Skocz do zawartości

Postać 3D: Bonicle


Jim mee

Rekomendowane odpowiedzi

Helo wszystkim Forumowiczom. W związku, że zgubiłem pliki *.max do mojego Warhammera Orkbossa :( , postanowiłem zrealizować stary projekt na MAXA. Jest to Binocle z LEGO. Pomysł jest taki:

- najpierw uczę się modelingu ( troche łatwo bo to nie organika )

- natępnie na modelu uczę się rogować

- pora na materiały

- teraz nauka dokładna Brazila , V raya i Mentala (może coś jeszcze?nie wiem czy coś nowego do tej pory nie wyjdzie :P )

- zabawaw animowanie postaci , podstawy. Ale to takie absolutne. Jedną z 2ch animek jakie zrobiłem to 1y tutek z maxa :/

 

Mam nadzieję , że ja wiele z tego projektu wyniosę , a jeśli będziecie tak mili i w kolejnych etapach pomożecie , na pewno jak ktoś będzie zaczynał zabawę z maxem , też z tego projektu wyniesie WIEEEELE :P dobrego.

 

Tymczasem oto kilka przygotowanych części. Kolo to Kopaka (śnieżny) z pierwszej edycji Bionicla. Zastanawiam się nad zmodyfikowaniem tłowia , ale to na poinedziałek.

 

Ok , miłej podróży :)

 

Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

HKropiński sorki , pewnie że mogę zarzucić siatkami .. są gotowe dla Ciebie dawien dawna tylko potem jakieś święta wypadły i inne eventy .

Bionicle prawie modeling skończony .. jakoś średnio tutorialowaty wątek z modelingu wyszedł , ale beginerzy ! NIE PODDAWAJCIE SIĘ ! I CZYTAJMY HELPY i inne takie dodatki ;)

Otóż powstał kolejny modelik , przez "przypadek" jako odskocznia dla Bionicla , pamperek Droid z Star Wars LEGO. tez przyda się w przyszłych scenkach ;) i zdecydowanie łatwiejszy od Bioni. No to cóż .. czas na fotki :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , będzie więcej :) , tylko chciałem podgonić trochę helpa z maxa , i tutki z maxa. Pomysły na modeliki są .. i dla fanów SW będzie uczta :D to moge zagwarantować.

 

:D a z literówką to proszę :D faktycznie jest ;) , dzięki Hawrok.

 

Rówinież fayowo że się coś Wam podoba :)

 

Do updejtu ,

Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURA HURA HURA :D:D:D:D:D:D:D prawda że fajny ? :P

 

mam problem z proporcjami , będzie to naprawione jak mojemu szanownemu leniowi zachce sie podłączyć scaner :>.

Muszę domodelować jednak kilka bzdurek. Wszelkiej maści tłoczki dorobię podczas "rogowania" ;) , którego nie umiem . Smoothing groups poprawione , dodatkowe chamfery przypuszczam nie przydadzą się więc raczej też tą dziubaninę odkładam jak będę robić Terminatora 4 :P.

STL check : no errors.

Nie mogę zostawić takiej floatującej głowy więc muszę dorobić system oczu , "podmaskowy" i szyjny uproszczony. Przypuszczam że projekt podupadnie na jakiś czas , bo chce przerobić kilkadziesiąt tutków z maxa (F1) i pojawię się z gotowymi rigami i perwszymi animkami .... uuuuuh , już sie nie mogę doczekać ... i wyleje się to co tak długo się zbierało i .. Bio Bio Bio .. BIONICLE !! :P

 

pozdrawiam Kuba.

 

Ehhh , ide pomyśleć o pewnym magicznym telefonie który dostałem X)

 

P.S.

słyszycie ten śpiew ptaków i motorków za oknami :> muhihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za oknem to same motorki teraz cwierkaja:)

tak na marginesie od dawna chcialem bionicle wymodelowac wiec jak zobaczylem ten watek to co tu wiele mowic czas na mnie :)

ile zajelo ci zrobienie np elementu stopy - tzn jak dokladnie wchodzisz w detal "produkcyjny" poszczegolnych elementow?

jak mozesz to zarzuc siatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że nadal się podoba. Grono fanów rośnie , a mi wraz z nimi rośnie ego :] mueh , tak serio serio , to kiedyś bedę znał w maxie tyle opcji co Wy ;).

 

Z tymi referkami to jest problem , bo faktycznie , LEGOsy kupiłem przez Ebay i referki z fotek , ale ogniskowa strasznie przeszkadza i postanowiłem przerzucić się na skaner. Jak chcesz mogę Ci dać tylko te same :/ . Jak nie chesz wydawać bejmów , to skocz do kuzajka , czy syna sąsiadki i i pozycz może coś nowego :> . Ale jak chcesz , to służe jpgsami.

Vany , jest to moj najbardziej zaawansowany modelik i najbliższy ukończenia i nie bardzo wiem jak bardzo zaawansowany model może być. Wiesz tu jest sama geometria prawie ... ale starałem się oszczędzać , ale nie jakoś do LP , ale również w wielu miejscach znajdziesz chamfery i do 20~8 ścianek na cylinder czy circle.

 

Pozdrawiam all na długi weekend , Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności