Skocz do zawartości

3 ds max 8


Gość fornal666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fornal666

Mam pytanie do grafików którzy używają tego programu.Właściwie to zaczynam modelowanie grafiki 3d i się dopiero uczę.Chciałbym wiedziec czy ta wersja jest dobra do nauki czy zacząc od innej, a może inny program?Prosze poradźcie mi co zrobic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

do nauki każda wersja maksa jest podobnie dobra, podstawowe funkcje są we wszystkich, nowsze wersje (czyli 8) mają więcej funkcji, ale czy przez to łatwiej da się uczyć jest wątpliwe.

ogólnie od 4 do 8 (wcześniejszych nie znam) maksy wyglądają do siebie podobnie, więc nie musisz się bać że jak się nauczysz jednej wersji to potem do innej się nie przyzwyczaisz.

 

innych programów też się możesz uczyć, np. maya, xsi, blender, cinema4d, lightwave, i inne. trudno powiedzieć który najlepszy.

 

max ma stosunkowo dobrą dokumentację (czyli help, oraz tutoriale które są dostępne razem z programem), radzę z tamtąd zacząć naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówi rowr - wings 3d - ma wszystkie niezbedne funkcje do modelowania

znam jednego oszołoma który potrafi w tym programie zrobić dosłownie wszystko ;)

- max to kombajn ale jeżeli już chcesz zacząć od niego to radzę od wersji 8 - po co się cofać do tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras....a cofales sie kiedys do przodu? :P najlepiej chyba sie uczyc na max'ie 7 lub 8 ....bo teraz w necie jest sporotutkow na tych softach i nie bedizesz mial problemow ze znalezieniem czegos! Wings jest tylko do modeowanie...ale jak dla mnie (zaczynalem od maxa) to przyzwyczajenia biora gore i nie umialem w wingsie nic zrobic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam maxika, zacżałem od 5 i po kolei przesiadalem się na 7 a potem 8.

Tak, jak wspomniala Ania: nowsze wersje mają wiecej bajerów, ale zazwyczaj i tak są to adaptowane plugi. Podstawy w kazdej z wersji sa te same, natomiast o najnowszego maxa 8 nie ma jezcze tylu plugów, jak do maxa 7, np. nie wiem czemu pod 8 nie smiga mi Afterburn ani Dreamscape. Jakkolwiek na rzie ich nie potrzebuję, to... dobrze by było miec je pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fornal666

Wielkie dzięki za pomoc a nie słowa krytyki. Zamieściłem link(który niedziała :-p) gdzie można pobrac Engine Unreala, zanjduje sie on w Oprogramowanie > Inne > Unreal Engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności