrzucic polowe obiektu podczas wypalania ;)

tyle wiem, moge sie mylic :D

 

 

-----------

edit: empeck dobre mowi! dac mi wodki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracajac do speculara, cienko bedzie wygladal spod samochodu ze specularem, bo spod jest brudny, a brud ma to do siebie ze nie odbija nic i sie nie blyszczy (za co odpowiada spec).

Czy jeżeli na spód samochodu dam specular mapę w czarnym kolorze to też będą odbłyski?

 

Przemyślałem jeszcze sprawę i w sumie mogę podzielić tekstury pojazdu na 3 części:

1. nadwozie (colormap+specular)

2. podwozie (colormap)

3. szyby (colormap+specular+alpha)

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności