Skocz do zawartości

Postać 3D: Głowa (pierwsza)


MnC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dlugo zastanawialem sie zanim napisalem (wstydzilem sie) ale stwierdzilem, ze pewnie mi pomozecie :)

 

Wczoraj zaczalem modelowac sobie glowke lecz nie znam sie jeszcze dobrze na siatkach, jakie powinienem zastosowac w tym modelu (caly czas wydaje mi sie, ze jest za gesta). No ale coz, to dopiero poczatki :}

 

Mam problemy z oczodolami (no jakies takie wielkie, ale z referka niby sie zgadzaja :E) i z kącikami ust (nie wiem jak tam siatke zrobic, zeby nie bylo artefaktow zadnych niechcianych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zgadzam sie z hkropinskim killtriangle, najlepiej poobcinaj im edgesy, pieciokaty sa bezpieczniejsze od trojkatow jak juz nie mozna inaczej;

no i jesli to nei jest fantasy, to coz nosme nie tak (za dlugi, za wyrazisty) i policzkami,

ale jak to jest pierwsza glowa to i tak bardzo cacy,

czyli najpierw warstat-killtriangle, a pozniej poprawki proporcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r nie czepiam sie mówie to co myśle sam robie postać kobiety i ruwierz mi ze mojej pracy sie bardziej "czepiano" :p zerknij na ten mój wątek a sam sie przekonasz :p Acha co do modelu to zrób inne rzęsy ja dla mojej Joen zrobiłem je za pomocą plugina hair fx :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazne: zanim wezmiecie sie za uzywanie pluginow-nauczcie sie mechaniki maxa i uzywania narzedzi ktore tam sa :)

plugin jest jak kalkulator, jak juz umiesz liczyc-to oan ma Ci ulatwic prace :)

w maxie da sie wszystko, czasem tylko podstawowy mechanizm liczenia jest neiwydajny i wtedy szuak sie pluga

 

Szenszi-czepic sie mozna piatej, siodmej twarzy :) pierwszej nei ma co, dobrze ze nei wyglada jak pudelko :)

 

dopisano 20:20

coz Ci po niezlych efektach jesli nei znasz ich generatywy, zaminiasz tym obsluge maxa w magiczny rytual gdzie klikniecie w odpowiednei meijsca w odpowiedneij kolejnosc, bez zadnego myslenia daje efekty, to chyba neinajlepsza droga do pozneijszej samodzielnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHeHe zgadzam się co do podstaw maxa ale powiem prawde że pluginy dają niezłe efekty i są wygodniejsze owszem można zrobić efektowne rzęsy ale ten plugin oferuje dużo rzeczy :p Co do pierwszej pracy to żałuje że nie było ciebie na forum gdy moją prace objeżdzano :p ta postać była moja pierwsząpraca na której sieuczyłem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHeHe zgadzam się co do podstaw maxa ale powiem prawde że pluginy dają niezłe efekty i są wygodniejsze owszem można zrobić efektowne rzęsy ale ten plugin oferuje dużo rzeczy :p Co do pierwszej pracy to żałuje że nie było ciebie na forum gdy moją prace objeżdzano :p ta postać była moja pierwsząpraca na której uczyłem się :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny model:) ja po skonczeniu mojego mustanga tez myslalem zeby cos takiego zrobic, ale nie wiedziec czemu mam paniczny lek przed organika...:P aha.. i w tym modelu troche dziwnie wyglada to wciecie wokol nosa.. moze to kwestia materialu..:/ za to usta genialne.. Twoja siostra ma gg?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sie nauczyc budowac siatke. w zalaczniku zaproponowalem podstawowe zmiany ale to i tak kropla w morzu. jesli masz z tym problemy to sa np videotutoriale w tym linku, bo zwyklych tutoriali jest naprawde masa. http://www.luxology.com/education/tutorials/character/modeling%5Fa%5Fhead/

program inny ale zasada pozostaje ta sama.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Matys za pomoc, ale to juz bylo troche nieaktualne. Jak skoncze robic vizke pokoju (musze wykminic sobie dobry kolor farby na sciany i jakies warianty przemeblowania) to ruszam dalej z głową. Siatke wcześniej poprawilem troche to dam Ci tutaj co juz zrobilem wczesniej :

 

torm : moja siostra ma gg, ma rowniez meza i coreczke ... a tak poza tym to jak na pierwszy model to podobienstwa prosze raczej nie szukac ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem gdzies ten pliczek i troche podłubałem. Siatka ma w sumie dużo błędów (których już nie popełnię przy kolejnym modelu ;) ). Będę starał się to oteksturować jeszcze ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności