Skocz do zawartości

komputer zamula


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Co można zrobić aby komputer szybcej chodził? ;)

 

Jest na chodzie dopiero niecałe dwa dni i odczuwalne są tego skutki - dość wolne urochamianie pogramów oraz przełącznie pomiędzy nimi (Alt+Tab) zwłaszcza przy takich kombajnach jak Maya czy Photoshop. W firefoxe przy otwieraniu linka w nowej zakładce przycina się wszystko na kilka sekund itd.

 

Czego to jest skutek?

Możliwe jest, że RAM jest zapchany przez zabite procesy? Jeśli tak to jak go wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

-ustaw rozmiar pliku wymiany na stałą wartość najlepiej na osobnej partycji (FAT16)

-wyłącz style xp, animacje okien etc.

-powyłączaj wszystkie niepotrzebne usługi

 

co do czyszczeia ramu, jest wiele tego typu programów np. ram cleaner, free ram xp pro(tego polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mw4d - jesteś pewien, że dobrze zrozumiałeś mojego posta? :p

Ops, nie zauwazylem tego "na chodzie" :P . Upewnij sie czy masz i zainstaluj wszystkie najnowsze sterowniki. Np. bez directa wsio sie tnie. Pobaw sie wydajnoscia... najwazniejsze, zeby w msconfingu odznaczyc kazdy syf.. bo to muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wspomnieli xeav i mw4d o niepotrzebnych procesach to akurat zawsze dbam o to - tak prowadzę swój sysem, aby nawet najmniejsza usługa nie pracowała w tle jeśli nie jest niezbędna.

 

Co do tego swapa - miałem dysk logiczny (ok. 700MB) po partycjach linuxowych i przerobiłem to na swapa dla windows (na razie tak, kiedy będę robił formata, to przesunie się na koniec dysku jako osobną partycję), tylko pojawił się pewien problem - chyba zaraz szlag mnie trafi, bo co 5 min wyskakuje powiadomienie, że mało miejsca na dysku J: (cały przeznaczony na swapa) - wie ktoś jak wyłączyć to badziewie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie komunikatu "Mało miejsca na dysku"

 

Standardowo przy wyczerpującej się ilości wolnego miejsca na dysku Windows wyświetla denerwujący dymek w prawym dolnym rogu ekranu. Jest jednak sposób, aby wyłączyć tą niewygodną funkcję.

Uruchamiamy Edytor Rejestru (start=>uruchom=>regedit), następnie przechodzimy kolejno do kluczy: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\Explorer . Jeżeli znajduje się tam wartość o nazwie NoLowDiskSpaceChecks, modyfikujemy ją (PPM=>modyfikuj) i w polu Dane wartości wpisujemy 1. Jeśli natomiast takiej wartości nie znajdziemy, należy ją stworzyć (PPM=>Nowy=>Wartość DWORD) nadając jej takie właściwości jak powyżej.

Możecie także pobrać specjalnie przygotowany gotowy skrypt rejestru klikając TU. Wystarczy go tylko rozpakować i dodać poprzez dwukrotne kliknięcie.

powrót

__________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki xeav.

mw4d - jakoś nie lubie takich programów, nie lubię zaśmiecać sobie systemu wszelkimi partitionMagicami, antyvirami itp.

 

Wkrótce zdefragmentuję dysk i kiedyś (na pewno kiedyś przyjdzie taki czas) zobaczę, jak chodzi komp po kilkunastogodzinnym działaniu.

 

Tymczasem, dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie lubie takich programów, nie lubię zaśmiecać sobie systemu wszelkimi partitionMagicami, antyvirami itp.

 

A moze to taki troche maly blad? :) Wiadomo... instalowac z glowa, ale niektore programy sa naprawde niezle i pomagaja. Warto przemyslec. Nie bede rzucac nazwami - po prostu, wybieraj to, co Ci sie przyda. No, to tyle :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mintrill podałeś za mało szczegów, nie wiemy nawet co to za system...

... fragmentacja dysku może nawet uniemozliwić wypalenie z niego płyty,miałemtaka sytuacje. Ale myśle ze tonie jest powód w tym wypadku. Daj jakies detale, systemowo-techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo 256mb ramu to zamało pod win xp popieram konwencje z hijackthis pozwoli na gruntowną czystkę przy równoległym pozbawieniu systemu ozdobników cieni przezroczystosci itp. jakos to powinno działać ale nie maya i ps równolegle w to nie wierzę bo códów nie ma. Kiedyś miałem 512 mb i renderowałem filmy swap rósł do 4gb działało wszystko ale trzeba było czekać i po 20 min a pracowałem wówczas w raidzie 5 wiec szybciejniż normalne dyski.

PS pozera pamięci ile jest on lubi jak sie za niego poważnie zabrać.

Kiedyś zainstalowałem koledze z takim problemem program do cachowania swapa nieco pomagał ale czasem petlił jak przypomne sobie nazwe to dam znać.

Kłopot polega na tym ze kolejkowanie w przewidywaniu które dane beda następnie potrzebne do obliczeń i tak powoduje ze te niby najprawdopodobniejsze leżą w ramie jakbrakuje ramu zacznie orać dyskiem mój windows xp 350mb ramu łyka na dzień dobry. Mam4 gb ramu i czasem go przekraczam i wierz mi wiem jaka jest wówczas różnica.

Kiedyś szukałemczegos co uwalnia ram krótko mówiąc czyści w trakcie pracy systemu alenie znalazłemnic sensownego, mysle że jeśli oczekujesz od tego kompa dłuższej w miare swobodnejpracy w tymsystemie musisz pomyśleśo dodatkowejpamieci apuki co pobież ten soft i przedmuchaj rejsetr zostaw tylko niezbedne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak komputer bardzo zamula tak ze czyszczenie ramu defragmentacja nic niedaja to poprostu robie od nowa system.... poto mam partycje... zajmuje mi to ok 3 minut... bo mam obraz systemu... zrobiony w Norton Ghost czasem zanim wczytam obraz robie format tak zeby dobrze partycje skasowac... takie jakies moje dziwne teorje ale jakos nie nazekam... i potem system smiga... i nie musze bawic sie w instalowanie wszystkiego maxa photo shopa itp... mysle ze nie ma dobrego sposobu na przyspieszenie kompa tzn systemu... sa pół środki które sa dobre działaja ale do pewnego momentu.. bo system sie zasmieca .... przes inetnet przy sciaganiu i nawet jak sie nic nie sciaga... moze to bardzo prymitywny sposób ale jak dla mnie najskuteczniejszy... raz na pare miesiecy sobie system zrobic od nowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam - chodzi o spowolnienie po dłuższej pracy komputera - ponad 24 godziny na chodzie i wszystkie programy wolniej działają. Po restarcie wszystko wraca do normy, ale chciałem wiedzieć, co jest przyczyną tego zjawiska i jak z tym walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam - chodzi o spowolnienie po dłuższej pracy komputera - ponad 24 godziny na chodzie i wszystkie programy wolniej działają. Po restarcie wszystko wraca do normy, ale chciałem wiedzieć, co jest przyczyną tego zjawiska i jak z tym walczyć.

 

Bill G. i m$. walczyć się nie da. trzeba się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sory nie doczytałem ;) ... ale mysle ze to i podobna przyczyna z tym ze po restarcie wraca do normy...i mysle ze tez sa ogranizone mozliwosci ... bo wsumie moze teraz zabardzo spekuluje... ale gdyby np Xp.. działał by non stop 48 godzin 24 czy 72 to nie było by potrzebne inne oprogramowanie i microsoft by nie zarabiał jeszcze wiecej kasy... bo np Xp nie nadaje sie na server... no to trza kupic microsoft serwer... itp... tak spekuluje pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bys tak przeczyscił ram jakims programikiem fajnym mi to czesto pomaga

i mam pytanie co to jest kpf4gui.exe??? jakis antywir?

 

a dodam jeszcze z innej beczki ze dzis miałem bardzo dziwne zachowanie windy a mianowicie po otworzeniu pewnego folderu gdzie były minaturki plików avi winda zaczeła sie mulic i po jakis 5 minutach wywalał sie explorer przyczyną był kodek xvid ciekawa sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja bym zrobił na twoim miejscu : a wiec Tune up 2006 wyglancował bym winde jak sie da i zobaczył czy cos pomoze jak nie, to wina lezy gdzies po stronie innego softu ...... moze spróbuj

 

a jeszcze jedno a w w msconfig nie odpala sie z windą cos dziwnego?

 

 

polecam również jv16 PowerTools do konfiguracji windy idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to wina syfu na kompie, ale jestem świeżo po formacie i jest taki problem (pisałem w pierwszym poście):

Za każdym razem, gdy otwieram nową stronę klikając w hiperłącze w forefoxie program się przycina, po chwili wraca do normy, ale jest to bardzo uciążliwe np. w sytuacji, kiedy przeglądam sobie forum - klikam w interesujące linki otwierając je w nowych zakładkach i program ciągle mi się przycina podczas przewijania strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 256MB ramu to jest normalne i nie ma co marzyć że ci będzie hulało wszystko. A Firefox to ma wygórowane wymagania jeśli idzie o pamięć (np. teraz mam otwarte 6 zakładek i zajmuje 60MB Ramu). Tak BTW myślałem żę minimum do odpalenia MAYA to 512MB, a ty jeszcze chcesz Alt+TABem do Photoshopa sie przełączać w międzyczasie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie skrót na pulpicie. i jako adres wpisz dokładnie:

 

C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe advapi32.dll, ProcessIdleTasks

 

Wyczyści ci pamięć z wszystkich oczekujących procesów. Może pomóc.

Ja ma zainstalowanego TuneUp 2004 i tam też jest opcja do czyszczenia pamięci podręcznej z wszystkiego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tu i tak nikt nei slucha, ale ja Wam powiem co zrobic, zeby komp nawet o pol flopa wolneijszy nie byl po roku na windzie:

 

zablokowac mu twardy dysk, dokladnie tak jak napisalem, zeby ten dysk byl zawsze taki sam (ta sama struktora danychy) jak za pierwszym wlaczeniem zaraz po instalacji

 

czy to jest jasne? czy to jest logiczne?

nie macie raida?

to kupta recovera, kosztuje paredziesiat zlotych

 

to tak jak wczytywanie systemu zawsze z plyty, nie pojawiaja sie w nim zmiany, mzona go wylaczac w trakcie dzialania, winda nei ma zdolnosci zapisu zadnych danych bo po restarcie zapomina o wszystkim (dysk zostajhe przywrocony do stanu pierwotnego) a jak chcecie cos zapisac to od tego jest inna partycja,

i nie mowcie mi o komplikacjach, mnie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności