Skocz do zawartości

Postac LP: necro (wip)


Matys

Rekomendowane odpowiedzi

Fjany koncept tylko nie wiem co by Dan Milligan powiedzial na korzystnie z jego prac bez jego zgody - chyba, ze taka masz? Przegladalem ten watek na forum i jakos tego nie zauwazylem. Wiec z gory sorry jesli takowa posiadasz. Tyle, ze nawet w twoim 1 poscie nie wspomniasz o tym, ze to nie twoj koncept. Troszke to smuci no ale co tam....zeby nie bylo ze sobie cos wymyslam :

 

http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=13554 - tu jest tego wiecej.

 

pose.jpg

BTW, z tego co pamietam za taka numer polski wymiar sprawiedziwosci daje 3 lata wiec tym bardziej nie chce mi sie wierzyc, ze to robisz bez zgody autora.

 

Nie robie tego zlosliwie....po prostu chyba by bylo niemilo gdyby autor zobaczyl, ze cos takiego sie tu odstawia.

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

yyyy - stary ale o co ci chodzi??

 

jeszcze z jakimis textami o pudle wyjezdzasz...

 

przeciez matys zrobil swoj model i w ogole i nigdzie nie pisal ze koncept jest jego...

 

ale beka...

 

pozdoroa

 

ps. jezeli juz to matys bardziej podpada pod 'inspiracje' a nie pod 'kozystanie z cudzej pracy'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywaj to jak chcesz ftorek...ale co inego inspiracja a co innego robienie czyjegos konceptu w 3d.

 

Poza tym sorry, nie chcialem nikogo urazic. Moge nawet post usunac - chodzilo mi tylko o to, ze autor modelu 3d moze miec problemy jesli autor konceptu nie wyrazil zgody na korzystanie z niego. To wszystko.

 

No głupi JA, ze sie odezwalem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no, bez przesady. moze mozna miec zal do Matysa ze wyraznie nie zaznaczyl czyj jest koncept, ale przeciez on to robil dla treningu, a nie komercji. Gdyby prawo mialo scigac podobne przypadki, to bardzo szybko doszlibysmy do chorej sytuacji w ktorej nikt nie moze zrobic niczego (przynajmniej legalnie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no...zeby bylo jasne - ja nie mam do nikogo o nic zalu. W koncu to nie moj koncept. Pisze o tym bo w z pierwszego postu nie wynika, ze to czyjs koncept. Sorrka widze, ze mnie zle zrozumieliscie. Nie potrzebnie gebe otwieralem. Tylko model 3d mi sie podobal...a gdyby ktos inny zobaczyl i nie bylo jasne czyj jest koncept autor modelu mogl by miec klpoty. To wszystko. Sorry raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie robicie mi obciachu :D

i offtopa :P ;)

hmmm co do konceptu pana Dan Milligan to myslalem ze to raczej jest sprawa oczywista ze to nie moj rysunek. gdyby tak bylo to raczej bym mial lepsze zajecia do roboty :D

poza tym nigdzie nie pisalem ze bede robil kolesia z tego konceptu. raczej sie na nim wzorowalem, zrobilem wlasnie szkice i z nich jechalem, co chyba widac w efekcie koncowym bo ni cholery moj model nie przypomina tego kolesia z konceptu :O

nasowa mi sie jedno slowow na usta ale chyba przemilcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, widzę tu w sumie dwa aspekty... Ogólnie to opieranie niekomercyjnych wprawek na cudzych konceptach nie jest dla mnie niczym złym, w sumie można to nawet rozpatrywać w kategoriach ukłonu w stronę umiejętności autora.

 

Tyle że tutaj sytuacja ma się nieco inaczej, w pierwszym postcie jest docięta praca (tak że nie zawiera podpisu autora i przypięta do własnego szkicu (miejscami przerysowanego po konceptcie...), bez żadnego infa o autorstwie konceptu. Dla mnie takie działanie jest -czysto naganne- i nie ma co się bronić inspiracjami czy niedopatrzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm masz racje Gotham ale obciolem rysunek bo za duzo mi zajmowal a interesowala mnie postac. :O moze to glupio brzmi ale tak bylo.

Nawet przez chwilem nie snilo mi sie ze ktos przypisze mi ten koncept. Korzystanie z jakis referek czy inspirowanie sie czyjas praca jest chyba czym normalnym na tym forum i w tym aspekcie posluzylem sie ta praca. Przyznaje bledem bylo nie napisanie ze to jest praca autorska i podanie nazwiska za co przepraszam wszystkich ktorych tym urazilem ale nie sadzielm ten tamat bedzie poruszany kolejny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem, że to koncept Matysa i z postów innych wnioskuje, że nie tylko ja. Upewnił mnie w tym 4 post w tym temacie. 1-szy został zmieniony więc nie pamietam jak brzmiał ale można było wspomnieć czyj ten koncept. :)

 

Co do samego modelu to textura wygląda jak dopiero zaczęta. Sam model fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ftorek- Czy widać czy też nie jest tu akurat najmniej istotne (i do tego subiektywne ;) ).

 

Matys- Ja nie mówię że miałeś złe intencje, mówię tylko że takie błędy zupełnie niepotrzebnie negatywnie rzutują na twoją etykę pracy. Dbaj o takie sprawy :).

 

nielot007- Zrób coś dla mnie i wejdź w ten link, jeśli będziesz zaskoczony to przeczytaj post Matysa.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jak na wojnie :)

 

gotham masz absolutna racja - ale jak dla mnie tu nie bylo zadnego problemu (subiektywnie of kors :) - owszem matys mogl wyrazniej zaznaczyc na czyim koncepcie pracuje (jego culpa) - ale spienilem sie z zupelnie innego powodu (moze niepotrzebnie) - kolega jakkas przychodzi na forum i pierwszym swoim postem zarzuca uzytkownikowi kradziez, wali textami z grubej rury i w ogole jakas makabra - to tak jakby zaprosic kogos na obiad i gosc pierwsze co robi (zanim powie 'dzien dobry') to mowi ze gospodarz jest zlodziej (mniejsza o to czy gospodarz faktycznie nim jest) - tak sie nie robi moim zdaniem (nie wiem moze jakis inny jestem). Inna sprawa jakbys np. to ty napisal takiego posta (albo ktokowliek inny z wiekszym 'szacunem') - wtedy nie ma problemu...

 

no nic - sory za zamieszanie... ale tak to widze... niby mamy demokracje i wolnosc slowa, ale takt tez trzeba miec...

 

ps. matys - nastepnym razem 'pisz wyrazniej' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jup, od razu chciałem się zapytać Matysa czy to jego koncept, ale się powstrzymałem żeby znowu nie być tym złym XD

 

Dla mnie to jest średnio złe - wypadało by podać nazwisko autora i link skąd koncept został wzięty, no ale nie jest to jeszcze chyba złamanie praw autorskich, jak miało to miejsce w przypadku niesławnego Lelenia który po prostu skopiował fragmęty konceptów i innych modeli i powklejał na swoje modele jako tekstury.

 

Mają rację że powinno się zaznaczać takie rzeczy, no ale bez przesady, nie ma co robić z tego aż takiej afery i straszyć się więzieniami :] Bardziej rozpatrywał bym to w kategoriach nietaktu niż złamania prawa.

 

pozdrawiam i udanego długiego weekendu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ftorek mysl sobie o mnie co chcesz.....ale to nie ja zmienilem 1 post zamist dopisac, ze koncept nie moj. Sorry, ze gebe otworzylem widze, lepiej bylo wyslac do pana Dilligana e-mail - to ostatnie to sarkazm oczywiscie. Co do tego, ze na dzien dobry wale z grubej rury zamiast sie najpierw wkupic w łaski..... nie mialem zlych intencji. Sporo sie nasluchalem o prawach autorskich...i wiem jaka wiara jest wyczulona na tym punkcie. Moj blad, moglem do autora modelu na PM napisac.

 

BTW, wrzuce tez jakies swoje prace...bedziesz mogl sobie tytulem poprawienia zlego humoru i odplacenia NOWICJUSZOWI poujezdzac na nich.

Co zlego to nie ja. :D

 

Pozdrawiam

Kuba

 

Ps. Nie wiem po co ta nerwowka. Wystraczylo napisac - Sorry dalem dup...juz to poprawiam i dopisac czyj koncept.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności