Skocz do zawartości

FAlcom Portfolio - Skończone !! ;]]


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, usunołem poprzedni wątek, ine chce się do niego przyznawać ponieważ wiem ile błędów popełniłem.. teraz robie nowe portfolio, tzn. nowy KOD ale grafika ta sama :)) teraz całkowicie ze standardami HTML'a 4.01 Transitional. Narazie na linku jest tak zwana strona w budowie, ale już ona jest ze standardami :))) jest nawet link do sprawdzenia w3c... Z góry dziękuje wsyztski za uwagi w poprzednim wądku i postaram się by jeszcze dziś strona była zarejestrowana w internecie i skonczona, oczywiście postaram się by nie zrobić żadnego błędu, pozdrawiam :))

 

>> Edit >>

Skończyłem PORTFOLIO !!

http://falcom.fa.funpic.org/portfolio/index.html albo www.falcom.glt.pl

 

Mam nadzieję ze się spodoba :)) całkowicie czysty kod, jak łza... wsyztsko w HTML'u ze skryptem w Javie :)) sprawdzone podstrony i strona gł. w W3C. Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no dobrze, jak wsyztsko skoncze i naprawde "będzie mi się chciało" to zorbie nowy wątek i wytłumacze co trzeba zorbić by napisać stronke wg. standardów w3c, ale wądpie by mi się chciało ;P podam jak przykłąd moją stronke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem !!

 

po dodaniu obrazków do strony pokazał mi się błą gdy ją sprawdziłem w3c, wygląda on tak:

 

Error Line 26 column 54: required attribute "ALT" not specified.

 

..."9">images\index_bok_l.jpg

p><p>
The attribute given above is requi

 

Typical values for type are type="text/css" for

 

no i ten błąd jest wszedzie gdzie mam obrazki...

 

porosze o pomoc :))

 

p.s. całą stronke psize w notatniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wszedzie gdzie masz obrazek wstawic znacznik alt="costamcostam" tak jak masz src="costamcostam" chodzi o to ze jak ktos uzywa przegladarki tekstowej typu linx to on obrazkow nie widzi i wtedy wstawia w to miejsce ALTernatywny napis, ktory powinienes zdefiniowac wlasnie za pomoca alt="xxxx"

co sobie tam wpiszesz nie ma zadnego znaczenia.

 

zamiast


daj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam niezli, validator pisze co jest nie tak. i w zasadzie to wystarczy znac troche englisza do pisania zgodnie ze standardem.

 

"Error Line 26 column 54: required attribute "ALT" not specified.

 

The attribute given above is required for an element that you've used, but you have omitted it. For instance, in most HTML and XHTML document types the "type" attribute is required on the "script" element and the "alt" attribute is required for the "img" element."

 

moje biedne tlumaczenie:

blad w lini 26 kolumnie 54: wymagany atrybut "alt" nie ustawiony(?)

 

powyzszy argument podany wyzej jest wymagany dla tego elementu, ktory uzyles, ale go ominales. na przyklad w wiekszosci dokumentow html i xhtml argument "type" jest wymagany dla elemenu "script" a argument "alt" dla elementu "img"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The character encoding specified in the HTTP header (iso-8859-1) is different from the value in the element (iso-8859-2). I will use the value from the HTTP header (iso-8859-1) for this validation.

 

 

hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jusz większość napsiałem i wsyztsko dizała, moge się pochwalić bardzo dobrym Kodem :)) ale to za niedługo bo musze zrobić działy itd itp, ale moge oficialnie powiedzieć że stronka całkowicie skonczona kodowo i zabieram sie za robienie działow... jest super !! :D:D aha, no i na w3c żadnych błędów, nulll... ;] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Typografia leży... no i za duże pod 1024x768 - wiem, że już rzadko kto tego używa, ale w domu mam tylko 17" i lepsza byłaby mniejsza stronka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie leży. Jakieś takie niewyraźne. Bez polotu. No nieweim co ci napisać. Poprostu nie trafia w mój gust.

Hmmm.

A jednak coś napiszę.

- Justowanie do środka(center) na maxa zły pomysł.

- System prezentacji prac też taki nijaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typografia leży... no i za duże pod 1024x768 - wiem, że już rzadko kto tego używa, ale w domu mam tylko 17" i lepsza byłaby mniejsza stronka :)

 

ja mam 15" ;] okaz niemalze muzealny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, w większości to kwestia poprostu Gustu :)) w końcu to też nie jest wybajerzony Flash ale zwykły HTML...

 

a mam taką proźbę i pytanie:

 

Jak widzicie wszytsko gra, kod jest czyściutki i wszytsko działa, ale jest jedno ale...

 

Od kąd używam tego servera, nie mam polskich czcionek, czy ktoś mi powie jak moge zorbić to by nie wyświetlało mi zamiast ł jakiejś trójki... będe wdzięczny... i to bardzo... moge to zamienić na l ale w tedy gdy ktoś będzie szukiał mnie w necie po nazwisku i wpisze ł będzie kapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę cię zmartwić:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Ffalcom.fa.funpic.org%2Fportfolio%2Findex.html

 

"Line 76 column 6: end tag for "DIV" omitted, but its declaration does not permit this."

 

Ale kod nie jest czysty. A w szczególności bardzo czysty i uważam, że nie masz się czym chwalić ;)

 

Np. mieszasz duże litery w Tagach z małymi, używasz średnich rozwiązań (czyli przeważnie tak jak leci).

Swoją drogą użycie html'a a nie xhtml'a + css jest już swego rodzaju nieczystoscią ;)

 

Ale z dobrych słów: Podziwiam, że na 17 rok życia zaszedłeś już wysoko :D

Stronkę się odbiera dobrze. Jest cienka (to nie kwestia gustu, ale fakt), ale mimo to przystępna widzowi i estetyczna i raczej miło się ogląda pracki, a to duży plus.

 

Aha, zmien kodowanie na utf-8 - bedą polskie znaki widoczne chociaż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo - słuchaj dic jest tylko przez http://www.falcom.glt.pl ponieważ ta domena zmienia struktóre startową strony przez co są błędy... ale w orginale jak wejdziesz przez server strona jest czyściutka, tylko jest ten jeden problem ze znakami... czekajcie, zmienie to :)) pozdro i dzięki za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... nic nie pomogło... żadna zmiana na "windows-1250" czy "utf-8"... Pomógł "mintrill", poczytałem wątek, włączyłem dreamweavera i zamieniłem ł ma jakiś ciag znaków :)) i wszystko gra, kodowanie też zmieniłem, stronka od tego miejsca w 100 procentach jest Dorobiona :)) pozdrawiam !!

 

Wchodźcie >> http://falcom.fa.funpic.org/portfolio/index.html

 

Maceo - lol dla Ciebie, bo Ty sprawdziłeś stronke "http://404.funpic.org/403.html" dla tego miałeś błąd DIV :D:D heheh no ale nie ważne...

 

Możecie sprawdzić, czyściutka :))

 

>>

http://validator.w3.org/check?uri=http://falcom.fa.funpic.org/portfolio/

>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na 1280x.. jest nieźle, ale tak, jak napisałem - powinno się dopasowywać automatycznie do 1024, jeśli już chcesz ładowa taki wielki kwadrat :)

Typografia dalej leży..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym byl zleceniodawca to nie patrzyl bym na wyglad strony (czym prostszy lepszy , chociaz ladny wyglad i przejzystosc tez ma tam jakies znaczenie) ale pierwsze co bym zrobil to kliknal w galerie

 

Wiec na Twoim miejscu bym zrobil pozadny update dzialu galeria bo napewno masz wiecej pracek na poziomie wrzucaj wrzucaj nie pekaj :)

 

A stronka bardzo mi sie podoba , logo jest alrajt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. zamiana ł na ciąg znaków to jest z dupy podejście.. po prostu zapisuj plik w takim kodowaniu jakie wpisujesz na stronie. jeżeli np. piszesz utf-8 to zapisuj plik w utf-8, a nie np. w ansi czy wczymś innym. Bo wtedy będzieszmusiał wklejać jakieś syfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności