Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Yak3


Kazan_HB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dotychczas wiekszosc prac ktore robilem w 3d byly zwiazane z wizualizacja pomieszczen. Zawsze chcialem zrobic model jakiegos samolotu z okresu II wojny swiatowej. Jestem raczej poczatkujacy w modelowaniu 3d max. Licze na wasza wyrozumialos i pomoc. :)

Postanowilem zrobic Yak-3 wydawal mi sie stosunkowo prosty do zrobienia.

To efekt dotychczasowych prob.

yak3wire9vx.th.jpg

 

skrzydla raczej wywale, koncowki sa za ostre...

Pozdrawiam

 

btw: mam problemy z zalacznikami, nie chca sie ladowac z mojego komputera

wiec nie ma miniaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To w jaki sposób będziesz teraz edytował siatkę przy tak gęstym jej ułożeniu?

Po kiego grzba w edit poly dałeś ms to ja niewiem...

Coś mi się zdaję, że utrudniasz sobie życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz pisalem chyba ze ucze sie dopiero modelowac. Do tej pory modelowalem sciany, meble. W dodatku nie bylo potrzeby stosowania ms. Regal jaki jest kazdy widzi. Chyba musze od nowa wszytko zrobic...

Pytanie lamera, kiedy ms, jako oddzielna modyfikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowa nie proponuje, lepiej dokończyć model.

A jeśli chodzi o to pytanie to daje odpowiedź :) - ms jako oddzielna modyfikacja może byc od zaczęcia modelu, od kilku polygonów i może być zawsze, ale nigdy nie łącz ms z edit poly.

A wracając do głównego tematu to model fajny ale pod skrzydłem od razu koło kadłuba jest pognieciona siatka (może tak ma być, niewiem bo nie znam się na samolotach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freedom : Mial byc IAR80, ale mam kiepskie blueprinty. Yak3 hmmm tego ma swoj urok :>

Dawcio : teraz juz wiem ze nie daje sie za szybko ms, ucze sie na bledach

 

ktos moze wie dlaczego nie moge dodac zalacznika?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem wczesniejsza siatke z kadlubem. Tez ma ms ale to pierwszy, bo zrobilem go dwa razy :) . Na niej bede pracowal. Zmienilem sposob wymodelowania skrzydla. Niw jako osobny obiekt. Tylko wytlaczam polygon z kadluba. Mam nadzieje ze tak bedzie lepiej. Na obrazku gotowy zarys kadluba, kabiny. Skrzydlo w fazie produkcyjnej.

yak3wire7hw.th.jpg

 

edit: powstaje ostatnio sporo czolgow samolotow, moze podforum militaria czy cos? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi idzie. Spieprzylem na poczatku i teraz brne... :/

Coz to moj poligon doswiadczalny. Co zrobilem? Skrzydlo i lotke hstab, wloty powietrza i miejsce na km. Wiem ze sa bledy siatki ( przy skrzydle generalnie, kolo wlotow i z tylu). Jeszcze troche popracuje nad miejscem gdzie bedzie km, nie jestem do konca z niego zadowolony.

 

testyak14kh.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... siatka gęsta jak diabli, jeżeli to nie jest po zagęszczeniu. Usunięcie błędów na takiej siatce to spory problem. Ale człowiek uczy się na błędach ;). Powodzenia w dalszej pracy, ale na twoim miejscu bym zrebuildował siatke na poly przy dużo mniejszej ilości vertexów. Może się okazać że będzie to szybsze niż poprawienie tej którą masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie, całkiem fajnie, szkoda tylko że wybrałes taki samolot :P - jakoś nie przepadam za ruskimi latadłami. Musisz poprawić przy skrzydle, bo są tam jakieś "niepożądane" elementy, po za tym jest ok jak dla mnie - przynajmniej udało Ci sie zrobić statecznik dobrze, bo mi coś nie chce wychodzić :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, widzę, że trochę trójkątów ci się porobiło;). Dotyczy to głównie okolic chwytów powietrza i łączeń skrzydeł oraz stateczników.

Nie za dobrze wygląda też ten pięciokąt przy kabinie. Owszem, czasami użycie trójkąta może wydawać się potrzebne, ale zawsze lepiej trzymać się czworokątów - wtedy meshsmooth/turbosmooth lepiej będzie sobie z tym radził, tworząc gładkie powierzchnie.

Niżej propozycja, jak mogłbyś przebudować siatkę w ego typu miejscach, oczywiście przez to nieco się zagęści, ale czasami trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hynol okazalo sie ze troche MS namieszal kolo wlotow, poprawilem troche ten blad, nie ukrywam ze ten fragment sprawil mi sporo problemow. To moj pierwszy model... :) Okazalo sie ze czesc zdjec w sieci przedstawia wspoczesne repliki Yak-3. Troche sie roznia od oryginalu...

W miedzyczasie wykluwa sie zalazek podwozia, troche czasu spedzilem szukajac szczegolowych zdjec tego elementu. Brakuje cos w rodzaju pentagrafu paru poprzeczek oski i przewodow doprowadzajacych olej.

 

tryak122qq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło trzeba nieco osłabić i dopalić tekstury. Saturacja miejscami jest za mocna (niebieski) a miejscami za słaba (gwiazda). Nity się rozmazują nieładnie. Trzeba będzie nad tym posiedzieć, ale oświetl i "orefleksuj sobie model a miare naturalnym światłem żebyś widział jak to w finalnej wersji będzie wyglądać. Poza tym powierzchnia wydaje się "przetarta" mocno.

 

No i malowanie pochodzi z amerykańskiej repliki ;). Jej zdjęcia są słabe. Tutaj wyraźniej widać odcienie kolorów:

http://francewarbirds.free.fr/yak3fazly.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny samodol, bardzo fajny model i wykonanie takie że nie masz się czego wstydzić w najlepszym towarzystwie.

 

Malowanie Normandie-Niemen sprawdza się świetnie chociaż jeśli ma być "sprane" to i kolory na kołpaku śmigła wartoby osłabić. IMO Hynol dobrze radzi- wzmocnij tekstury- inna rzecz że kolory z linku wyglądają... inaczej niż te z Monografii Lotniczych. Nie jestem specem także absolutnie nie potrafię przesądzić które ze źródeł jest lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa render rzeczewiscie nieco przepalony. To jeszcze nie jest scena. Gorzej z malowaniem. Mam tabele kolorow uzywanych w lotnictwie ZSRR. Ale za cholere nie wiem ktory to kolor jest na "moim" Yaku. Robilem na podstawie tego profilu. Niestety tutaj kolory sa przeklamane.

189gs.jpg

Ja bardzo slabo znam photoshopa, wlasciwie wcale :)

Kolpak jest nie ruszany to tylko wtstep przed pomalowaniem go, podzielilem sobie poly i zaznaczylem kolorami. Ktos moze wie gdzie sa schematy malowania Yakow w sieci? Bede wdziecznny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na razie Yaka moge uznac za skonczonego

moze jeszcze kiedys do niego wroce. Sporo sie nauczylem przez ten czas. Ale jeszcze duzo musze sie uczyc....Ktos porownal pilota do CP-3O :D

to jest pilot zastepczy. Nie daje do skonczonych, bo wiem ze jeszcze sporo mu brakuje. Thx za wszystkie cenne uwagi i podpowiedzi. Nastepny w kolejce Dewoitine D520...

 

tryak19copylb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazan_HB nie poddawaj sie :) popraw go jecze gdzieniegdzie bo ladny samolocik wyszedl, wrzuc do ps a sciemnij troszke obrazek bo jest troche za jasny, popraw kontrast byc moze pobaw sie krzywymi, postaraj sie jescze zrobic cos z tymi kolorami caly obrazek troszke zbyt niebieski sie wydaje, hmm moze poprobuj tez ze zmiana tla byc moze nie takie zblurowane, zobaczysz ze obrazek zacznie od razu inaczej wygladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności