Skocz do zawartości

ANICMACJA 2d, Compositing: BULDOG


pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W sumie tak dawno nie dawałem nowego posta, że czuję się jak bym dawał swojego pierwszego. Hehehe

 

Jako, że nie ma działu „Editing & Compositing WIP albo Finished work” to daje wątek tutaj.

 

Zapraszam do obejrzenia:

 

http://buldog.pl/buldog_policja_80mb.mpg

 

Plik ma 80mb (jak sugeruje nazwa)

można też sciągnać z szortow i chyba z onetu ale tam jest kiepska kompresja

 

Całość powstała w PS i AE

 

Jeśli będą jakieś pytania to z chęcią odpowiem i opowiem;)

Teraz nie bede sie rozpisywac:)

Pozdrawiam

Pawel 'Hesus'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest to docelowy teledysk... ale BULDOGA w którym Kazik śpiewa na wokalu.

Z tym że członkowie zespołu nie chcą być rozpoznawali (ach ci artyści ;) . Stąd miedzy innymi raster i szablony na murach w „Pali się moja panno” (tez można ściągnąć ze strony)

 

Powinien już być puszczany w stacjach muzycznych, bo klip zastał oddany 22 maja zespołowi.

Hmm.. może też i leci.. mało tv oglądam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze taka fajna robota a takie male zainteresowanie:/

Bardzo fajnie (wiekszosc) niepotrzebnie uzywales kilka razy 3d np ta glowa, ktora jest poprostu kiepska...

Szkoda, ze poszedkes w te 3d klimaty bo te 3d czastki i np animacja cieczy tez sa takie se - piszac delikatnie.

Dlugo to robiles? Napisz cos wiecej co i jak! Dostales jakies gotowe zdjecia, moze sam robiles itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wszystko bylo w 2d robione... ja wyzej napisane..a te czasteczki to ae pewnie..ale jezeli chodzi o zainteresowanie to normalka..jezeli ktos nie zrobi czegos hiperrealistycznie wypasionego..albo odstawi taka kaszanke ze sie patrzec nie da... lub tez czegos w czym sie dzieci lubuja, to raczej ciezko o jakiekolwiek komentarze.. naprawde przeszlo tu mnostwo pieknych prac bez echa...z dwoma postami i bach na sam dol. Jest to dosyc typowe dla tego forum.

A jezeli chodzi o teledysk to moze i sa jakies male potkniecia..ale patrzac na calosc to naprawde wszystko ma rece i nogi.. idac dalej --> patrzac na tragiczny obraz polskiego videoCLipu to obraz pana pawla ja bym umiescil w czolowce. (zastrzegam ze nie mam vivy i nie ogladam wszystkiego co nabierzaco wychodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, malo komentarzy, bo to pro robota, ale muzyka i forma dla koneserow. Milo sie oglada, wszystko ze soba dobrze gra, ale ciezko popasc w zachwyt, skrytykowac tez nie ma czego. Ludzie odchodza wiec w milczeniu, ale odtad nick "pawel" nigdy nie bedzie im obojetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, całkiem sporo się dzieje. Tylko kolorki mi nie do końca pasują. Odrobinę bardziej kontrastowo i kolorowo bym to widział, ale tylko odrobinę.

No i ta jaskrawo pomarańczowa twarz i bardzo nasycona krew wlewana do pojemników psuje trochę klimat.

Dużo naprawdę gut roboty.

 

P.S. Ja też spytam ile zajęło zrobienie czegoś takiego?

 

Pzdro

 

P.S. 2 A co do tego spadania wątków, Znasz Super_Oko takie forum na którym jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

podobaja mi sie te wszystkie mechaniczne motywy dot. przerobienia bezokiej i bezustej czachy na policjanta hehe

 

mam 2 pytanka: ile osob nad tym pracowalo i... to przesuwane tlo... zostalo zrobione w jakis szczegolny sposob, czy poprostu ilestam warstw i przesuwane w lewo?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

ok. 2:24 koleś uderza w bebny bardzo nie do rytmu, ale tak poza tym jest sympatycznie poskładane w całość :) Nie wiem, czy jest w tym głębszy przekaz, bo mógłbym się doszukać paru ciekawych podtekstów, które są bardzo na "+" - nie wiem, czy zamierzone :)

Z czystym sumieniem daję 5+/6 :) Dlaczego tylko 5+? Bo jako obraz nie porusza do głębi, ale jest za to bardzo ciekawie zrobiony i pozbawiony tanich, efekciarskich chwytów :)

PS> Też mnie interesuje jak zaanimowałeś tło. O ile się nie mylę, to jest to jeden długi obrazek/animka, który/a przesuwany/a w lewo powtarza się co jakiś czas. ALe jeśli tak nie jest to wyprowadź mnie z błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Kulki:

Głowa jest fotografia z której usunąłem oczy i usta. Miała robić wrażenie sztucznej stąd też taki kolor.

W maxie powstała tylko ta ciecz i kręcąca się głowica wiertarki.

Samej pracy przy składaniu i animowaniu wszystkich elementów było około 2.5 tygodnia (bez weekendow:D)

 

leander:

Ludzie zaczną plotkować;) Dzięki miło to było usłyszeć..zobaczyć;)

 

Kruku:

Dziwne. No miałem wolna rękę co do formy to poszalałem

 

y2d:

Przy samej produkcji brało kilka osób

Od strony produkcyjnej Grupa #13,

operatorem był Sławek Panasewicz ,

ja robiłem cala post-produkcje, zbieranie materiałów i animacje.

Cześć fotografii robił też Rafał Szermanowicz z Grupy #13, niektóre przesłali mi znajomi z Gdańska i Katowic (kominy fabryki)

Przy nakręcaniu „robotników” pomagali mi moi przyjaciele ( za co jeszcze raz dziękuję)

 

DaveBorck:

Głowa i ciecz miały celowo podkręconą saturacje...ale fakt ze głowa troszkę ORANDŻ wyszła...

 

asblaze:

dzieki :D my sobie pogadamy na żywo :D hyhyhy

 

Leru:

profilaktycznie się wytłumaczyłem.. i dzieki :)

 

M@Ti:

W tym projekcie chciałem żeby nie było rzeczy przypadkowych. Są tam podteksty. Ale każdy pewnie widzi inne... mniej lub więcej.

 

TLO:

Tło była pierwszą rzeczą jaka zrobiłem.

Wiedziałem ile trwa utwór i ustawiłem sobie elementy w AE i szukałem dobrej prędkości kamery. Jak już ja znalazłem to zabrałem się za tło wiedząc jakie ma mieć długość.

Jest ono wykonane z kilku warstw. Ze zdjęć starego metalowego baraku (labo budy) zrobiłem obrazek o wysokosci 576 x nie pamiętam ile był długi. (Postaram się zamieścić foty baraku i poszczególne warstwy tła)

 

Na metalowe podłoże nałożyłem tło z fabryką (mulityply i 50%krycia) . Fabryki są powtarzające się. Zmieniałem tylko układ niektórych kominów żeby nie rzucało się ...komin ..dziura. komin... dziura..

 

Potem zrobiłem ją warstwa 3d a AE i dałem na poszczególnych odcinkach resztę elementów tła.

Całość przeliczyłem z kamery o której pisałem wcześniej.

Reszta elementów była przeliczana też z tej kamery.

 

I kilka przykładów fotek

http://www.hesus.osti.pl/fotki.jpg

http://www.hesus.osti.pl/fotki2.jpg

http://www.hesus.osti.pl/kilka_fotek.jpg

 

I jedna z pierwszych wersji tła.

http://www.hesus.osti.pl/I_wersja.jpg

 

i jak powstaly postacie w tle..

 

http://www.hesus.osti.pl/postacie_tlo.jpg

 

 

Wszystkim dziękuję bardzo za wypowiedzi!

Jutro postaram się dodać foty o których pisałem zdjęcia story boardu.. bo gdzieś też są...

A póki co to dzięki i miłego dnia!

pozdrawiam

 

Paweł "Hesus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności