Skocz do zawartości

Scena 3D: Pierwsza wizka


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Więc postanoiwiłem poćwiczyć Mental Ray.

Nie miałem wiele pomysłów, najlepszym okoazała się wizualizacja jakiegoś pomieszczenia. Nie mialem ochotz od podstaw modelować mebli itp. więc wpadłem na pomysł prostego pokoju z wielkimi oknami i obrazami na ścianach.

Więc O.K.: Przygotowałem sceną, oświetlenie, render prubny calkiem niezly , tekstury(miałem problemy z szybą) i zaczynam renderować. Myślałem że wyjdzie tak jak na renderze bez materiałów tylko bardziej kolorowo. Ale nic z tego. Zamiast tego na renderze pojawiły się czarne plamy. Są wszędzie, nie wiem co je powoduje, sampling 4 i 16. Renderuje się długo, przynajmniej jak dla mnie to jest długo; na Scanline wszystko trwało chwile a tu render time: !

Włączone FG i GI. Jeśli trzeba pokarze ustawienia.

Tu bez materiałów:

 

mental4is.jpg

 

A tu po oteksturowaniu:

(wlasciwie to nawet nie caly wzrenderowany)

 

qrwacoto7nq.jpg

 

Ustawienia rendera nie są takie same. Światła na renderze w łatki są

mocniejsze i bardziej żułtawe. Widok za oknem tylko taki przykładowy. Przeszedlem wiele tutkow z watku z tutkami.

ps.

cyz nie wie ktos dlaczego co jakis czas cos mi sie zacyina w kompie i np. zamiast z wzswietla sie y, zamiast y wzswietla sie z zamiast dwukropka mam Ł a srednik to ł. Bardzo utrudnia to pisanie.

 

 

ps.2.

zapomniaŁem o renderach, zaraz beda.

 

 

 

 

 

FINISHED

 

final7ev.jpg

 

 

 

 

yy26hx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cyz nie wie ktos dlaczego co jakis czas cos mi sie zacyina w kompie i np. zamiast z wzswietla sie y, zamiast y wzswietla sie z zamiast dwukropka mam Ł a srednik to ł. Bardzo utrudnia to pisanie.

nacisnij alt+shift (albo jakas podobno kombinacja, ew. do tego jeszcze ctrl)

a najlepiej to wejdz w ustawienia klawiatury i wyłącz skroty przełaczające języki i klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wygląda jak byś mał jakis skopany colordla shaderka na scianie - daleko tam do bieli na scianie no i tak jak chveti napisał - jasniej !!!

 

ja bym szedł w tą strone ale w photoshopie nei da sie tego ukazać w ten sposób jaki ja to widze - coś takiego :

 

pop1ai.jpg

a odnosnie tła za oknem to bym sie tym pozniej bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich świateł używasz? pokaż ustawienia GI i FG. poprosze też o wymiary pokoju. jesli nie ma wymiarów to przeskaluj pokój do 1:1 w cm.

jeśli możesz to pokaż też render z samym GI bez FG.

 

zmień materiał na scianie na jaśniejszy. w RGB: 245x245x245.

poza tym na żadnym renderze nie widać efektu Global Illumination. rogi pokoju nad oknem są za ciemne.

 

keep working.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brazil spluterfish? też można nim wykrzesac niezłą wizke wnętrza, ale dawno go porzuciłem do wizek (do exteriorów buł nawet o.k.) bo do wnętrz za długie rendery robił i zbyt ziarniste. Tak naprawde jak sie postarasz to ten sam efekt możesz uzyskać na każdym rendererze, z tą różnicą że np. w vrayu zrobisz to po godzinie obsługi i po 1/5 czasu czekania na render. W sumie to scanline nie jest taki ostatni. Tą twoją wizke to lepiej można by omnikami oświetlić niż jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba temat na osobny wątek ale zainstalowałem vray demo pod maxa 7 i 8. Niestety max później nie chciał odpalić. Pomyślałem że toi nawet dobrze: zainstaluje o od nowa, może pojawią się nawet pliki i foldery. Niestetry instalator przy próbie naprawy i usunięcia wywala błędy a przy pomocy delete nie da się usunąć tego folderu. przy deinstalacji i naprawie pojawia się: internal error m2330 , D:\Program files\autodesk\3dmax 8\archives.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę ustawień, mam tylko problrm z oknami. Jak zrobić materiał szkła które będzie przepuszczać światło? tzn. umiem zrobić z materiałów vraya przeźroczysty który wygląda jak szkło ale nie chce on przepóścić światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by moja pierwsza wizka tak wyglądała / początek '93 / to Luckas na kolanach by do mnie przyszedł abym u niego pracował :) . Miłej dalszej pracy.

noo... ale teraz jest 2006 wiec Lucas juz nie przyjdzie :D

 

co do pracy, to powinny znalesć się swiatła vraya o multiplierze okolo 3, a color mapping powinien byc na hsv exponential i bright ustawione na 1,5. a jak ma byc bez swiatel vraya to ustaw bright na 2,7

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak wcześnie poddałeś się z mentalem. Program jest dość skomplikowany (napewno w porównaniu z vray'em), ale ma ogromny potencjał. Ostatnio, po półrocznej przerwie, znowy się nim zainteresowałem i muszę przyznać, że jest super.

 

hkropinski

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie chyba zostawie takie jakie jest.

Poprawiłem(chyba na lepsze) teksturę drewna.

Cały czas się uczę ustawień v-raya. Trochę polepszyłem jakość rendera.

nowejako8ca.jpg

 

Co do mentala to narazie go sobie oidpuszcze, jednak jego możliwości żeczywiście są ogromne i jeszcze do niego wróce gdy poćwicze oświetlenie i vraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem teksture na pidłodze. thx RA, teraz mam już szyby w oknach. Z efektu jestem zadowolony, później wrzuce finalny render. Nie wiem w jakiej rozdzielce powinien być.

Teraz spróbóje stworzyć nocną wersje tej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wyższe niż wcześniej.

I tak ten nie jest najgorszy. To jest najlepszy jaki mi wyszedł. Jeśli ktoś ma o vray-u jakiegoś tutka, to niech mi go podrzuci. Metoda prób i błędów raczej nie chce działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co mam zrobić:

3.2. Go to the Material Edtior and put the default VRayMtl in one of the slots (it shows up as being used in the "Environment" in the Material/Maps browser).

 

3.3. Make the diffuse color of the material RGB (200,200,200).

 

3.4. Render

 

Znalazłem takie zdanie. Zrozumiałem że trzeba stworzyć materiał VRayMtl i nadać mu taki kolor jak jest napisane. Ale raczej ne (tylko)to mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Pracę uważam za skończoną. Nie jestem tylko zadowolony z tej wersji z zamkniętymi oknami i z tła ale nie chce się już z nią dłużej bawić, teraz zabiorę się za swój pokój.

 

final7ev.jpg

 

***********************************************

 

yy28jk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności