Skocz do zawartości

Teczka 2D: poltegre!st


polterge!st

co myślisz o pracach w tym wątku??  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. co myślisz o pracach w tym wątku??

    • maksymalna dolina, człowieku weź się nie ośmieszaj
      4
    • no ujdzie w tłoku, ale najlepiej nie jest
      12
    • dobre prace
      42
    • wymiatasz brachu, świetne pracki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)

 

Kredki różne bo mam wszystkie pomieszane, min. akwarelow i jakieś tam (rzadko rysuje kredkami, to sie nie znam i różnicy nie widze- dla mnie kredka to kredka, czy jest Fabre-Castell czy Made in China :))

No a papier 160g/m2 z fakturą - jeśli o to Ci chodziło :)

 

Pozdrawiam i dzięki za comment :)

 

O to, O to :D, a przy okazji fajny efekt daje mix kredek akwarelowych - jako pod tło "rozmytych" + "normalnymi" podkreślenie tematu. Też się na tym dokładnie nie znam, ;]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wg mnie zabyt rozlatana ta strona. wydaje mi sie ze powinienes kompozycje oprzec o jakas bardziej solidny elelment... nie wiem moze jeden kadr zrob wiekszy i rowny (niepokrzywiony) bo teraz nie ma jakiegso pounktu zaczepienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzięki Morbid. Może troche przypomina klipy toola, ale nie było to zamierzone:)

Pewnie masz rację z tym konturem, ale już dokonczyłem w takiej stylistyce- wrzuce przy okazji

 

a teraz zapodaje pare nowych rzeczy, ołówek, farbki wodne i cienkopis :)

 

komentarze, jak zwykle, mile widziane

 

pozdrawiam

 

 

akwuvj8.jpg

Shot with F13 at 2007-07-17

 

akwa1ml2.jpg

Shot with F13 at 2007-07-17

 

akwa2iy8.jpg

Shot with F13 at 2007-07-17

 

anioekkh7.jpg

Shot with F13 at 2007-07-17

 

owsb7.jpg

Shot with F13 at 2007-07-17

 

ow11cm2.jpg

Shot with F13 at 2007-07-17

 

pencl6.jpg

Shot with F13 at 2007-07-17

 

ludzioij0.jpg

Shot at 2007-07-17

 

ludzio2pu7.jpg

Shot at 2007-07-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj stary,po pierwsze (nie chcę groźnie,ale na potrzeby oddania dramaturgii sytuacji muszę): no mistrzem nie jesteś,więc jak Cię poprawiają na forum żeby np.: z białego zrobić czarne, to nie mów "no...wiem,ale już tak zostanie",lub np.:zrobię jasnoszare,tylko choćby dla przećwiczenia zrób to "białe",bo tu takie chłopy siedzą,co naprawdę dużo wiedzą;)

po drugie:(widząc po proporcjach), przerysowujesz postaci,a przy tym siekają Ci się proporcje (i to czasem kompletnie)

po drugie i pół: zauwazyłeś chociaż, że komiksowy "toolLudek",w zbliżeniu ma 4razy mniejszą dłoń niż na poprzedniej klatce?

po trzecie: nie odrysowuj postaci-tak jak na przykład ten nowy "demon", przysięgam,że wygląda identiko jak doktorek z królika baksa (jak znajdę,to zamieszczę)...,

wymyślaj coś swojego,bo Twój warsztat strasznie kuleje (jakbys był na początku),a przecież na ASP-eq jesteś...

 

a no i idź bardziej w stronę rysunku artystycznego, bo bierzesz się za komiksy, nie osiągnowszy przedtem jeszcze precyzji w proporcjach ludzkich i perspektywie-A TO PODSTAWA KOMIKSU, takie dzałanie zaburza poczucie tych aspektów rysunku nawet na całe życie-TAK SIĘ NIE ROBI!

 

PS: trochę mnie uniosło,na pociesznie (i nie tylko) stwierdzam, że przez te kalkowania,wyrobiła Ci sie umiejętność cieniowania,oddawania niektórych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

 

Po pierwsze, nigdy za mistrza sie nie uważałem

Po drugie - doskonale zdaje sobie sprawe z tego, że siedzą na tym forum osoby, które mają ogromny dorobek i doświadczenie, i słucham i doceniam ich rady, ale czasem poprostu wychodzi inaczej z innych względów. Poza tym to są "rady" a nie nakazy.

 

Po trzecie, to ze jestem na ASP, nic nie znaczy, znam osoby które też są, a nie potrafią poprawnie narysowac np. jabłka, czy czego tam innego.

 

PO CZWARTE I NAJWAŻNIEJSZE- nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś, że cokolwiek kalkuje, powinieneś mnie za to przeprosić. Nigdy nie kopiowałem czyichś prac(chyba, że dla ćwiczenia malowałem, lub rysowałem jakieś elementy z obrazów np caravagia czy rembrandta), ani nie używałem kalki. Czekam też na tego doktorka z królika bugsa- postac, którą tu zamieściłem jest wymyślona przeze mnie, dlatego juz się necierpliwie co tu pokażesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jestem kobietką,więc mów per:ona(ale wszyscy się mylą-skąd mają wiedzieć?),

po drugie, wojny nie chcę wszczynać,poprostu sama kalkowałam,za czasów szkolnych-wiem co z tego wychodzi

po trzecie-te prace wyglądają poprostu jak kalkowane,ale jeśli nie są to serdecznie przepraszam za pomówienia,ale to też znaczy,że musisz się zastanowić nad ich formą,skoro takowe pomówienia występują.

A po czwarte (I NAJŚMIESZNIEJSZE),jak znajdę doktorka to sam się zdziwisz;P

 

ps:i możemy przestać pisać w pkt-ach?;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co było,to było...ale taki poziom jak teraz-to się nazywa progress;)

i to się ceni:)

coś jej nie styka na dole,po mojej lewej,no i buzia z szyją są bardziej malarsko-plastyczne od plecków,podrasuj tułów więc;)

poza tym dałeś czadu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, a u mnie masz pozytyw- widać duze postępy od czasu prac sprzed roku, leciałem od samego początku wszystkie prace i na prawde miło sie zaskczyłem tą panią ze swieciącymi oczami i dłońmi. Z ostatnich prac najgorzej moim zdaniem wypadają te ołówkowe- widac, żę wymęczone i niepewnie rysowane a najlepiej te komiskowe robione cienkpisem- wyrobiłes sobie fajny komiksowy styl. co do 2ch ostatnich to tak jak juz napisalem widac poprawe, ale troche za miękko malowane jak dla mnie. Ostatnia pani mi sie nie podoba, ale moze dlatego, ze nie lubie fantasy, a przedostatnia bardzo fajna, ale przez ten obrys strasznie płaska (przedewszystkim w okolicach ręki). Ogólnie keep it up:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne fajne, progress jest kurde olbrzymi,jedyne co mi sie nie podoba to pyzowate gęby;p usta jakies mocno zacisniete wychodza,i z twarzy taka pyza sie robi;/ ten wiedzmin to wogole-rownie dobrze mogles dac mu wiszace cycki,nalozyc chuste na łeb,posadzic na wiejskiej lawce, i dac kartofle do obierania-no taka wiejska babka by wyszla jednym slowem-nadawaj twarzom charaktem,bo narazie sa fajne technicznie,ale bez w/w charakteru;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zacznij rysować szczuplejsze nosy, taki czerwony kartofel nie każdemu pasuje. Wiedźmin naprawdę wygląda jak babunia. Do tego te piękne, dziewczęce usta czerwone jak burak. Reszta bardzo fajna, kolory - świetne.

Doktorek z rozwianym kitlem też świetny, tylko wydaje mi się, że jego prawa noga jest za bardzo schowana. Dziwnie to wygląda. Outline jechałeś normalnie z łapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazówki, napewno wezmę je pod uwagę - pewnie wynika to z tego, że wiedzminów robiłem bez refek-z wyobraźni i tak mam zakodowane rysowanie nosa hehe :)

grim - lineart doktorka robiłem w opencanvas tabletem

 

a tu mały koncepcik nekro licza ;-) - lineart z łapy :)

nekromanta300x300fi5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności