Skocz do zawartości

Pojazdy 3D: Concept Cars [ update: 21.05.2006 21:42 ]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio dość dużo modeluje samochodów, jednak od kazdego modelu musze sobie co jakiś czas zrobić przerwę. I wlasnie dla tego zakladam ten wątek. Będę w nim umieszczal modele wymyslonych przeze mnie, zrobionych w kilka godzin samochodów typu Concept Car. Pozdrawiam

 

Tutaj pierwsze podejście:

 

conceptcar1render46to.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

szczerze mowiac nie podoba mnie sie. z zalozenia to chyba mial byc samochod sportowy, ale cos nie wyszlo. aerodynamika kiepska, taki wielki kloc z przodu pod katem 90 stopniu do wiatru bedzie niezle hamowal, do tego ksztalt zwiekszajacy sie ku gorze bedzie unosil samochod w powietrze. piekny tez nie jest, sportowe auta z wygladu powinny byc agresywne, sprawiac ze jak sie na nie chociaz patrzy, to marzy o wcisnieciu gazu do dechy. a tu za to to bardziej wyglada na klozet jak 7demon wyzej wspomnial. czy macie ochote wciskac gaz do dechy patrzac na swoj klozet? podobaja mi sie tylko wnetrza swiatel, ktore nie sa takie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model fajny nawet bardzo lubie takie ksztaly, ale (niestety zawsze jest to ale :P) robiac concept samochodu moim zdaniem trzeba brac pod uwage takie czynniki jak powietrze ktore dmucha mu w maske , wiecej niz 120 samochod by nie pociagnal bo by mu przod wbilo w jezdnie :) i takie tam wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm imo przerost zdecydowanie formy nad trescia...ja ym kombinowal z czyms innym na nowo bo to pod ten styl nie bedzie ladne:p...nie zebym sie czepial modelingu...jedynie stylistyki;) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... macie duzo racji, przede wszystkim z tą maską... ja powiem tak:

wiem ze koncepcja modelu nie jest najleprza, zastosowanie tez nie, ALE robię modele koncepcyjne tylko z jednego powodu. mianowicie kiedy skonczylem nie dawno prace nad gallardo teraz probując robic kolejne samochody mam duze problemy z ustawieniem precyzyjnie blueprintów...:/ z tego powodu robie autka do których nie wymagam printów, po prostu nie umiem ich zbytnio skaładać ( jest nierówno ) i dlatego nie moge zrobic zadnego powaznego autka://// pozdr

 

ps. tutaj jak juz obiecalem - dawno zrobiony update...

 

conceptcar1render65vl.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wygląda, ale dalej przypomina prezydencki nos.. :] no i woda bedzie sie zbierać na masce :> heh..czepiam sie, fajnie jak na samochód z własnej weny twórczej... popraw siatke w wlotach powietrza, bo nie przylega do blach, iii.... reszte sam sie dopatrzysz :P

PS: ciekawi mnie jak bedzie tył wyglądał autka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nieco poprawilem. zmiany widoczne dwa posty wyzej

 

....EDIT.... CHYBA KONCZE Z TYM MODELEM:d JUZ MI SIE NEICHCE... WRÓCE I SPRÓBUJĘ WYRENDEROWAĆ FAJNIE GALLARDO BO TO MI SIE BARDZIEJ OPLACI A POTEM TO SAM NIEWIEM:d POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

wiec tak, moze i ja cos powiem :)

koncept--> taki troche nie spojny(mi sie nie podoba), wydaje sie ze "proporcje" leza gdyz spojz na wlot i na swiatla na przyklad wlot ogromny a swiatla malutkie to razi i paskudnie wyglada.

wloty z boku psuja tylko samochod sa paskudne (modelingowo tez maja troche bugow), za duzo ostrych krawedzi np. to cos wystajace pod grillem (?) co to jest i po co brzydko wyglada a nic nie wnosi, wydaje mi sie ze chciales w tym koncepcie na sile wlozyc wszystkie "lementy" samochodow tzw wloty wypukle nadkole wloty na masce itp. itd. ale nie na tym polega rzecz :), nie wiem czy korzystarz z jakis printow czy nie choc wedlug mnie nie i to widac, widac kwadratowosc tego samochodu boisz sie uzywac elementow ktore beda w "3d" czyli beda nalozone na kilka plaszczyzn np. to tyczy sie swiatel, sa wedlug mnie bez rzadnego pomyslu (tzw krztalt jakis tam maja ale taki "pojscie na latwizne"), na ostra linia ktora idzie nad swiatlem na okolo samochodu jest ciekawa (np. ferrari cos takiego ma) ale w tym wypadku nie pasuje do maski ktora jest maksymalnie plaska (tu np. widac ze nie masz printow) szpara na sasce tez zabradzo bajerancka tzw za bardzo fikusnia (wiesniacka ;) wloty na masce tez krzywe ( na srodku) i to sie rzuca w oczy, przydaloby sie troche wiecej kraglosci

modeling--> po prawej stronie swiatla faluje , wloty faluja (na masce) ten wlot po bokach ma mase bledow...... :)

mam nadzieje ze sie nie obrazisz oczywiscie to sa tylko moje bezsensowane wywody :)

pozro i powodzenia gdyz zrobic dobry koncept jest cholernie trudno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym takim autem nie jezdzil ;P. Poza tym - nielogicznym jest obnizenie poziomu wylotow powietrza, przez co spadajacy deszcz dostawalby sie do silniki - chyba, ze jest to jakis nowy sposob na chlodzenie silnikow - ciecza z zewnatrz ;]?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot -> no wlasnie sie o tym przekonałem:D:D ale spoko - przynajmniej wiem co juz poprawiac na przyszlość a teraz... juz rrenderuje gallardo, niewiem za bardzo jak scene, koncepcje sceny dobrac, moze niedługo dam do wpia to pomozecie:P:P pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności