Skocz do zawartości

przedmioty 3d - bilard i automaty


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

siemka :)

w sumie to dawno nic nowego nie pokazyałem - tym razem jest to nieorganika :)

stół bilardowy - 369 trisów + mapa 512 (diffuse, normal i specular).

 

stolkonieckoniec2do.jpg

 

a tutaj automaty do napoi - na wszystkie 3 przypada jedna tekstura 512 x 512 (diffuse, normal, spec) ale tylna cześć jest w każdym z nich taka sama (używa tego samego fragmentu tekstury)

 

wipkoniecdowyslania7gn.jpg

 

mam nadzieję że się podoba :)

 

pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm no automaty sa spox z tym ze nie mam pojecia po co albo w ogole co to za pomaranczowy syf maja ze wszystkich stron...wyglada jak jakas farba ale jesli to farba to czemu jest na gorze i po bokach? a jesli rdza to fronty sa za czyste na takie przezarcie...bo prostu brud jest taki zbyt chaotyczny...

 

natomiast billard jest...no niezbyt ;p jakos bardzo dziwnie rozciagnales te 512 bo drewno jest po prostu zbyt rozciagniete jak na 512^2...pozatym czemu bandy sa obite suknem ? i czemu dziury maja sukno w srodku :O i czemu tym bardziej nie ma obijaczy w dziurach? (no chociazby plastikowych tuleji)...nie mowiac o tym ze nogi moglyby byc ciekawsze...np metalowe na samym dole...no i oczywiscie brakuje kijow i bil ktore spokojnie mozesz upchac na ta txt ;] no ale to moze ma byc jako osobne obiekty...

 

natomiast ogolem nieza bardzo widac te speculare i normale...moze swiatla tak niefortunnie ustawiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaraz sie okaże, że połowa game artowców z forum robi coś dla Afterfalla a druga dla Deamoneth, nieźle. Tylko kilka jednostek robi do szuflady...ekhem. ;)

Automaty niezłe ale rzeczywiście plamy rdzy spływają jak farba. Kolor ma rdzy a rozkład na texturze jak farba. Ogólnie to fajnie.

Co do stołu to sie nie znam na ich budowie ale podoba mi sie textura płutna, niestety drewno sie jakoś rozmywa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomus - wez zarzucaj modele do watku o AF najlepiej ;)

I nic nie stoi na przeszkodzie bys robil tak jak Klicek - kwestia siedzenia przy komputerze ;)

 

Tak czy siak: dziex Ziom i mam nadzieje ze w wawce sie zobaczymy w pon.

 

Co do Aazero i Intoxicate Interactive: powinniscie sie cieszyc ze polacy chca rozwinac rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intoxicate: Cieszym sie, cieszym. Poprostu kolejne pozytywne zaskoczenie. Dobrze, że sie coś dzieje. Czy moja poprzednia wypowiedź brzmi zawistnie?

 

Żeby nie był totalny offtop to jeszcze dodam, że na stole bilardowym brakuje białego markera, gdzie stawia sie białą bile. :P Co do łuz to może chodziło o to, że niewidoczna podstawa łuzy jest wielokontem z ta sama iloscia scianek co sam otwor (wnisokowane wlaśnie z widocznych kwadratów a nie trisów). Spawajac kilka vertexow w podstawie, scianki nie ulegly by znacznemu pogorszeniu a otwor oczywiscie zostałby nietknięty. Ale to przecież tylko kilka trisów mniej i szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dzięki za comentsy :)

 

Co do rdzy na automatach - teraz jak patrzę to wydaje mi się że niepotrzebnie dawałem na niej specular, macie rację że słabo rdzę symuluje, powinno być dużo bardziej matowe...

 

Kija i bil nie ma, bo były one zrobione jako osobne obiekty, w dodatku nie przezemnie :) no i racja że samo drewno mogło by być mniej rozmyte...

 

Jak znajdę chwilkę to pobawię się jeszcze, no ale wielkich zmian już nie planuję, bo modele przyjęte i trzeba się brać za nowe :)

 

Hatred -> nom, sharpen mask był już w użyciu, ale pewnie pokombinuję z większym, może coś da :)

 

Dzięki wszystkim

pozdrawiam

 

edit -> aha, no i chciałem pokazać coś incognito, a mafia AF tak mnie zdemaskowała ;) hehe - pozdro 600 ziomy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś by sie przydało, kilka m-c temu robiłem grę, coś na wzór bilarda. Niestety ja tylko piszę w c++ i nie zajmuje się grafiką. Stół zrobiłem z prostopadłościanów, ale tutaj chodziło o sam program i fizykę. Jak by mi ktoś taki modelik podesłał było by fajnie może bym skonczył tą grę. (choć może nie do końca bo nie mam teraz bardzo czasu, rozpracowywuję gry na komórkę pod mophun i znów nie mam nikogo od grafiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół całkiem całkiem :) tylko nogi tragicznie kanciaste. Tekstura zbyt rozmyta. Co do dystrybutorów: Jeżeli były one produkowane w Wielkiej Rzeczpospolitej tj. zostały odlane z betonu i stali to są ok ;). Na oko wyglądają jakby ważyły jakieś 2tony każdy, obawiam się że powinno być inaczej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności