Skocz do zawartości

POSTAĆ 3D: Kizia mizia


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas gdy renderowały mi się obrazki do bitwy z nudów postanowiłem zrobić łebek kotka.

Niestety mój kot wypiął się na mnie i wolał pójść na spacer niż mi pozować, więc model nie jest idealny, choć jak na modelowanie \"na oko\", na podstawie zdjęć z kalendarza nie jest taki zły.

 

Próbowałem osiągnąć jak najbardziej realistyczny efekt, jednak nie do końca udało mi się wyeliminować wrażenie \"pluszowatości\".

 

 

3dKotekA.jpg

 

Użyłem tutaj max\'a 5.1 + shag: fur, a tło dodałem w Photoshopie.

 

Lwia część, tzn. modeling, ustawianie futerka, malowanie masek zostały zrobione na AMD k6-2 400 ze 192 MB RAMU.

Dopieszczanie futerka, mapy kolorów i finalny render - Athlon XP 1600+ (podkręcony na 1500MHZ), 512 MB DDR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nowinka obrazkowa doczepiona :>

 

Wiesz można się czepiać głupotek jak futro w uszach, nosek i takie tam... W sumie to pluszowości. Ale ja widzę jeden spory mankament koty nie mają tak ustawionych oczu. Przyjrzyj się twój pupilek ma je praktycznie tylko w przód a nie w bok i ta deformacja czaszki (oczodołów) mnie razi. Poza tym super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle, futro naprawdę dopracowane, ale bardziej pasuje mi tutaj zmiana tematu na \"kotek- maskotka\", bo brakuje mu czegoś w oczach, bym szczerze powiedział, że to model żywego kotka. Tak, czy inaczej - wypas! :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milusi, faktycznie nie ma sie co czepiac pierdolow, wazne ze efekt jest , faktycznie te oczy nie takie, ale i tak slodko wyszlo. Sobie pomyslalem ze skoro juz niezla fota jest to jeszcze by sie przydalo zeby z tego dobry obrazek byl, taki ktory bedzie sie bronil nie tylko jako fotorealistyczne 3d, ale dobry niepowtarzalny obraz z klimatem kolorami i kompozycja, ale to niekoniecznie w tym kotku juz tylko przy nastepnych renderach:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Krzysztof Kucharz

Nie chodziło tu o oczy, tylko o \"zabawę\" shag-hairem (furem - whatever).

 

Wg. mnie praca ta ma charakter poznawczy, żeby sobie coś wyćwiczyć.

 

Dokładnie tak było, ale mimo to szkoda tych oczu :).

 

Originally posted by Krzysztof Kucharz

A poza tym, nikt z nas nie wie jak naprawdę wygląda Kizia-mizia

 

W rzeczywistości mój kot jest biało-szaro-czarny i nie ma uszu, które stracił w walkach (ma ale w formie szczątkowej).

Pewnie jakiś inny kot nosi z nich teraz naszyjnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendering faktycznie bardzo udany - piekne futerko i cala reszta, glebia i szklistosc oczu tez bardzo naturalna. I wszystko by bylo fajnie tyle ze to \"zmutowane dziwadztwo\" do kota zupelnie nie jest podobne i raczej tu straszy zamiast zachwycac podobienstwem. Dziwne bo sama siatka kota przypomina! W kazdym razie oczy tego stworzenia psuja calosc.

 

Ale warsztat opanowany perfekt!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności