Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokoik. Co by tu jeszcze zmienić?


rzadki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jadę :

-tekstury - niedobre

-CD-ki za małe

-światło słabe (jest GI ?)

-widok za oknem - chyba ze mieszkasz powyzej 30 pietra

-cieńka rama okna

-jeszcze raz tekstura, szczególnie podłoga, zobacz jakie wielkie słoje drewna, wiesz co to za drzewo musiało by być

 

-----------edit

- napewno masz takie gały w dzrwiach od szafy (wielkość ?)

ale jako scena wyjściowa nieżle, teraz dopracować szczegóły.

Walcz, twardy bądź, Wrocław ma być stolicą grafiki 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no tak w ogóle to ja jade na Brazilu. Globala zarzuciłem. Dalem spota na zewnątrz i omni w środku pokoiku. A tak w ogóle to ja jade ten pokuj z głowy bo jak popatrze na mój to lepiej go nie odwzorowywać (pokój studencki) :P biore sie za zmiany. (szkoła sie skończyła trzeba szukać pracy) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzeslo o pupe rozbic zamiast niebieskiego daj bialy kolor za oknem bedzie lepiej :) na ekran monitora dal bym jakis bardziej odbijajacy material bo ten za matowy jest...cdki za slabe material nie taki i za plaskie sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykasuj to omni z pokoju, w okno wstaw vray light ... w pokoju nie mozesz miec zadnych dodatkowych swiatel typu omni itd. (no chyba ze zrodla swiatla sztucznego) bo zaoowocuje to w zlych cieniach (tak jest u Ciebie m.in. krzeslo rzuca cien w strone okna co jest przeklamaniem :P ) poczytaj light contest:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=10885&page=72&highlight=light

i opis v raya

http://www.spot3d.com/vray/help/VRayHelp150beta/

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław ma być stolicą grafiki 3D - dobrze napisane może kiedyś ;) rady odemnie

- materiały do poprawy (materiał szafy podłogi biurka powinien z lekka odbijać otoczenie jeśli rzecz jasna jest lakierowany; na ścianę daj jakieś nierównośći chropowatości,

- futryna w oknie mi się nie podoba ściana jak by za cieńka

- zrób bajzel w pokoju (odsuń może lekko szafkę niech z niej coś wystaje, lekko uchyl szafę, dodaj pare detali może kaloryfer ;)

- + pozostałe rady wymienione wyżej

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qcze. Fakt. Mialem tam wrzucone omni na góże i zucało niepotrzebny cień. Mój błąd. dalen na okno VrayLight i directional za okno żeby padal na caly pokój. ale jeszcze czegoś brakuje z tym światłem.. A zrobilem tak jak w tym tutku jerzeli chodzi o ulożenie swietła. Chyba trzeba się jeszcze parametrami pobawić... No i w ogóle krzesło niema cienia. Przecie cos powinno być... Lipa.

 

lipa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze spróbować dać vraylight na sufit (nie za mocne) żeby pod biurkiem i krzesłem był cień

zresztą dziwi mnie że go tam nie ma, skoro masz tylko dwa światła

czy pod environment masz overwrite max? jeśli nie, to włącz

jak wciśniesz 8 w maksie, tam jest oprócz environment jeszcze coś (nie pamiętam jak się nazywało, jakieś ambient chyba), wyłącz albo zrób kolor na czarno (akurat mi sie coś renderuje więc nie mogę ci sprawdzić)

 

może by tak jakąś roślinę na okno, i dywanik?

 

podłoga ma zbyt duży mapping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do uchwytów to masz rację. Sialoś sie zepsuły :/ A fotelik to odwzorowywalem z gazety DESIGN NEWS i nie mozna miec do niego zastrzeżeń, może jedynie o teksturki na nim. :)

Party! Ten material na żaluzje to standardowy Fabric_Tan_Carpet z maxa 5. Bo ja pracuje na 5tce.

A ostatnio sobie robilem takie cosik: http://sstudnia.stadko.net/brama2.jpg

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to fajnie tylko troche ciemno, na dole nic nie widać. Dorzucił bym jeszcze jakiś dywanik koło szafy i uchylił troche jedne drzwiczki i tam pare ubrań na wieszakach, bo nic sie nie dzieje na scenie poza biurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności