Skocz do zawartości

Kostki cukru


malik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ciekawy problem, pomeczylem sie z tym, ale brak czasu :)

 

wiec mysle ze mozna tego poszukac na dwa sposoby:

pierwszy to jakis material szkla oblodzonego, potrktowany odpowiednim bumpem, moze cos z dent? moze z cellular chips? duzy roughnes, w kazdym razie daleko temu bylo jeszcze do struktury cukru, (kolor i odbicie latwie podrobic),

 

a moze zrobic dobry kolor i odbicie i boolean-scatter po powierzchni kostki?

tylko to kwestia jak wazacy jest ten cukier w scenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki stanowią jedynie poboczny elemęt scenki (jakieś 5% całego obrazu)

więc myśle że raczej to drugie rozwiązanie.Użyłem scattera i wyszło nawet nieźle, tylko nie wiem jaki zrobić materiał żeby tak realistycznie błyszczał

(oblodzone szkło), a bump to raczej Speckle dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze, patrze sie w te cukierniczke... patrze sie.. widze, a nie rozumiem,

 

moze to jest zwyczajnei proste a my tu przekombinowujemy? moze wystarczy zrobic obicie srednie dla kazdej scianki inne, scater po kostce takich kawalkow, i wyniku uzyc jako tekstur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, zamiszczam tu wypoiwiedz "eksperta", ktory neipoinformowany co to jest, i znajacy obsluge kuchni a nei wiedziacy nic o maxie uznal co nastepuje:

to biale na czarny?-guma do zucia, mzoe cukier, al enei moze byc w dwoch kolorach

 

to dobrze, jestes na tropie :) drugim skojarzeniem jest podejrzany cukier :)

 

ekspert-osoba ktora widziala cukier, ale nei umie sama uruchomic przegladarki, taki zwyczajny czlowiek zawolany z podworka "hej koles, skocz no tu i powiedz mi co mam na monitorze", tak szczerze to najskuteczniejsza metoda sprawdzania czy praca sie nadaje dla ludzi, bo jak bym pytal tutejszych, to sie bym w zyciu nic nei sprzedal, bo tutejszym purystom nic sie nie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,może faktycznie przypomina gume do żucia :)

Przyznam się szczerze, że też nie jestem "wielkim ekspertem" i nie wiem do końca co to jest sss i jak tego używać :( . Może jakaś mała podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić sześcian o proporcjach kostki cukru, potem zapodać na niego PArray`a z boxami o zróżnicowanej wielkości jako cząsteczki i dla uzyskania finalnego efektu stworzyć materiał blend, w którym pierwszy slot jest dla materiału przeźroczystego a drugi dla materiału odbijającego. Oby dwa materiały w difuse muszą być białe. Potem jako maskę dajemy denta i po kłopocie. Efekt jest nawet przekonujący, tylko długo się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simple_man wrzuc sreena :)

 

southside-mnie wyszedl podobny cukier, ale dalem do obejrzenia osobei z lapanki i sie przyczepila (z lapnki, znaczy ze nie grafik), chyba wlasnei tam cos trzeba zrobic ze swiatlem,

 

moze dac kostka wlasnego spota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki stanowią jedynie poboczny elemęt scenki (jakieś 5% całego obrazu)

 

Jeżeli tak mało je widać, to może po prostu zrób teksturę ze zdjęcia cukru i wrzuć z jakąś małą mapą nierówności. Może i mało ambitne rozwiązanie, ale szybkie, proste i skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakis czas temu robilem cukier. Uzywalem brazilowego sss i zdjecia kostki poprawianej w photoshopie na potrzeby textury i bump mapy. Proponuje podobnie, duzo zalezy od swiatla, jesli oczywiscie wyglad ten jest dla Ciebie do zaakceptowania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności