Skocz do zawartości

Postać 3D: Wojownik


Ameras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak siedziałem dłubałem w maxie i mnie cos natchneło zeby zrobić coś takiego Fantasy:D no i zacząłem mam nadzieje że będziecie ze mną..

Ok.. do rzeczy chce zrobić postać a mianowicie wojownika. zacząłem od mieczyka:D a potam będe dorabiał reszte. Czekam na komentaze trzeba zmienić a co może zostać:D. mieczyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląda idealnie... jak z plasteliny. Słaby koncept kiepskie wykonanie (chyba ze chciałeś zrobić zabawke po przejściach). Po prostu nie podoba mi sie.

 

Czekam na wojownika. Na pewno będzie lepiej :D

 

Powodzenia

Jeżeli o to chodzi... to miało być takie poszarpane :D- po przejsciach...mozetaki.jpg moze taki mieczyk:D ?

miecz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej! Moze to była wina ujęcia

 

Wiem że ma być poszarpane, ale przyznaj, ze ostrze to kilkanaście/dziesiąt polygonów + mesh smooth + bump lub displace. Nie podoba mi sie ta gładka, monotonna, rozciągnięta mapka bump/displace na ostrzu. Szczególnie na końcówce pojawia sie brzydki babol. Poniszcz mieczyk modelingiem, wypal texturke i zrób w Photoshopie jakiś ładny bump na obrzezach miecza (rysy, wgłębienia). A jak wojownik jest niechlujem to dorób rdze :D

 

Pokaż siatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej! Moze to była wina ujęcia

 

Wiem że ma być poszarpane, ale przyznaj, ze ostrze to kilkanaście/dziesiąt polygonów + mesh smooth + bump lub displace. Nie podoba mi sie ta gładka, monotonna, rozciągnięta mapka bump/displace na ostrzu. Szczególnie na końcówce pojawia sie brzydki babol. Poniszcz mieczyk modelingiem, wypal texturke i zrób w Photoshopie jakiś ładny bump na obrzezach miecza (rysy, wgłębienia). A jak wojownik jest niechlujem to dorób rdze :D

 

Pokaż siatkę

Bardzo prosze: ostrze zmienone oraz siateczka : siatka2.jpg

 

miecznieb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ale zes doje... tych poly :o (sorka za wulgaryzmy :/)

jak tak dalej pojdzie to mozesz sie przejechac, karta nie za mocna wiec musisz uwazac.

proponuje tak :

najlepiej bylo by wyexportowac model podstawowy do ZB i obrobic go tam (wszelkie rysy wglebienia itp) pamietaj by wyszczerbienia byly zrobione wczesniej. nastepnie wypalic normal bumpa i zajac sie texturkami, podczas tego etapu wychodzisz z bumpa i rysujesz recznie textorke czy to uzywajac jakis podmalowki czy jak tam lubisz. podczas tego etapu pamietaj zeby planowac sobie odrazu spectluara i inne mapy ktorych mozesz chciec uzywac.

jesli nie masz ZB to postaraj sie to zrobic w maxie. nie staraj sie isc na latwizne bo sie poprostu nie oplaca.

... a za podkradanie avatara masz kopa :P

ktos tam wspominal o koncepcie ktorego ja nie widze, mowil nawet ze mu sie nie podoba wiec albo byl i go wywaliles albo ktos ma chaluny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej! Wypraszam sobie haluny o_O

Jako koncept miałem na mysli ogólny wygląd miecza, pomysł na jego wykonanie etc. :P

 

Mieczyk już dostaje właściwych kszałtów. Czekam na updaty!

 

A avatarki zerżneliście pewnie z jednej strony :D

 

 

PS: Ma ktoś jakieś porządne LSD? Bo po ostatnim mam halucynacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ale zes doje... tych poly :o (sorka za wulgaryzmy :/)

jak tak dalej pojdzie to mozesz sie przejechac, karta nie za mocna wiec musisz uwazac.

proponuje tak :

najlepiej bylo by wyexportowac model podstawowy do ZB i obrobic go tam (wszelkie rysy wglebienia itp) pamietaj by wyszczerbienia byly zrobione wczesniej. nastepnie wypalic normal bumpa i zajac sie texturkami, podczas tego etapu wychodzisz z bumpa i rysujesz recznie textorke czy to uzywajac jakis podmalowki czy jak tam lubisz. podczas tego etapu pamietaj zeby planowac sobie odrazu spectluara i inne mapy ktorych mozesz chciec uzywac.

jesli nie masz ZB to postaraj sie to zrobic w maxie. nie staraj sie isc na latwizne bo sie poprostu nie oplaca.

... a za podkradanie avatara masz kopa :P

ktos tam wspominal o koncepcie ktorego ja nie widze, mowil nawet ze mu sie nie podoba wiec albo byl i go wywaliles albo ktos ma chaluny.

pozdrawiam

konceptu nie było:D nie mam ZB a avatar zmienie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameras nie obraz sie ale wyglada to beznadziejnie, po pierwsze wywal ten material bo swieci sie to ja psu wiesz co... poprzedni byl bardzo fajny. Te kulki no nawet nie ma co ich komentowac, do wywalenia, to cos poprzecznego (nie pamietam jak to sie nazywa) do wywalenia. ten bialo czerwony akcent to mam nadzieje ze tylko na mundial... do wywalenia.

przepraszam ze jestem taki ostry ale z czegos co zapowiadalo sie naprawde fajnie zrobiles cos okropnego. jak poprawisz to o co Cie prosze to powiem Ci jak dokladnie zrobic ta rekkojesc. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poprawisz to o co Cie prosze to powiem Ci jak dokladnie zrobic ta rekkojesc

Ale wredota, co nie?:D

 

No ale racja - swiecic sie tak nie powinno:/ Nawet samo ostrze tez nie powinno skoro jest tak posiekane

 

to cos poprzecznego (nie pamietam jak to sie nazywa)

nazywa sie jelec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo ostrze nienajgorsze.... ale już rękojeśc jelec i ta głowa raczej nie bardzo. jak już pisano wczesniej wygląda to na zabawke. poza tym zanim weźmiesz sie za materiały, textury itp proponuje ukończyć modelowanie...

poszperaj po necie, popatrz jak wykonane są miecze itp i wyciągnij wnioski. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli material tej maski, pomysl tak obiektywnie czy widziales kiedys miecz ktory by tak sie swiecil ? zarowno ostrze i jak i ta maska. bo ja nie O_o ten frendzelki tez wywal albo je popraw bo one nie wygladaja dobrze psuja realizm. samo ostrze potrzebuje texturki i masz nie uzywac v-reya marnujesz tylko cenny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawoskowałes te czache? Czym? Po co? Ostrze tez zreszta... patrz jakie masz wciecia w tej broni, wskazywaloby ze miecz ten byl czesto uzywany. A tymczasem jest nawoskowany jakby koles co go uzywal byl jakims zniewiescialym trollem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty usilnie swoje.... popatrz na aspekt prakryczny owego miecza.... zero wyważenia... długoś przy te rękojeści bardziej by wskazywało że to sztylet. ta głowa raz że za durza, dwa że brzydka, 3 że wg mnie ledwo zaczęta. dokończ modelowanie... polecam inspirowanei sie jakimiś referencjami....

 

btw.. piszesz że to czaszka.. ale mi to nijak czaszki nie przypomina... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty usilnie swoje.... popatrz na aspekt prakryczny owego miecza.... zero wyważenia... długoś przy te rękojeści bardziej by wskazywało że to sztylet. ta głowa raz że za durza, dwa że brzydka, 3 że wg mnie ledwo zaczęta. dokończ modelowanie... polecam inspirowanei sie jakimiś referencjami....

 

btw.. piszesz że to czaszka.. ale mi to nijak czaszki nie przypomina... pozdro

no nie czaszka....:) miala byc ale zmieniłem :) no wlasnie chodzi mi o to zeby rękojeśc była w kształcie takiej głowy. ps.. przecierz pod rysunkiem napisalem ze chyba nowy miecz zrobie :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off top: zna ktos jakis program do nagrywania tego co robi sie w maxie ? bede robil videotutoriala :o bo nie moge z tym Kolegą ;)

przepraszam... ale wogole nie wiem o co chodzi/.... materiały zminione..miecz pordzewiały czaszka sie nie świeci wstęgi nie ma... Trawa jest :) i cala resztaa... napisałeś przecierz zebym materiały zmienił i wstęge wywalił.. więc tak zrobiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie zrobilem videotutorialka ale w czasie konwetrowania wyskoczyl mi error :O i sie wszystko zrypalo lekko mowiac... heh mialem za malo miejsca na dyski systemowym :( dobra niewazne jutro postaram sie zrobic krotkiego tutorialka z ta sama rekojescia pozdrawiam i sorka za te oftopy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Matys ty to masz cierpliwość :] . Ja też kiedyś robiłem mieczyk to mnie zjechali tak że mi się odechcało go kończyć, ale spoko jak się podszkole z 3d to może go skończe.

 

A Ameras powodzenia nie martw się potrenujesz troszke 3d to będzie dobrze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie lepiej.. ale... :) rękojeśc za krótka.. zrób dwa razy dłuższą z takim rozszerzeniem na środku taki połtorak :) co do ostrza to takie sobie.. urozmaić je troche wygląda strasznie tępo... pomógłby rowek przez srodek i troszke bym jednak zmienił jego koncepcje... zaostrzył je sciał krawędzie i przybliżył je ostroscią do poprzedniego ostrza... co do run to możesz je zrobić teksturą... nie muszą być modelowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności