Skocz do zawartości

Rzeźba 3D: ziom


Rekomendowane odpowiedzi

jakieś 2 miesiące temu zrobiłem sobie takiego speeda

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=27136

 

po pewnym czasie postanowiłem go złożyć z papieru

 

najperw były wprawki

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=27626

 

potem zająłem sie modelem

 

 

oto efekty

 

868647ad5a044940med.jpg

 

53afbc427db842aemed.jpg

 

 

 

jak mi się będzie chciało to go jeszcze pomaluje (z podkreśleniem jak mi się będzie chciało:))

 

 

 

Pozostałe zdjęcia

 

 

Obrót 360*

 

 

 

statystyki:

1172 tris

ok. 650 łączeń

czas: jakieś 1 koma 5 miesiąca (w czy de robiłem go 3h :])

8 kartek a4

 

edit:

_kluba_ w tym okresie miałem (mam) duużo czasu (wystawione oceny,wakacje)

 

edit2:

merv_

strona programu w krórym "renderowałem" siateczke

http://www.tamasoft.co.jp/pepakura-en/

 

żeby wszystko było ładnie trzeba się troche pobawić (w moim przypadku ok. 1,5h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Swietny - naprawde!!

Podziwiam cierpliwosc.

 

Teraz jeszcze wrzuc obiekt z MS ;P

 

tak i najlepiej jeszcze 3 ilteracje

 

już i tak najmniejsze papierowe polygony (papiegony:) mają po 0,5 cm2 (te przy wcięciach skrzydełek). Zwykle sie nie stresowałem, ale przy nich cholery dostawałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo podziwiam cierpliwość, i fajnie wygląda, zwłaszcza na pierwszym renderze, w drugim kiepskie oświetlenie.

czy to jest czymś usztywniane, czy sam klej i papier?

czy robiłeś jakiś unwrap żeby wiedzieć jak przyciąć papier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shader dywanu nienaturalny. Musisz go zmienić. Ta płyta CD też jakaś taka niedorobiona. Za bardzo srebrna i za dużo się w niej odbija. Model wygląda faktycznie jak z papieru ale tylko na drugim zdjęciu. Zmieniłbym też tło na mniej jednorodne bez bazgrołów. Nie nadużywaj tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shader dywanu nienaturalny. Musisz go zmienić. Ta płyta CD też jakaś taka niedorobiona. Za bardzo srebrna i za dużo się w niej odbija. Model wygląda faktycznie jak z papieru ale tylko na drugim zdjęciu. Zmieniłbym też tło na mniej jednorodne bez bazgrołów. Nie nadużywaj tabletu.

 

lól neimam wiecej slow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo podziwiam cierpliwość, i fajnie wygląda, zwłaszcza na pierwszym renderze, w drugim kiepskie oświetlenie.

czy to jest czymś usztywniane, czy sam klej i papier?

czy robiłeś jakiś unwrap żeby wiedzieć jak przyciąć papier?

 

sam klej i papier (i nitka z tyłu) ale wcześniej sie trzymał a teraz opadł :/

program to ten od klicka eksportuje się do niego model (w .obj albo innym) i on tworzy siatke, tylko przy bardziej skomplikowanych modelach trzeba mu pomóc i popoprwawiać niektóre elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deviator - stary no mam nadzieje że żartujesz bo w przeciwnym razie to oznacza że jesteś mało bystry, baaaaardzo mało bystry (mniej więcej jak rzodkiewka), mówiąc delikatnie O_o'. "Shader" dywanu nie może być nienaturalny bo to prawdziwy dywan! A płyta CD nie może być nie dorobiona bo to prawdziwa płyta! Dżizes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aust stary, zamiast rozwinąć żart brniesz jak ten wół byle do przodu. Skoro nie zauważyłeś, że sobie robię jaja to swój post zadedykuj sobie samemu :P Teraz wytłumaczę Ci o co mi chodzi. Forum jak to forum zawiera opinie czasem sensowne czasem mało sensowne a jeszcze czasem upierdliwe do bólu. Kiedy czytam .. powinieneś zmienić texturkę albo dać innego shdera bo sa mało naturalne... to zastanawiam się skąd tacy mądrzy ludzie znają się tak na powierzchniach i materiałach że z góry zakładają, że coś jes nie ten tego? Bo w ich kompie inaczej render wychodzi? Wystarczy odwiedzić sklep z płytkami np Giant, żeby raz na zawsze zamknąć gębę w sprawie krytykowania prac gdzie są kafelki. Jest taka różnorodność kształtów, wzorów, kolorów i faktur że nie jeden ze "speców" od 3D natychmiast krzyknąłby: wygląda nienaturalnie! Czepiam się bo gdyby ten dywan był renderowany to z pewnością pojawiłyby się głosy krytyczne, że tak dywan nie wygląda. Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shader dywanu nienaturalny. Musisz go zmienić. Ta płyta CD też jakaś taka niedorobiona. Za bardzo srebrna i za dużo się w niej odbija. Model wygląda faktycznie jak z papieru ale tylko na drugim zdjęciu. Zmieniłbym też tło na mniej jednorodne bez bazgrołów. Nie nadużywaj tabletu.

 

o_O , hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności