Skocz do zawartości

Jaki plug-in renderujący preferujesz


naeq

Jaki renderer preferujesz ??  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki renderer preferujesz ??

    • V-Ray
      36
    • final-Render
      3
    • Mental Ray
      22
    • Brazil
      6
    • Maxwell Render
      5
    • YafRay
      0
    • Scanline Renderer
      2
    • inny...
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Ankieta

 

Były już ankiety tego typu... tak wiem, ale to ostateczna ankieta, będize otwarta bardzo długo, chodzi poprostu o jedno... zagłosować na plug-in renderujący w którego używacie :))

 

na koncu zokarze sie pokolkeji jakie pluginy są najbardziej popularne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zobaczysz...

 

z resztą już było w cholere pytań jaki plugin wybrać lub co i jak... teraz sobie ludki zobaczą jaki jest najpopularniejszy... moze nawiąże się z tym wątkiem dyskusja, która nakłoni niektórych do wybrania tego a nie innego renderera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... takie wątki są bez sensu. wróc do poprzednich ( prawie identycznych ) a dowiesz się, że każdy render sprawdza się inaczej w innych scenach. ja polecę vraya, ale to tylko moje zdanie, do moich potrzeb jest on najleprzy i najwygodniejszy. nie zdziw sie jak zaraz ktoś inny powie ci o brazilu, finalu, maxwellu i mentalu. znając życie znajdą się tacy któży poprą scanline'a :D:D:D pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też wiem...

 

ale okaże się który jest najczęściej stosowany... przecież wiadomo że każdy render swoje potrafi... ale czy jest taki który potrafi wiele ?? ... bądź wsyztsko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też wiem...

 

ale okaże się który jest najczęściej stosowany... przecież wiadomo że każdy render swoje potrafi... ale czy jest taki który potrafi wiele ?? ... bądź wsyztsko ...

 

to co piszesz nie ma większego sensu. to jest tak: dla Ciebie liczy się to jaki render jest najpopularniejszy. najpopularniejszy jest scanline i mental ( są na każdym komputerze gdzie jest max ) i dlatego ty bedziesz nimi renerowal. dlatego że są najpopularniejsze? a ja nie! ja bede renderowal tym który jest dla mnie najwygodniejszy i do mojej sceny najodpowiedniejszy i najważniejsze: BEDE RENDEROWAL TYM NA KTÓRY MNIE STAĆ. nie mam 15 renderów. używam vraya i mimo ze w niektorych scenach uzylbym innego, nie zmieniam go. pytanie - czy potrafi wszystko też jest raczej bez sensu... co znaczy "wszystko"?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejszy jest scanline i mental ( są na każdym komputerze gdzie jest max ) i dlatego ty bedziesz nimi renerowal. dlatego że są najpopularniejsze?

hmm... popularność danego renderera zależy nie od częstotliwości wystepowania na kompie, ale od ilości renderów (komercyjnych i nie) jakie pojawiają się w świecie CG.

popatrz choćby na przemysł filmowy: królują głównie finalrender, mental etc czyli stare dobre wyjadacze, dzięki którym pojawiły się pierwsze efekty Globalnej Illumiacji na naszych kompach.

a zresztę ankieta pyta o preferowanie renderera, nie o jego popularność czy ilość sprzedanych licencji.

 

BTW: Mental Rox, Vray sux :)

 

Pozdrawiam

 

[++]

pytanie do Falcoma: po co pytasz? robisz badania dla CBOS OBOP? czy po prostu z ciekawości? (serio pytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - pominąłeś bardzo ważnego na rynku PRMan'a - bardzo duża elastyczność, doskonały displacement oraz szybki sampling (MotionBlur, DOF) czynią z niego idealne narzędzie do animacji i VFX.

 

Osobiście używan mentala - potężny renderer, na dodatek wbudowany w Maya - nie trzeba wydawać dodatkowej kasy. Interesuje mnie także maxwell, który może idealnie zastąpić mentala w niektórych scenach (choć jeszcze nie teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejszy jest scanline i mental ( są na każdym komputerze gdzie jest max ) i dlatego ty bedziesz nimi renerowal.

na komputerze gdzie jest max 6 i wyzej :P :)

 

zamieszam Ci troche w sondzie bo Brazila uzywam (jak narazie jako pierwszy zdeklarowany :]) i nie narzekam, jakos tak przywyklem do niego :), chyba ze musze uzyc Scanline'a (bo czasem i tak bywa)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie używam mentala jako góówny silnik finałowy i scanline'a do testów w modellingu.

widzę, że nikt nie nacisnął scanline'a... aż dziwne... za każdym razem czekacie kilka/naście/dziesąt/set minut na obliczanie GI? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - mówisz coś czego nie powiedziałem... przecież wiadome jest to że najpopularniejsze będą Mental Ray i Scanline pnieważ są na każdym kompie z maxem 6 z wyż... ale chodzi o stosowany render, czyli taki który się używa do pracy, w którym się robi finało wy efekt... nie chodzi o to kto jaki ma...

 

Tweety - hmmm... badania KGB i Narodowego Funduszu Zdrowia ;P

 

poprostu... chce wiedzieć, w koncu w zamyśle tego wątku było też to by porozmawiać o tych pluginach o cenach o jakości o możliwościach, w koncu wiemy że każdy plugin jest inny, w każdym jest coś innego i nie ma na trym ppiero***** śiecie PLUGINA IDEALNEGO !!!!!!! a szkoda.... sorki za uniosłość ale nie mogłem sie powstrzymać :D

 

V-Ray'a można powiedzieć można nazwać mianem tego dobrego ,ponieważ jak widać z sądy i wogole z całego forum ,wsyztskich prac itd itp... wszyscy go używają... tylko dla czego ?? dla tego jze jest najwydajniejszy ?? najszybszy ?? czy może najłatwiejszy ?? o to jest pytanie... nikt tego nie wiem... moze w tym wątku to się rostrzygnie

 

moje zdanie jest taki, używałem już finala... v-raya... sanlina nawet ;P no i mentala... i moge powiedzieć że w V-Rayum jak isę już go opcyka, można w łatwy bardzo sposob osiagnąć fajne efekty :)) ma dość wydajne GI itd itp...

 

choć final-Render też jest niczego sobie, ma bardzo fajne efekty i wsyztsko jak by to powiedzieć... na wyciagnięcie ręki, ale jest troszke mniej w nich wydajny... ale GI ma wydajne :))

 

pozdrawiam !!

 

P.S.

 

Shalivan - od dłuższego czasu używam V-Ray'a ;P bo fR już pojołem...

 

 

AHA !!

 

jak widać w sondzie... jest zaznaczona odpowiedź "Inne...", porosił bym tych który zaznaczyli tak ową odpowiedż, napisali nam jaki to render i powiedzieli coś od siebie o nim... z góry dizękuje, i jeszcze raz... pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty poprostu kochasz wszelkiego rodzaju sondy, porównania testy itp. ;] Jakieś hobby takie ? Przecież identyczną w zasadzie sondę uruchomileś w caustic contest. Dyskusji na temat możliwość poszczególnych silników i "który-jest-lepszy" było już wystarczająco dużo ;]

 

Lepiej skupić się na pracy niż dylematami w stylu "co używać żeby było lepiej" Ja używam mentala ale wydaje mi się że i tak największa siła tkwi w postprodukcji, więc każdy render który renderuje passy jest dobry ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy używają vraya? Bardzo prosta odpowiedź: bo używa go SansSerif, Marcin, Kome AGmakonts Chveti i reszta ludzi potrafiących wyczarować w maxie prawdziwe cacuszka. Stąd też każdy rzuca się na vraya, oczeukjąc takich rzeczy jakie prezentowane są na chaosgroup czy {E}vermotion.

Swego czasu na {E}vermotion istniał wątek apropos renderingu interiorów w MentalRay. Chodziło o uzyskanie takiego fotorealu jakie prezentowane są przy pomocy vray'a. Przez kilka stron rózni ludzie na rózne sposoby próbowali ugryźć, skończyło się na tym, że sam autor przeszedł na vraya. Bynajmniej nie dlatego, że nie da się w Mentalu zrobić dobrego renderu wnętrza. Chodziło tutaj raczej o pewnego rodzaju "lenistwo", z jakim autor podszedł do nauki Mentala. Postawił na łatwiejszy sposób zerżnięcia ustawień z jakiegoś tam renderu, wklepanie go i wuala - miał wizkę. Takie podejście nie wnosi nic dobrego - uczysz się jak zerżnąć nie jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety... bardzo fajnie napsiane :)) dajcie mu punkt reputacji bo ja już mu wcześniej dałem i teraz nie moge ;p

 

Vorek - tak, ja kocham takie sprawy, lubie testować, robić różne bajery itd itp... dla przykładu... w V-Ray'u 1.47.03 pewna scenka renderowała mi się 4 min i 34 sek... a w najnowszym v-Ray'u 1.48.03 scenka dokładnie ta sama, renderowała się 3 min i 24 sek >> wniosek... najnowszy V-Ray jest dużo wydajniejszy :))

 

Ja Osobiście tak na to wsyztsko patrze, to widze że najbardziej kręci mnie rendering, to jest chyba moja pasja :)) lubie też modelować ale... ciągle poznaje coś nowego :)) zobaczymy w przyszłości... narazie to tylko zabawa...

 

Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy używają vraya? Bardzo prosta odpowiedź: bo używa go SansSerif, Marcin, Kome AGmakonts Chveti i reszta ludzi potrafiących wyczarować w maxie prawdziwe cacuszka.

 

nie uzywam vraya bo uzywają go inni, tylko uzywam go bo jest dla mnei najprzydatniejszy i najwygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie zgodze się z tweety'm. Gdy pojawiłem się na forum, nie wiedziałem kto to jest hindus, kome, AG, Sans, peter, ma+ i nie sugerowałem się tym jakiego oni softu używają. Kiedyś zacząłem sie interesować wizkami (od strony 3D i od strony arch) no i dopiero wtedy zacząłem przeglądac jakieś prace, nie zwracając uwagi na to, kto je umieścił. Gdy praca była dobra i było napisane czym renderowana - sugerowałem się tym przy wyborze renderera do nauki, no i jak myślicie czego było najwięcej? VRay jest najbardziej rozpowszechniony, jest do niego najwięcej tutków i innych helpów - mysle ze większość to popycha do jego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropiński: ile pamiętam to vraya używasz od lipca ubiegłego roku...

hmm... a skąd się o nim dowiedziałeś? skąd po raz pierwszy o nim usłyszałeś? wydaje mi się, że po prostu wpadłeś na jakąś prackę, na tym czy innym forum, przejrzałeś w czym była zrobiona i po prostu zacząłeś pracować nad vrayem. nie ma w tym nic złego, ale na przyszłośc pisz zgodnie z prawdą.

i doczytaj resztę mojej wypowiedzi:

Dlaczego wszyscy używają vraya? Bardzo prosta odpowiedź: bo używa go SansSerif, Marcin, Kome AGmakonts Chveti i reszta ludzi potrafiących wyczarować w maxie prawdziwe cacuszka. Stąd też każdy rzuca się na vraya, oczeukjąc takich rzeczy jakie prezentowane są na chaosgroup czy {E}vermotion.

 

MaGuu: fakt nie do podważenia. ale zważ na to, że większość młodych ludzi wybiera vray'a nie ze względu na łatwość znalezienia o nim info, ale ze względu na dobre rezultaty jakie można dzięki vrayowi osiągnąć, widoczne w pracach takich ludzi jakich na górze wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w tym nic złego, ale na przyszłośc pisz zgodnie z prawdą

piszę zgodnie z prawdą. vraya poznalem oglądając inne prace, bo innego sposobu nie ma. ALE nie uzywam go tylko dlatego że używa go ktoś z forum kto ma 3 tysiące postów i jest znany.

 

Stąd też każdy rzuca się na vraya, oczeukjąc takich rzeczy jakie prezentowane są na chaosgroup czy {E}vermotion

 

nie oczekuję nic takiego. to jaka bedzie moja praca zalezy tylko ode mnie. jestem pewien ze jak się uprę to scanlinem wymodeluje Rio Grande...:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scanlinem nie da się nic wymodelować. możesz nim tylko wyrenderować.

co do ludzi sławnych i znanych na tym forum: były to przykłady ludzi potrafiących dobrze działać na wybranych płaszczyznach, postcount nie ma tutaj nic do rzeczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu: fakt nie do podważenia. ale zważ na to, że większość młodych ludzi wybiera vray'a nie ze względu na łatwość znalezienia o nim info, ale ze względu na dobre rezultaty jakie można dzięki vrayowi osiągnąć, widoczne w pracach takich ludzi jakich na górze wymieniłem.

 

I tu sie zgodze :D Ale piszesz to tak (chyba że źle to odbieram) jak by było czymś złym sugerowanie się czimiś pracami w pryzmacie wyboru renderera. Jeśli ktoś osiągnał coś dobrego w VRyju i ja to zobaczyłem, to podświadomie wiem ze takie cos i ja moge uzyskać. Bo przecież ogranicza nas nie soft a dana osoba. Jedni dochodza do super render przez rok a inni przez 10 lat. Ale patrząc na prace innych wiem ze tym rendererem i mnustwem pracy mogę uzyskac dobry efekt. :) Ale niezmiannym faktem jest, ze i tak liczy się tylko praca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej. to nie kłótnia. czysta polemika.

głównie chodziło mi o coraz częściej wpadających tutaj młodych którym się wydaje, że jak włączą GI to ich render wypadnie suuuuper. bullshit. tak naprawdę to liczy się pomysł i praca. wybór renderera to tylko kwestia upodobań i ewentualnych przekonan religinych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cos to wniesie do dyskusji ale nie wiem czy tez ma to cos wniesc:)

ja uzywam brazila bo braylijki sa ładne :) a tak serio to jak zaczynalem zwiazek z 3d to mialem mentora, który mi pokazywał czy tez tłumaczył czy jak to nazwac podstawy wiec uzywalem tego co on.. później trafiłem na to forum i nie tak dawno targany rozterkami zainwestowalem w v-raya :) jak na razie jestem zadowolony (z osiagów v-raya nie moich :) ) ale wciaz mam sentyment do brazila i czesciej go uzywam choc jest moze ciut wolniejszy (oczywiscie tylko niekiedy) a co do kłutni czy jak to nazwac powyzej po prostu czasami czeba zmienic temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ?? NO I CO !! Widzisz panie Marcin, teraz jakiś niedoświadczony użytkownik wejdzie na forum... i zamiast przesiedzieć pare dni nad szukaniem fajnych prac i sugerowaniem się tym cw jakim pluginie one były zorbieone, wejdzie tylko na ten temat, przeczyta sobie i Vłaja :D klarownie napsiane że :

 

Ludzie sławni z tego forum, którzy robią dużo ładnych prac itd itp... używają V-Ray'a...

 

to może użytkownika zainspirować...

 

nieno, tak swoją drogą to troszke napisałem to tak naciągająco... ... no ale...

 

Osobiście też używam V-Ray'a i sądze ze jest to dobry, łatwy w użyciu i wydajny dość plugin :))

 

to poprostu zależy komu co będzie bardziej pasowało... w koncu teń "użytkownik" wejdzie na forub, obczaji V-Ray'a, bo dużo ocob go używa, zacznie się wnim bawić... potrem bedzie mowił że jest najlepszy dla jego potrzeb i wogole...

 

a kto wie, moze gdyby np. zaczoł użyuwać fianlRendera albo Maxwella to by było mu lepiej, ale on p[oprostu o tym nie wiem bo nie sprawdził innych... wieć cóż, moge powiedzieć tyle... że może i V-Ray jest najbardizej popularny i dobry, ale najlepiej gdy się zaczyna, posprawdzać choć by dema innych rendererów, pokoleji V-Ray Maxvell Brasil czy final... i taką drogą wyboru docierać bo w koncu nie liczy sie to że on jest najpopularniejszy... może i jest ale czy jest najlepszy dla twych potrzeb ??

 

tym o to zdaniem kończe swą wypowiedż i z bólem barka oraz tego tam z tyłu...(źle spałem, i wsyztsko mnie boli...) Pozdrawiam Was ;] hehe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz panie Falcom ja bym chcial zebys wreszcie zebral cale swoje doswiadczenie i zamiast robić sondy ktore byly wałkowane milion razy walnął jakąs super prace i zadziwił nas wszystkich ;]

 

leń z ciebie straszny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy używają vraya? Bardzo prosta odpowiedź: bo używa go SansSerif, Marcin, Kome AGmakonts Chveti i reszta ludzi potrafiących wyczarować w maxie prawdziwe cacuszka

 

przyznam racje ze zadziwilo mnie to co FotoAs wyczynial z Brazilem, a konkretnie jego wiedza na jego temat, potrafil dokladnie powiedziec co za opcje trzeba zmienic zeby odpowiedni efekt osiagnac, niesamowity gosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Povray :D. Mam spory szacunek dla projektów OS, ale przesadzasz. Nie dość że obsługa z epoki dos-prompta do niedawna, to jeszcze jakością ustępuje płatnym rendererom. Czas potrzebny do ustawienia odpoiedniego sceny - zbyt wysoki. Mental - potężny, ale nie w MAXie, gdzie doczepiony na siłe, traci moc i praktycznie ten sam efekt można otrzymać na SL w krótszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności