Skocz do zawartości

Kompuer mi się samoczynnie restartuje


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie była ta przyczyna. Nie jest nią też denny system.

 

Komp odnotowuje kolejne zwisy - przy kopiowaniu na dysk z płyty CD.

Testuje teraz dysk na innym kompie.

 

Przechodzi przez test kopiowania plików. Jak przetestuje wszystkie podzespoły to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wiem jaka masz płyte i moze to wina systemu ale ja miałem tak jak podkrecałem kompa... tzn tak myslalem na poczatku.. ale okazało sie ze mam właczone asynchroniczne taktowanie ramu. i procesora i okazało sie ze to była przyczyna tera pokreciłem troche dałem wieksze napiecie i smiga bez restartów... ale to hardwerowa przyczyna... pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie że chociaż ty maceo rozwiązałeś swój problem. mi dalej po restarcie wyskakuje

http://oca.microsoft.com/en/response.aspx?SGD=732b1e05-ace1-4889-a705-4edc3d5ecaac&SID=10

a na ekranie stop pisze:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

bla bla bla .. kroki .... skontaktuj sie ze sprzedawcą ....

info technczne:

 

*** STOP: 0X00000A (0XFFBDF900,0x00000002,0X00000000,0X804FF2DD)

:/ i nie wiem co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem, żę rozwiązałem problem.

Mam to samo co ty wciąż. Tylko teraz już stało się tak, że nie mogę uruchomić Okien, bo się to wyświetla. Co najgorsza, to fakt, że w trybie awaryjnym jest ok.

 

Jestem zainteresowany co to znaczy to niesynchroniczne taktowanie ramu i procesora i jak przestawić, żeby było ok. Mam Gigabyte k8ns.

 

Nowości co do problemu:

 

Dziś robiłem ten numerek z przekładaniem sprzętu na inny komp.

 

Karta graficzna śmiga bez problemów, komp stabilny.

Dysk śmiga i nie udało mi się zawiesić kompa w żaden sposób, który zawieszał mój komp.

Karty dzwiękowe i inne peryferia zdemontowałem.

Przy rotacji pojawił się błąd: CMOS checksum error, ale naprawiło się auomatycznie funkcją XRestore, czy jakoś tak. Jest coś co zrestetowało ustawienia w biosie chyba.

 

W drugą stronę nie było łatwo: Ram nie chciał iść na dwie kości, włożyłem zamiast moich Kingstoneów 1GB - kingstony 256MB i na dwóch był pisk i komp nie ruszał. DZiałało natomiast normalnie z jedną kością.

 

System też wogóle nie poszedł z tego innego kompa - może wina sterowników innego chipseta Płyty gł.

 

Tak więc zawężyłem podejrzanych do trójcy - płyta gł. procek i zasilacz.

Procka raczej nie podejrzewam, ale z tytułu takiego, że wszystko jest z jednego sklepu to spakuję jutro ten syf i zaniosę i spóbuję otrzymać nowe z gwarancji.

 

Fakt jest taki, że będę na nią czekał z miesiąc pewnie, bo już raz była wymieniana i tyle trwa wysyłka do jakiś chin czy coś ;)

 

Jeszcze tylko dwie rzeczy sprawdzę - update biosa i ten numer z asynchronicznością taktowania procka i ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zebym zle nie napisał.. nie kazda płyta to ma.... (chyba) ... no chodzi o to ze np jak masz ustawiona FSB na np 200... to ram to mozesz ustawic ze ram i procesor bedzie taktowany np 1:1 czyli ram taktowany 200 mhz i procesor tez tzn procesor razy mnożnik... albo np 1:2 czyli procesor 200 mhz razy mnoznik a ram 400 tylko trza uwazac bo np jak zle zmienisz i procesor bedzie taktowany 400 to go zjarasz ...tzn pewnie sie poprostu nie odpali...ja mam ustawione bodajze 2:1 albo na odwrót.. :) czyli ram mam taktowany FSB *2 a pocesor FSB *mnożnik.. czyli w mojim przypadku 11 a FSB mam chyba na 185 czyli 185 * 11 = 2035 mhz... a ram 185 *2=370 ale radze popytac kogos bardziej kompetentnego..:) ja to troche tak na czuja robiłem heh.... pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem najnowsze stery z ati.com

 

Teraz kur-- nie chce sie uruchomic drugi komp, ten dobry. Stało sie to po włożeniu tam tunera.

 

Szperajac obczaiłem że jakis debil w serwisie źle zamontował radiator na chipie p.g. i sie oderwał jakiś czas temu.

Ale to nie jest chyba powod, albo i jest... Inna opcja to jak udało mi sie zainstalowac Winde na moim kompie to odpalilem dysk z tego do niedawna dobrego kompa i strasznie ten dysk muli.

 

Cholera wie.. to moze jakis wirus przenoszony powietrzem...

 

Takze mój stan psychiczny pograza sie wraz z kompami. Został mi jeszcze laptop, ale tu jest tylko 512 ram a do zrobienia sa dwa projekty i plansza do wydruku 100x70cm w 300 dpi na nastepny tydzien..

 

kiepsko to widzę.

 

 

EDIT:

Hmm chyba sie sypnął system po włożeniu tunera. Właśnie wyszła impreza wiec kontynuuje bój. Drugi komp jest poddawany planowej reinstallce. Ale odkryłem ze radiator na pl. g, jej chipsecie sie odlepil i żył tak już kilka miesięcy. Czy to możliwe ?!

 

Ale to nie wina radiatora. Dziwne. Systemy padają jak szalone.

 

EDIT 2:

UFFFF.. !!! Jeden komp poderwany - ten co działał, kiedy mój nie działał. Poleciał system nie wiem od czego. Po reinstalacji śmiga, ale dysk ma swój odjazd przy formacie, bo gruntowny format zajmuje mu chyba z kilka dni.. 1% na godzinę.

Ja nie wiem już co się dzieje z tymi kompami.

 

A ten mój jest po updatecie biosa i przełożeniu pamięci w sloty nie 1-1-0, tylko 1-0-1. Wygląda całkiem stabilnie i odnotowałem tyko jeden zwis, a nie restart.

Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa... wzloty i upadki, teraz mamy upadek - komp jeden - diagnoza: dysk się zwalił, nie fromatuje się i nikną dane - system się nie odpalił bo nie mógł znaleźć plików systemowych.

 

Komp drugi - zainstalowałem xp64 , dałem większe napięcie na ram i jest wciąż to samo, ale rzadziej. Restarty.

 

idę w poniedziałek do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mojemu też nie wiem co się stało, tylko, że czynnik matki odpada, bo z rodzicami już nie mieszkam. Myślę, że czynnik kobiety miał coś jednak do gadania, a propos wywalania korków i restartów kompa w przypadku zawieszenia tunera ;)

 

Ale teraz sprawa się pogarsza. Mam zainstalowanego win x64 i generalnie działa dużo szybciej. Ale teraz nawet na jednej kości pamięci mam wywałki po wyjściu z photoshopa i flasha, sterowniki do dzwięku mi się kwasi jak winamp skończy odtwarzać mp3 itd....

 

Boję się, żę dysk też poleciał.

Z drugiej strony jak zaniosę to do serwisu to jak mi obczają problem jak on wiesza się nieregularnie i nie zależnie od przyczyny, czasami raz dziennie czasami kilka razy na dzień.. !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYNTEZA PROBLEMU JAKBY KOMUŚ NIE CHCIAŁO SIĘ CZYTAĆ, A BARDZO BY CHCIAŁ POMÓC:

 

Witam,

na forum jestem nowy, więc tym postem pragnę wszystkich powitać.

 

Generalnie to mam taki problem. Po jakimś czasie bezawaryjnego użytkowania konfiguracji:

 

Athlon64 3000+; Gigabyte K8NS; 512 RAM GEIL; Saphire Radeon 9800 Pro; Zasilacz ModeCom 280W

 

wymieniłem RAM na 2 Kości 1024MB - Kingstone. System działał od października 2005 bez przeszkód i awarii.

Jedyne czego doświadczałem to tak kilka razy w tygodniu wypadnięcie korków z powodu cienkiej sieci w mieszkaniu. Korki były kiepskie.

 

Teraz jakiś tydzień-półtora temu zaczałem doświadczać samoczynnych restartów komputera. Nagle sobie pracuję i bez przyczyny jest restart.

Po poradzie wyłączyłem automatyczne restarty w windows i dostaję komunikat: IRQL_NOT_LESS_NOT_EQUAL (czy coś) i żadnych informacji więcej, oprócz

 

tych kodów hex, które są chyba różne za każdym razem (STOP: 0x0000.. etc..).

Co ciekawsze sprawa dzieję się tylko wtedy kiedy są włożone dwie kości RAM. Na jednej kości system jest stabilny.

 

Co robiłem w kierunku naprawiania:

 

- Program memtest: 0 błędów po 40 minutach wykonania cyklu wszystkich testów.

- Reinstalacja systemu, przed reinstalką wywalał się na defragmentacji dysku i dysk strasznie mulił (znaczy system wolno chodził zwłaszcza

 

operacjie dyskowe, ale to zaczęło się już po zauważeniu restartów, jakby wynikowa ich) po reinstalacji działa extra jeżeli chodzi o szybkość.

 

Zwieszki są nadal, ale jakby rzadziej i bez konkretnej przyczyny.

- ActiveSmart: Wszystkie parametry około 96-100 oprócz: Raw Read Error Rate:59, Seek Error Rate: 78, ECC on the Fly Count: 58.

- Podwyżałem napięcie RAM w biosie o 0.1 i 0.2 V

- Updateowałem biosa.

- Próbowałem najnowsze sterowniki

- Wymieniałem wszystkie elementy z innym kompem. Wszystko działa oddzielnie. Tylko moja płyta główna nie przyjmuje 2x Kingston RAM 256.

 

Ostatnio przeinstalowalem sobie Winde na Win x64, która działa mi zdecydowanie szybciej na kompie, ale po instalacji wszystkich sterowników, a

 

zwłaszcza chyba SB LIVE i Tablet WACOM przy wyjściu z Photoshopa i Flasha jest BSOD z napisem KERNEL_APC_PENDING_DURING_EXIT.

Ale to już chyba inny powód, bo działa na jednej kości RAM (który to sposób jest stabilny normalnie).

 

Jeżeli ktoś jest w jakiś sposób w stanie mi pomóc, albo polecić dobry serwis w Warszawie to proszę o pomoc. Jezeli chodzi o kompa to na sprzęt jest jeszcze gwarancja.

 

Problem jest o tyle dziwny na serwis, że ciezko czasem uchwycić restart, bo potrafi działać kilka godzin bez restartu, a czasem potrafi wywalić się po starcie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest o tyle dziwny na serwis, że ciezko czasem uchwycić restart, bo potrafi działać kilka godzin bez restartu, a czasem potrafi wywalić się po starcie systemu.

Na pclabie i tweak.pl powiedzieli, że to pewnie zasilacz jest do dupy...

 

poczytaj moją historię. bardzo podobna :)

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6837

 

u mnie w końcu okazała się winna płyta główna. co najśmieszniejsze w oczekiwaniu na serwis kupiłem drugą podobną ale już fabrycznie uszkodzoną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyte przez Ciebie pamieci nie sa zsynchronizowane, przyjzyj sie czasom dostepu do poszczegolnych pamieci (aida32 dla przykladu)

wylaczenie kompa i restart jest spowodowane przegrzaniem proca lub karty (konkretny index pamieci wyjasnia co jest co, ale popracuj nad chlodzeniem)

mozliwy jest tez niestabilny zasilacz, przeczytaj dokladnie co ten zasilacz moze (jest na obudowie) a pozniej ile wcinaja te urzadzenia,

podpowiem ze do zasilania rzeczywistego z pelnym podzialem napiec 250wat starcza dla p3-1ghz z jedna kostka 512 ecc :) bez specjalnej grafiki i jednym arrayem,

 

sterowniki do SB-live troszke sie kaszania z reszta sprzetu, uaktualnij, podstawowe sa pomylone, czasem wogole nie startuja karty w trybie 24bitowym,

 

napiecie, no i wiemy juz ze tam cieplo jest, moze za cieplo,

 

jesli wywala sie na flaszu i szopie to znaczy ze stronicowanie pamieci w windzie sie kaszani (daj mu stronicowanie na innym dysku twardym, ten moze miec za maly bufor lub byc uszkodzony lub pofragmentowany czestymi upadkami systemu)

 

wogole koncepcja kupowania najnowszych sprzetow do stabilnej pracy jest chybiona, chyba ze potrzebujesz kompa uniwersalnego do wszystkiego, to rozumiem, ale nie ma narzedzi uniwersalnych, do grafiki lepiej wez cos co ma 1,7 ghz na procku, procki najmniej dwa, garsc pamieci, raid'a (predkosc i bezpieczenstwo), no i oczywiscie nie dociazaj kompa firewalami i antyswirusami, on i tak ma co robic z grafika :) a na to sa metody sprzetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r:

przegrzanie nie występuje, jak pisałem gdzieś na początku po wyczyszczeniu z syfu kompa temperatura jest niezła. O połowę niższa prawie niż próg gdzie komp się wyłącza (próg swoją drogą też zaktywowany jest).

 

popatrzę na zasilacz - jest max 280W. popatrzę też na urządzenia. Ale działało dobrze przez pół roku. A przez kolejny (poprzedni) rok działał ok na 512 Ram.

 

Stery do SB-Live są najnowsze pod win x64.

 

Hmm.. myślę, że te firewalle mało zabierają. Mam teraz zonealarm, ale wcześniej jechałem na sprzętowym z rutera. I bez AV.

 

A kompa nie mam zamiaru wymieniać, poczekam aż się skwasi na maxa i kupię sobie maka.

 

A co do wywałki to robi to dopiero uż po wyłączeniu programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie znalazłem to:

Can't emember where this came from:

 

Error Message:

STOP: 0x0000000A (parameter, parameter, parameter, parameter) IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

Explanation:

This is a Windows 2000 Executive character-mode STOP message. It indicates an attempt was made to touch pageable memory at a process IRQL (interrupt request level) that is too high. This is usually caused by drivers using incorrect addresses. The fourth parameter in the message parameter list is the memory address at which the fault happened. The second parameter shows the IRQL. If the IRQL was not equal to 2, then the interrupt most likely came from a driver. Compare the memory address in the fourth parameter with the base addresses of the drivers in the driver table on the STOP screen to find the driver that is the problem. Note that the third parameter encodes read/write access (0 = read, 1= write).

 

User Action:

If this is the first time you have booted after installing new hardware, remove the hardware and boot again. Check the Microsoft Hardware Compatibility List to verify that the hardware and its drivers are compatible with Windows 2000. For information about the hardware, contact the supplier. If you are installing Windows 2000 for the first time, check the Windows 2000 system requirements, including the amount of RAM and disk space required to load the operating system. Also, check the Hardware Compatibility List to verify that the system can run Windows 2000. If Windows 2000 is loaded and no new hardware has been installed, reboot with recovery options set to create a dump file. If the message continues to appear, select the Last Known Good option when you reboot. If there is no Last Known Good configuration, try using the Emergency Repair Disk. If you do not have an Emergency Repair Disk, contact your technical support group.

 

reghakr

 

Jak z jedną kością pamięci działa a z dwiema nie i pamięci przechodzą testy, to na myśl przychodzi skopana płyta główna. Możesz też poeksperymentować ze wstawianiem tej jednej sprawnej kości do różnych slotów, ewentualnie sprawdzenia tak obu kości we wszystkich slotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szuję chyba !!! Jeżeli nie ma innych przyczyn.. Ubiłem coś takiego. Nie pamietam czy to na tym forum, czy gdzie indziej, ale ktoś mówił, ze memtest nie wykryłmu błędów i żeby spróbować goldmemory - no i JEST!! Wykrywa 8 błędów na jednej z kości !!!!

Sprawdzałem dwa razy. Wyniki powtarzalne.

 

Idę jutro do serwisu z tą kością. Jest na gwarancji..

 

Szkoda tylko, ze kupiłem zasilacz na wymianę ;) Ale z tego co się dowiedziałem to przyda sie takowy, bo i tak używam masę różnych urządzeń na USB i innych pobierających moc no i mój 2 letni 280 W moze nie wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wlasnie padła maszyna, mialem za slaby zasilacz 350W (P D 3Ghz dual core, 2gb dual ram geil) mam nadzieje ze to tylko zasilacz padł, boje się ze reszta też :(

 

EDIT:

na sczezście tylko zasilacz sie spalil, wymienilem na mocniejszy i pozadnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. po 3 tygodniach pamięć wróciła z serwisu. Dali nową - dwustronną.

 

Zwisy nadal istnieją. Jestem zrezygnowany, bo po 3 tygodniach działania kompa na 256 Ram myślałem, ze będzie już ok, a tu dupa...

 

Zasilacz też wymieniłem na 350 W czy jakoś tak, w kazdym razie wystarczający...

 

Co jeszcze ? nie wiem sprawdzę czy ta pamięć nie ma błędów... nie wiem co począć teraz.. dać MoBo do servisu !? to jużmasakra kompletna...

 

poddaję się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mówisz ? To by było jedyne chyba wytłumaczenie.. bo od początku komp działa dobrze. Ale wiesz, jest jeszcze taka sytuacja, że na jendej kości działa gites, ale jak są dwie to sieto dzieje. I że jedna kość działa na 400 a dwie to już na 333...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja miałem podobny proble chodziło to ze miałem kośc 256 i chodziło ok, ale gdy kupiłem 512 zaczeło się sypać. To samo co u ciebie 1 chodziła na 400 ale już 2 na 333, problemem było to, że pamięci miałem zestawione w duala po zmiane slotu pomogło. Ale chyba to juz wykluczyłes :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no - na kazdej zmianie we wszystkich kofiguracjach działa tak samo.

jestem zdruzgotany - właczyłem ram do innego kompa - przelatuje goldmemem, który wykrywa błędy teraz i przed serwisem u mnie na kompie nie widzi błędów przez 85% a u mnie na kompie wywalał sie po 30%. Myśle ze dojdzie do 100% bez błędów.. czyli to musi być płyta główna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... ja się już poddałem. Zrobiłem testy pamięci oddzielnie. I razem. Oddzielnie obie kości są czyściutkie i śmigają za równo w goldmemie jak i niezawieszają systemu. Jak są razem (nie zależnie w którym slocie) to po 30% goldmem wywala tysiąc błędów i się zawiesza (sic!), a system chodzi od 5 do 30 min, albo dłuższy ciąg z 5-6h...

 

Wykluczam ram. Skupiam się na MoBo albo procku. Dokończe projekty na jednej kości i rzucę do serwisu. Mam nadzieję, że oddadzą mi to co działa, żebym mógł sobie przełożyć na innego kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności