Skocz do zawartości

mycha do pracy


laci

Rekomendowane odpowiedzi

chce kupic jakas dobra myszke do pracy w 3dmaxie i autocadzie.. poradzcie mi na co mam zwrocic uwage i co jest wazne.zastanawialem sie nad logitech mx 1000, G5 lub Razer copperhead...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

napewno dpi jest wazne..tylko czy myszki dla graczy tez sie dobrze spisuja..bo oczywiscie nikt nie pomyslal myszkach przeznaczonych dla ludzi pracujacych na kompie a nie tylko grajacych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wolisz myszy ciezsze, "dobrze lezace" w rece to polecam mx-y - tylko jak sie przyzwyczaisz to koszmarem bedzie praca na czyms innym;)

jezeli wolisz lekkie to explorery, byleby nie 4 - maja koszmarna rolke;)

do razerow jakos nie mam przekonania;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mt ma racje co do 4rek i rolek (rokla 4biegunowa) ale w mxach sa stosowane indetyczne rozwiazania , ie4.0 jest dobre i nie ma co dyskutowac :)

 

Moim zdaniem myszki dla graczy to najlepszy wybor wlasnie , pracujac np. jako modelarz gdzie precyzja kursora jest bardzo wazna, bo mozna troszke szybciej pracowac :) no i dodam ze bardzo bym sie wstrzymal jezeli chodzi chodzi o ztwierdzenie "myszki dla graczy" lepsze by bylo "myszka dla bardziej wymagajacego uzytkownika" , bo to nie sa wcale myszki dla graczy poprostu tak samo jak z kartami albo masz rive 32 mb bo lubisz grac w pacmana albo masz x800 bo lubisz grac w do0ma3 ;)

 

Pamietaj ze do dobrej myszki przydala by sie dobra podkladka polecam szmaciaka jakiegos dkt xl albo qck mini.

 

Acha no i co do myszek mxowych to po rozkreceniu z gornej czesci mozna zdjac ciezarek ktory jest przczepiony, i miec leciutka myszke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..do microsoftow jakos nie jestem przekonany...mx1000 ma duzo bajerow ale niestety tylko 1000dpi a razery az 2000 tylko ze malo przyciskow i brak tilt wheela..wiec teraz istotne jest co sie przydaje w modelowaniu lub w rysowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm powiem Ci tak microsoft robi najlepsze myszki , mialem kilka do testow i powiem jedno ie 3.0 zniszczy je wszystkie :) ie 3.0 kupilem 5 lat temu za 240 zl i nie mialem jak do tad z nia zadnych problemow, mimo ze material wciagajacy pot sie zalkowicie przetarl i plastik odbarwil na bialo dziala tak samo jak wtedy kiedy ja kupowalem hehe od tamtego czasu nie czysicilem laseru ani razu. Myszka ma 800 dpi ale technologie inteli eye ktora nie pozwala myszcze sie zgubic nawet na 0,1 sec ;) szkoda ze przestali ja produkowac bo zakupil bym jeszcze jedna sztuke na przyszlosc :)

 

Mx sa bardziej zawodne mialem mx 310 i zapadly mi sie przyciski tak samo w mx 510 i na tym skonczylem zabawe z tymi myszkami ;)

 

Swego czasu ostro gralem w csa po kilkanascie godzin dziennie wiec mialem troche stycznosci z myszkami i podkladkami hehehe na roznych lanach etc , w programach graficznych te myszki sa niezawodne :)

 

btw . kup co uwazasz rzuc okiem tylko na dpi i technologie zastosowane i np. zwaracaj uwage na komentarze uzytkownikow na jakichs serwisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wypowiem bo jestem weteranem myszkowym i klawiaturowym :). Więc tak jeśli potrzebujesz czegos fajnego a zarazem taniego to polecam a4tech x-750 (http://www.allegro.pl/item105292409_laserowa_a4tech_x_750_fire_2500dpi_najtaniej_68_90.html) Posiada ona parametry obecnie "najwyzsze" jeśli chodzi o dpi (2500) w cenie 70 zł :) Kusząca oferta.

 

Na drugiej półeczce stoją mx'y bardzo fajne, aczkolwiek ręka sie w nich poci co może zniechęcić. Jednak komfort pracy to nadrabia. Odpowiednikiem razer'a na serie mx'a jest razer diamondback oraz o inny kolorze plasma. Mając tą myszke użekła mnie jej prostota i genialny materiał na przyciskach aż sie go chcialo dotykać :)

 

Obecnie najnowszymi myszkami i polecanymi przez wielu 'graczy' są razer copperhead oraz logitech g5. Copperhead'a co prawda w rękach nie miałem w przeciwieństwie od posiadanego obecnie logitecha g5 ale napewno jest to swietna myszka :). Natomiast logitech g5 to mój faworyt, w połączeniu z moim steelpadem 5L tworzą wspaniałą pare :).

 

 

To by było na tyle mam nadzieje ze sie przyda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mx 1000 i nie zamienil bym jej nawet za G7

 

świetna, 10 przyciskow (kazde programowalne na standardowym sofcie)

niektorzy piszą ze jest za ciężka ale to bujda, bateria mi przy intensywnej pracy trzyma 3 dni (w specyfikacjach pisze ze 7, ale to chyba jak sie oglada filmy i slucha muzyki przez wiekszosc dnia)

 

świetny zasięg, mi wykrywa nawet z 7 m (fajnie sie filmy oglada na odległość, gdyby miala mozliwosc przełączania kanałów w TV wyrzucił bym pilota za okno)

 

zaje***ie wygodna, i bardzo ładna ;]

 

testowałem copperheada przez 2 dni, zamienilismy sie z kumplem. No cóż, widac odrazu ze to myszka dla graczy a nie do biura

 

polecam mx 1000 w kazdym razie, naprawde kawał dobrego gryzonia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj max szkoda mi Twojej reki jak pomysle ze musisz jezdzic myszka na steelpadzie hehe tam sie zbiera tak samo pot jak corepadzie (szklany) w lato na tym sie pracowac nie da :)

 

Jezeli patrzysz tylko na dpi to zle robisz 2500 dpi a myszka dziala tak samo jak myszka za 20 zika z tesco ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie szczerze mowiac to jednak zainwestowalbym nie tylko w dpi ale tez i w firme...mx maja ten duzy plus ze sa wyprofilowane pod reke,,jak patrze na necie to te explorery tez razery niestety nie a do tego nie maja tilt wheel ( ktore na dobra sprawe nie wiem jak bardzo jest uzyteczne)...mam dylemat bo zamierzam wlasnie wylozyc na myche ponad 200zl i nie chcialbym sie nia rozczarowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wyprofilowanie mnie baaardzo odpowiada..wlasnie dlatego zastanawiam sie nad mx ( mam sklep gdzie mx1000 jest w tej samej cenie co razez copperhead), ale razer kusi mnie swoimi 2000dpi...dlatego jestem niezdecydowany..ten caly tilt wheel duzo daje??czy to tylko taki bajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie 3.0 kupilem 5 lat temu za 240 zl i nie mialem jak do tad z nia zadnych problemow, mimo ze material wciagajacy pot sie zalkowicie przetarl i plastik odbarwil na bialo dziala tak samo jak wtedy kiedy ja kupowalem hehe od tamtego czasu nie czysicilem laseru ani razu. Myszka ma 800 dpi ale technologie inteli eye ktora nie pozwala myszcze sie zgubic nawet na 0,1 sec ;)

 

tę mam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..to widze ze niezle na niej ciagniesz...mnie kusi ten razer copperhead, jego 2000dpi i niebieskie swiatelko :D mx510 tez nie jest zle bo 1600dpi to tez duzo..a niestety mx1000 to koszt 230zl a dpi "tylko"1000....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 1,5 roku miałem myszke za 11 zł z kulką i dobrze ją wspominam. Wylądowała kilka razy na ścianie i na podłodze i nic bo w środku prawie nic nie miała, tylko 2 wałeczki i kukle. Teraz mam bezprzewodowego Tracera, nie polecam, taka sobie. Może niedługo coś kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz..nie przejmuj sie dpi..razer jest tanszy o 40 zl od g5 a technicznie nie jest gorszy..mx1000 ze swoim 1000 dpi przez to ze jest na baterie to jest drozszy o 10zl...obie firmy solidne..wiec ciagle sie wacham..bo jednak dobra mycha przyspiesza prace i sprawie ze staje sie ona milsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnym weteranem nie jestem ale ostatnio kupiłem A4Tech X-710 za 80PLN i powiem że niegy lepszxej myszki nie miałem(Ale tak jak mówię. weteran zemnie żaden).

Fajnie leży w dłoni. 4 szybkości do przełanczania w locie 400, 600, 800, 1000 dpi. Bardzo stabilna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0605302100110si.jpg

 

 

tylko stare logitechy mx z małą rolką. mx 1000 i inne nowsze modele mają ****** tilt whell, którego nie da się używac jako trzeciego przycisku. moją mx 1000 trzymam tylko dla ozdoby :>

 

myszy m$ mają fajną niską dużą rolkę, która idealnie nadaje się do używania jako trzeci przycisk, ale w warszawie śa nie do dostania (i pomacania na żywo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mx 1000 i inne nowsze modele mają ****** tilt whell, którego nie da się używac jako trzeciego przycisku

dlatego u mnie srodkowy przycisk to górny ">>" ktory sie sprawdza lepiej niz ten srodkowy gdyby był bez buga :D

 

ps. Sans - obgryź tą gume na skrolu bo i tak nie masz gwarancji :D moze bedzie lepiej wchodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego u mnie srodkowy przycisk to górny ">>"

 

u mnie nie zawsze chciał działać jako środkowy. czasem trzeba było wcisnąć kilka razy. na dodatek zmiana funkcji przycisków jest możliwa tylko przez soft logitecha a ten powoduje dziwne zachowanie myszy. mi ono nie odpowiadało, hard modding rolki się nie powiódł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności