Skocz do zawartości

Dwa Zestawy Do Wyboru : Core 2 Duo Vs Amd X2 Am2, ktory zestawik do 3k wybrac?


mietafix

Rekomendowane odpowiedzi

ktory lepiej kupic? glowie uzywany do maxa i gierek

 

1.

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) bulk

AsRock CONROEXFIRE-eSATA2 Intel 945P

GoodRam DDR2 1GB 667MHz

GeForce 7600 GT Gainward Bliss PCX 256MB (PCI-E)

Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Seagate 320 GB Barracuda 7200.10

 

2.

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

AsRock AM2XLI-ESATA2

GoodRam DDR2 1GB 800MHz

GeForce 7600 GT Gainward Bliss PCX 256MB (PCI-E)

Arctic Freezer64 PRO AM2-Ready

Seagate 320 GB Barracuda 7200.10

 

do obu trzeba by dokupic bude i zasilke mam na to jeszcze okolo 350 zl. Polecicie cos mi?

moze cos zmienic w tych zestawach? Cenowo w gore juz nie mam jak sie ruszyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

core2duo bez podkrecania jest wydajniejszy od amd x2 3800+. Po podkręceniu też. A nawet bardziej. Ale do tego potrzebujesz innej płyty, na pewno nie bierz asrocka, jego fsb konczy sie mniej wiecej na 300MHz, a poki co większosc allendale wytrzymuje szyny rzędu 400-430 MHz :) Bierz gigabyte ds3 lub ds4. Jak na razie sa to najrozsądniejsze płyty pod tą platformę. Są z nimi małe problemy, ale wszystko do opanowania - a potem pozostaje się wyłącznie cieszyć wydajnością:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o same procesory to ten AMD jest daleko w tyle za tym Intelem. Oczywiście jest różnica w cenie na korzyść AMD. Musisz zatem zadać sobie pytanie czy ta różnica wydajności ma dla Ciebie tak istotne znaczenie aby dopłacić tą różnicę w cenie. Na koniec dodam tylko, że AMD śmierdzi. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy dotyczą biosów do płyt gigabyte'a. W niektorych przypadkach (kości pamięci oparte na micronach d9, karty graficzne galaxy) komputer ma problemy z bootowaniem. Podejrzewam że w ciągu miesiąca gigabyte wypusci biosy które będą wolne od takich błędow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intela bierz!!! Lubie firme AMD sam mam Athlona 64 4 GHz , ale skonczylo sie , intel wział się w garść, tego tutaj core duo podkrecasz 1 GHz w gore , na boxowym ( sic! ) chłodzeniu, i on miażdzy procki za kilka tysiecy złotych, ba w renderingu pov-ray, (nie moge znalesc gazety z testami), tamte miały czas ok 4 minuty 20 s. , a core duo 1.86 @ 2.86 minute szybszy był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ogólnie zwaliłeś na początku ASrok to kiepska firma goodram też nie najlepsza

 

osobiście wolałbym troche dołożyć i nie oszczędzać na zasilaczu i płycie głównej...tani zasilacz psuje się po 4 latach, płyta główna może mieć różne problemy kiedyś kupowałem ASUSY ale firma troche zmarniała polecam płyty inela chyba że nie kupujesz kompa by z niego korzystać tylko żeby podkręcać wtedy intel odpada

 

powinieś zastanowić się do czego wykorzystujesz kompa bo jak do gier AMD rulez tzn kompa właczasz raz na dzień-> jeżeli komp ma chodzić 360 dni w roku AMD długo nie pochodzi ...dlaczego ano już mówie na dzień dzisiejszy nie robią najlepszych procesorów ale AMD nie zmienia co generacje procesorów chipsety wręcz przeciwnie nowe gniazdo AM3 będzie kopatybilne z AM2 więc przy wymianie procka zaoszczędzisz sobie na płcie głównej --> też jeżeli nie masz kasy moze kupić coś tańszego jeśli nie wykorzystujesz kopa do pracy do 3000+amd wystarczy w zupełnośći a za dwa lata kupisz sobie 5000+ i będziesz mógł tego procka sprzedać albo zostawić napamiątke...

 

Ja mam zestaw oparty na Xeonie 2gb ramu ecc-reg ale nie mam karty graficznej (zintegrowana ATi RAGE) oraz nie mam muzycznej nie są mi potrzebne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTEL CORE 2 DUO E6300 1.86 GHz OEM / S- 775

Gigabyte GA-965P-DS4 Intel P965

Galaxy GeForce 7600GS (Zalman, 1.2ns) 256MB /128bit/ TV-out DVI-out

DDR2 2x512MB PC6400 800MHz GeIL CL5 GX21GB6400DC

Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 ST3320620AS

Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Chieftec BH-01B-B-SL Black/silver (450W)

 

Ostateczna decyzja padala na taka konfiguracje, ciekawe jak to wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój chodził średnio 10 godzin dziennie przez 3 lata i jeszcze żyje :P

 

A wybór wcale nie głupi.

właśnie potwierdziłeś to co mówiłem....10 godzin w ciągu dnia to nie to samo co 360 dni w roku ja mówie o kompuetrze który pracuje 75-100% nonstop. a nie 10 godzin dziennie właśnie do tego użytkowania są świetne AMD

Cóż pamięci znowu źle wybrałeś bo mają aż CL5, lepiej wybrać np z CL3-4. mimo niżsego taktowania 667mhz po odkręceniu, mają taką samą wydajność jak podkręcone 800mhzco do płyty głównej jeżeli mieżysz w klase Gigabyta to lepsze robi Asusa.Pamięci ECC-REG bo ma dość duży wpływ na stabilnosć systemu. tak jak post wyżej 10 godzin dziennie to ECC-REG nie ma sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie potwierdziłeś to co mówiłem....10 godzin w ciągu dnia to nie to samo co 360 dni w roku ja mówie o kompuetrze który pracuje 75-100% nonstop. a nie 10 godzin dziennie właśnie do tego użytkowania są świetne AMD

Pierwsze słysze taką teorie. :P Sam mam od 2 lat Semprona 2300+ na socket A (najtańszy jaki był w sklepie), który chodzi 14-16 godzin na dobe, a czasami jak coś ściągałem z neta to zdarzało sie że chodził tydzień bez restartu i nie było z nim żadnych problemów. Jakby AMD miało kiepskie procesory, to nie dawaliby na nie 3 lat gwarancji (wersje BOX).

 

A tak pozatym procesor najbardziej narażony na uszkodzenie jest w trakcie włączania kompa, więc to że działa w takim użytkowaniu świadczyłoby na jego korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności