Skocz do zawartości

Problem z renderowaniem


Dmk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem, mianowicie chodzi o to, że gdy chce renderować np w mentalu to jesli ustawie chociazby wlaczone GI to rendering trwa wieki, a zanim zacznie sie przeliczanie fotonow itd stoi jakby w miejscu, nie wiem dlazcego, czy to wina procesora ?

mialem athlona 2.0 i dzialalo pieknie wszystko

a teraz mam celerona 2.4 i od tamtego czasu wszystko sie wali

czytalem ze 3ds chodzi najlepiej na prockach amd, ale bez p[rzesady, zeby pokoj z kilkoma boxami jednym oknem, jednym swiatlem z GI jak z tutka SWRSC'a renderowal sie 2 h i zrobil tylko 12% wysylania fotonow ? ;/

cos tu nie gra

spotkal sie ktos z czyms takim ? prosze o pomoc, bo przez to nic nie moge zrobic w 3d ... (mam maxa 6)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Trojan

No ja bym przede wszystkim radził używać do grafiki 3D procesorów z "rozszerzeniami" np.:Athlon, Pentium...no a kto ma kase to Centrino....Celeronki są bardziej nastawione na programy biurowe. Nic wiec dziwnego że rendering trwa tak dlugo......mialem kiedys Celeronka....kiepsko wspominam tamte czasy....a co do max'a to AMD Athlon 2GHz calkiem niezle sobie radzi, no jesli jeszcze odpowiednio duzo RAMu ma nasza maszynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 512 takze nie jet zle, chyba wlasnie bedzie mozliwosc zamienienia tego cela na athlona 2,4 na 2,4 ,ub, 2.6 takze bedzie jeszcze lepiej niz bylo :)

 

ale mozliwe ze to nie od tego, czekam dalej na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hemmmm ram to tak srednio do renderingu potrzebny...co do celeronow to hemmm nie wiem ja mam celerona 533 mhz i daje rade a tamten jest szybszy a wolniej od mojego rendereruje napewno cos w ustawieniach albo w materialach zwalil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm dziwna sprawa. Sam do końca nie wiem każda tu zawarta odp. ma swój sens jeśli to nadal wszystko nie to być może (moje przypuszczenia)

1.Twój celeron się zbyt nagrzewa i sam zmniejsza taktowanie przez co długi render.

2.Następna przyczyna to może gdy wymieniałeś części i instalowałeś sterowniki karty graf. coś z nimi się skopało

3.Mógłbyś jeszcze coś dodać o systemie operacyjnym czy masz jakieś SP itd. być może wina nie jest w maxie czy renderze tylko gdzie indziej. (podaj całą konfiguracje sprzętową)

4.Spróbuj zainstalować maxa jeszcze raz ........ jeśli juz to robiłeś i nic nie dało nie mam pomysłu jak coś mi konkretnego do głowy przyjdzie dam znać....

Rowr:Dobry pomysł /popieram/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ram jest najwazniejszy do renderingu...

a w ustawieniach nie mozliwe bo juz tak mam od 4 miechów ;/

i robilem rozne sceny

 

no niestety procek jest najwazniejszy im wiecej ramu tym latwiej w widokach sie pracuje...zrob tutek z dzoalu tutoriale o realistycznym stoliku w mentalu i napisz ile renderering trwal...tylko daj takie ustawienia jak tam...

i z takim sprzetem naprawde polecam maxa 8 tam chyba nowszy mental jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee ja mam xp pro

bede miec athlona nie dlugo takze sie wyjasni...

karta graf jest w porzadku, mi sie plyta glowna spieprzyla i byla wymiana i msle ze to stad... no nic czekam na procek...

za jakies 2 h bede miec max 8 i cinema 4d takze sie zobaczy czy to tam tez jest zle, a tutek zrobie zaraz :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no robilem tutek stad o stole w mentalu (tak na sprawdzenie) i sie rednerowalo ale wolno jak cholera

a scene na ktorej znowu walcze z GI w mentalu daje ponizej, ustawienia mam podobne do twojego tutka SWRSC tylko ze jak dam za malo to jest ciemno a jak dam tak jak u ciebie to nie chce isc render...

 

3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak hemmmm u mnie troszke bardziej skomplikowana scena jak w tym tutku ze stolikiem szla okolo 48 minut na czystym sprzecie tylko z zainstalowanym maxem a teraz mysle ze cos kolo godzinki wiec 20 minut to nawet nie tak zle chociaz chyba szybciej powinno isc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar pamięci stronicowania masz?? A i ile miejsca na dysku??....... Sam nie wiem według mnie na tym sprzęcie co masz powinno iść szybciej jak nic ci nie pomoże to ostateczność format :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ziwkeszylem pamiec stronicowania ustwailem od 100 chyba do 1500

a wolnego mam jeszcze 22 gb, narazie zaczalem robic model fabryki i model idzie ladnie nic sie nie zacina, a renderuje sobie scanlinem :P z lightracerem :P

bo na vrayu i mentalu jak pisalem sie wiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności