Skocz do zawartości

Scena 3D: Husaria


Owen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zrobić najgroźniejszą i najpiekniejszą jazde swiata - husarie. Praca ma przedstawiac bitwe, a raczej to co po niej zostalo, oraz potege jaka byla husraia. Na glownym planie bedzie husar trzymajacy po zwyciestwie polską chorągiew, a wokół zniszczenie jakie spowodowala bitwa.

Zaczynam od konia, czekam na pierwsze komentarze, pozdro.

 

horse1aw5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to od cholery roboty przed Toba :D

 

kon jak kon, kazdy widzi ;) mi wyglada spoko... no moze pysk troche jak osiol czy cos, zalezy czy to ma byc kon z pierwszego planu wlasnie ;d

 

kibicuje temu watkowi, mam nadzieje, ze skonczysz, bo te klimaty bardzo sobie cenie :)

 

powodzenia

 

//ps. apropos poligonozernosci... zawsze mozna pobawic sie potem na warstwach, wyrenderowac rozne plany osobno i bedzie git, 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu -> szczegolowy bedzie tylko pierwszoplanowy rycerz, reszta bedzie low poly, albo sam zarys, ale i pewnie bedzie ciezko:/

weinert -> w zb on dopiero bedzie;) siatka nizej

piotrek -> jakiegos konkretnego konceptu nie robilem, jedynie mam pare pomyslow w glowie:)

vv3k70r -> oczywiscie ze ze skrzydlami ;] to caly urok tej armii

Kazan_HB -> kolczugi nie bede modelowal, bo i tak bedzie w wiekszosci zaslonieta zbroja plytowa, poza tym jaki komp to by to wytrzymal:)

dzieki wszystkim za komenty:>

 

siatka

horse2sm6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owen-husaria nigdy nie miala skrzydel, to jest wymysl malarski i blad rekonstrukcyjny :) poczytaj troszku materialow badawczych, to byla ciezka jazda, taka calkiem zwyczajna ciezka jazda, jej wyjatkowosc polegala na tym ze uzywano jej w czasach keidy nikt przy zdrowych zmyslach jazdy ciezkiej jzu nei uzywal w tej taktyce :) ot jedno oblesnie mocarstwo (to on nas :) ) sobie pozwolilo na utrzymywanie paru choragwi bo gnoili dzikusow na stepach jak trzeba (ale glownei ostrzalem), no i raz wpadli na z sukcesem na desant szwedzki i zrobili im jesien sredniowiecza, poza tymi sukcesami husaria odniosla same bez wyjatku porazki, i to nei z powodu samej jednostki i jej wad a z przyczyn tych co kazda armia przegrywa-logistyka, niestety jednostki pancerne wciagaja wiecej owsa/benzyny/kerozyny i podkow/srubek/turbin niz jakakolwiek inna sluzba, nawet lotnictwo morskie nei jet tak paliwozerne przy tej samej masie :)

 

sugeruje CI wymodelowac husarie bez skrzydel i dac je jako opcje (jak co to pogadaj w muzeum dlaczego wystawiaja juz bez skrzydel rekonstrukcje pancerzy :) )

 

a kun jaki jest kazdy widzi, dziwny jakis....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r -> nie wydaje mi sie ze skrzydla sa tylko wymyslem malarzy, moze nie uzywano ich podczas walki (chociaz mogly wplywac na psychike przeciwnika), ale ubierano je na rozne uroczystosci jako ozdoba. Ja planuje swojego husara zrobic nie tylko ze skrzydlami, a rowniez z calym ceremonialnym ekwpinkiem ;] (ozdobna zbroja itp.). Nie zrobie go podczas walki dlatego nikt nie bedzie mogl powiedziec ze walczy w takim stroju, bedzie to tylko chorąży.

Moglbys bardziej sprecyzowac dlaczego moj kon wydaje sie taki dziwny?

 

brumugun -> nie bede juz zageszczal siatki w maxsie bo komp mi pozniej nie wytrzyma, detale zrobie w ZBrushu, i dzieki za referki, ja robilem na podstawie tego http://www.clevelandbay.com/images/Hussar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, na uroczystosci, w osiemnastym wieku kiedy husari nei uzywano juz od stulecia :)

a skrzydelka do straszenia przeciwnika to maja tylko samoloty :)

Kobylinski i paru jego kumpli przeprowadzilo doswiadczenia z tymi rekonstrukcjami, ani nei szumialy, ani niczego nei straszyly, za to przeszkadzaly w jezdzia jak diabli, no i wazyly....

 

kon wydaje sie dziwny bo bylem dzis w stadninie i widzialem kunie, mlode stare, czarne, biale, sraczkowate i w ciapki, ale one jednak wygladaly inaczej, Twoj jest dziwny czegos mu brakuje w wygladzie, nei wiem czy szczegolow.. po prostu nei wyglada jak te z pola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości sprawdziłem strone i http://husaria1.webpark.pl/uzbcd_hus.htm zbroja husarii była ma owe skrzydła tyle że na zdjęciach w muzeum widać że te skrzydła mają najzwyklejsze pióra, więc waga niebyła by zbyt wielka a niewątpliwie nadaje charakteru. Stalowe skrzydła tak jak piszecie odpadają bo tylko głupek niepotrzebnie by sie dociążał, ale zwykłe piórka? Czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r -> moze i masz racje, ale mysle ze jak troche zaszaleje to sie nikt nie obrazi;), a praca bedzie napewno ciekawsza, poza tym wiekszosci husaria kojarzy sie z pieknie zdobiona ciezka jazda ze skrzydlami

 

Kazan_HB -> nawet nie probuj mnie zniechecac:p

 

cta -> nawet przez chwile nie myslalem o stalowych piorach:), jedynie co wazy to listwa je laczaca, ale w porownaniu do calej zbroi to raczej niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owen! skrzydla musza byc :D taka jest mitologia husarii i na to lubimy patrzec i tak ja pamietamy (nie wazne, ze (i czy) mylnie) - to moje zdanie :)

 

a co do konia, wyglada troche jak osiol ze shreka :D (a dokladnie to jego zadnia czesc) ale luz, dojdzie zbroja to zmeznieje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności