Skocz do zawartości

vray shader max 5


tob01

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje vray shaderow do maxa 5 , sciagnalem olli czy cos takiego ale to jest chyba pod maxa 8...

musze miec maxa 5 poniewaz do niego tylko jest plugin do exportu do takiej gierki... tak wiec jak macie jakies shaderyy to prosilbym o linki i najlepiej zeby bylo cos pasujacego pod lakier samochodu bo mecze sie z tym juz od dluzszego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To co napisałeś, jest tak głupie, że się aż pisać nie chce, ale co tam, skąd ty wogóle wziąłeś ten pomysł, że shadery są inne dla max5 i max8 ? Przecież shader jest przygotowany pod render, a nie pod maxa (logiczne, co nie ?)... a w vray'u nie zmieniają dostępnego materiału, jeżeli chcieliby jego możliwości rozszerzyć, to zrobili by np vray Adv Mtl, żeby zachować kompatybilność z starszymi wersjami.

 

Sorry, jeśli sie poczułeś urażony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie objawia to ze nie dziala? bo jak napiszesz ze masz czarne kulki to bedziesz winny smierci niewinnego...

 

poza tym cos mi sie nie wydaje zeby dalo sie vrayowy shader wyeksportowac do silnika gry.. no ale ja sie na tym nie znam;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyskakują poprostu bledy jak chce to wczytac do maxa 5 na jakiejs niemieckiej stronie pisalo cos o maxiie 8 jak to sciagalem a tu sa bledy ktore wyskakuja renderrj1.jpg

i jak biore open to sa 2 errory: Error Loading ParamBlock2 i Invalid fole - only partially loaded i nie ma zadnych nowych materialow a teraz skoro wszystcy jestescie tacy wszystko wiedzacy to

1. dlaczego tak sie dzieje??

2. sa jakies dobre shadery do vraya poza olli?

3. jak tak to jakie?

z gory thx za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniaj za szybko wypowiedzi streakera, bo jest jak najbardziej poprawna. a to co sciagnales wyglada bardziej na paczke shaderow do mentalraya a nie vraya. wiec sie zdecyduj czy potrzebujesz shadery do mentala czy do vraya. i ponownie zaznaczam - sprawdz sobie czy vrayowe materialy sa w jakikolwiek sposob konwertowalne do gry o ktorej piszesz;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniaj za szybko wypowiedzi streakera, bo jest jak najbardziej poprawna. a to co sciagnales wyglada bardziej na paczke shaderow do mentalraya a nie vraya. wiec sie zdecyduj czy potrzebujesz shadery do mentala czy do vraya. i ponownie zaznaczam - sprawdz sobie czy vrayowe materialy sa w jakikolwiek sposob konwertowalne do gry o ktorej piszesz;)

pozdr.

po 1 plik ktory laduje ma w nazwie vray i wszedzie w necie pisze ze to do vraya po 2 niech streaker nie ocenia mojej wypowiedzi za szybko bo tez nie mial racji na mnie najezdzając. Po 3 gra to inna sprawa, robie sobie woz i chce sobie go w maxie renderowac nikt nie powiedzial ze daje go z tymi materialami do gry ;]

i ponawiam posbe o materialy

-----

chyba ze da sie zrobic jakos lakier bez hdri bo nie umiem robic z hdri bo zawsze wychodzi beznadziejnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze sie da bez hdri ! hdri to oddzielna sprawa lakieru, jezeli chcesz fajne refleksy i realistycznie wyglądający lakier uzyj hdri jezeli nie zrob proste studio zeby shader miał co odbijac !

Poszukaj normalnego shaderu car paint dla fałreja czy cos w tym stylu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności