Skocz do zawartości

WIP:Kajia - oślepiona pani kruków


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poczułem potrzebe namalowania jakiejś postaci, która miałaby swoja historię i jakiś charakterystyczny klimat... a nie była tylko jakimś obrazkiem bez znaczenia.

Zaczynam od przymiarki, czyli ogólnego wyglądu postaci - na coś w rodzaju sceny i historię owej postaci przyjdzie jeszcze pora - zarys w głowie już siedzi.

 

Koncept:

a0cu7.jpg

 

Zacząłem sobie po prostu mazać w czymś w rodzaju notesu (czy może zlepku kartek)... i wiedząc już co mniej więcej chce zrobić... i mając już zebrane w łepetynie źródła inspiracji w ciągu 15- 20 minut powstało coś w rodzaju kunceptu, z którego sztywno skorzystałem. Miałem zamiar narysować pare, ale na początek ten spełnił moje oczekiwania, więc nie widziałem sensu mazać czegoś więcej.

 

Początek:

Poszukiwania referek i zbieranie się do mazania. Czasowy odstep od narysowania szkicu do zabrania się do pracy w Photoshopie trwał pare dni, więc troche mi się w głowie myśl zdążyłą poukladać. Poszukiwania referek nie były dość intensywne i skorzystałem narazie tylko z jednej - do malowani twarzy.

 

aruz0.jpg

 

a1bt2.jpg

Na początek jako-tako maznąłem tło - postać jest na oddzielnej warstwie... na tym etapie z raz czy dwa skorzystałem z Photoshopowego Smart Blura.

 

a2ni6.jpg

Po jakimś czasie mazania uznałem, że troche barwy mi nie pasują - nałożyłem Czarno-Biały Gradient Map o dość sporej przezroczystości, żeby całkiem mi kolorów nie zjadło. Może troche smętnie to wygląda, ale na kolor przyjdzie pora przy wykańczaniu

 

a3di4.jpg

Do tej pory korzystałem głównie ze standardowego round brusha i tego, który jest powyżej (zerżniętego z pani Lindy Bergkvist ;]) ze spacingiem 1%.

 

Ogólnie po około 4 godzinach praca prezentuje się tak:

 

a4py9.jpg

 

Zobaczymy jak to dalej będzie szło ;] Ogólnie jak to zwykle - brakuje umiejętności, żeby realizować to tak jak by się chciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kolory fajnie ze soba wspolgraja, jedynie ryjek troche za waski( dolna szczeka idzie pod zbyt ostrym katem) i szyja zbyt dluga, moze zeby to troche zamaskowac dodaj takie zydowe pejsy tylko bardziej w krukowym stylu( takie wiszace kikuty miedzy uchem a policzkiem, moze w ksztalcie pior oO, poprowadz wzgledem cienia jaki pada od glowy na szyje...) to tyle, fajnie sie zapowiada,klimatykos;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kolorek jej ciała był o wiele bardziej trafiony niż w tej ostatniej wersji. Wyszarzyłeś pozostawiając całość wyblakłą. W dodatku strasznie tą facjate przywaliłeś czarnym. W cieniach szukaj kolorów, nie jedz od jasnego do czarnego linearnym gradientem

 

gradientid2.th.jpg

 

W tej chwili nie wiadomo też z której strony masz główne źródło światła, z góry, z lewej , czy może backlight. Uzupełniające masz poprostu dokładnie tak samo silne jak podstawowe. Szyja jest za jasna biorąc pod uwagę mocno przyciemnioną rzuchwę, dekolt świeci się jeszcze bardziej i nie wiadomo czemu. Hełm-kapelusz jest też oświetlony inaczej niż reszta. Dobrze jest sobie takie rzeczy blokowo szkicować jeśli ma się z tym problem, to w końcu wszystko bryły podstawowe:) Dlatego też dwa szybkie przykłady bardziej zdecydowanego światła. Zresztą przypatrz się swojej refce -front facjaty jest zdecydowanie ciemniejszy niż bok.

 

mardukro2.th.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności