Skocz do zawartości

Max3D & Blender


Gość DarkScorpion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarkScorpion

Witam. Chciałbym zacząć podróż w grafikę 3D. Wiem, że jest to szeroko rozumiany zakres i posiada wiele narzędzi. Jednak zastanawiam się nad dwoma z nich - Blender, 3DsMax. Z mojego niewielkiego doświadczenia nie jestem w stanie wywnioskować które jest ciekawasze bądź czym i w jakich mijescach się różnią. Widziałem możliwości obu programów i stwierdzam, że zarówno Blender jak i 3DsMax mają zdolność do formowania ze szkęki ludzkiej tzw. koparę. Tu kieruje pytanie i zarówno prośbę, szczególnie do osób o sporej wiedzy na ten temat, o pomoc w wyborze odpowiedniego programu.

 

P.S. Przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnych tematów, nie zauważyłem, nie wykluczm że źle szukałem, w końcu zdarza się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

na początek proponuje 3dsmax - dlaczego - ciężko powiedzieć - jest więcej videotutków do 3ds niż blendera - a videotutki to najlepszy sposób na nauke dla nowicjuszy. Ale sporów jest wiele - inny powie że blender jest lepszy bo...... itd więc ciężko będzie - wybierz to co wększośc potestuje a potem pomysl o blenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak tylko dorzucę od siebie z okazji późnej godziny.. Ty sie chłopie zastanów w co sie pakujesz po tem będziesz musiał siedzieć po nocach i jeszcze Ci to biedzie przyjemność spławiało :D i z podnieceniem na ustach będziesz zasypiał nie mogąc doczekać jak sie obudzisz i ujrzysz renderek co go na czas snu zapuściłeś :D

nio to tak apropos wprowadzenia a co do wyboru to raczej wybierz maxa - łatwiej jest sie nie zrazić a jak wiadomo początki zawsze są ciężkie :)

to jeszcze zależy w sumie czy masz sprecyzowane jaka częścią grafiki 3d chcesz sie zajmować bo przecież max i blender to nie sa jedyne programy na rynku.. a jezlei nie masz i po prostu chcesz po troche (trochu czy jak sie to tam pisze w polska ładna język) popróbować zeby zobaczyc w czym sie bedziesz czul najlepiej bo przecież nie każdy rodzi sie z miłością do low poly (no poza paroma ale nickow nie bede pisał ;) ) to najlepiej maxa

Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blender_small.png

 

oto co polecam :):)

 

wszyscy moi przedmówcy polecają 3dmax, twierdząc że:

 

- "jest więcej videotutków do 3ds niż blendera

 

NIE PRAWDA !! DO BLENDERA JEST TEŻ SPORO a nawet WIĘCEJ"

 

 

- "3ds max bo duzo tutkow, duzo userów co wiąze sie z pomocą w razie problemu a po za tym pluginy takie jak vray, mental ray, maxwell, brazil"

 

OHOHO TU SIE NIEZGODZĘ, akurat TUTKÓW napewno jest WIĘCEJ DO BLENDERA, userów bedziesz liczył a się nie doliczysz, a tzw. pluginy to do blendera jest tyle skryptów itp że głowa boli, a silniczków renderujących jest też kilka oprócz standardowego Blender Internal są: YAFRAY, POVRAY, KARKYTHEA ostatnio INDIGO także (to wszystko za DARMO)

 

JEŚLI FAKTYCZNIE ZACZYNASZ Z GRAFIKĄ 3D TO POZNANIE JEDNEGO JAK I DRUGIEGO PROGRAMU BEDZIE DLA CIEBIE TAK SAMO "TRUDNE", ALE POWIEM CI ŻE BLENDER JEST BARDZO INTUICYJNY JESLI SIE NIE MA

NAMIESZANE W GŁOWIE STANDARDOWYMI INTERFEJSAMI ,KTÓRE WCALE NIE SA NAJFAJNIEJSZE. (Wcześniej robiłem w Cinema 4D i 3dStudio.)

 

BLENDER CHOĆ JEST BARDZO ORYGINALNY, JEST PRZY TYM BARDZO ŁATWY, INTUICYJNY, i W SZYBKI SPOSÓW MOŻNA UZYSKAĆ FAJNE

EFEKTY PRACY.

 

JEŚLI KTOŚ STWIERDZI ŻE BLENDER TO ZABAWKA DLA MAŁYCH DZIECI TO

WSPOMNĘ ŻE BLENDERA UŻYTO DO KILKU SCEN W.........SPIDERMANIE

 

 

ALE TAK WSZYSTKO ZALEŻY OD TWOICH UMIEJĘTNOŚCI BO NAWET NAJLEPSZY SOFT JEST DO NICZEGO JESLI NIE CZUJESZ W SOBIE TEJ ....SMYKAŁKI DO 3D

 

 

Tutki, Videotutki, Forum itp itd są na (Polecam!!)

blender.org , blender.pl , elysiun.com, blender3d.pl, blendernation.com

 

....eeh dłuuugo by tu wymieniać

 

 

ale namaźgałem tego texta..... :):) pozdro dla wszystkich maxowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywołujcie tylko kolejnej bezsensownej dyskusji. Ja zaczynałem od blendera w sumie, już wtedy był to dobry soft, teraz z ciągle powiększającymi sie możliwościami naprawdę jest to program z którym trzeba się liczyć, szczególnie w połączeniu z np. wingsem.

 

Nie ma znaczenia od czego zaczynasz, podstawy złapiesz na każdym sofcie, potem to już kwestia przyzwyczajenia i przedewszystkim tego do czego będziesz dany soft używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz troszke tych tematow bylo o porownywaniu softów :)

Ale ogolnie to max ma wiecej mozliwosci niz blender i trzeba przyznac racje ze początki w maxie są prostrze niz w blenderze, pomoce i tutki, tego jest duzo w necie o maxie o blenderze troszke mniej jednak :)

Odpal max`a i zrob obiekt, przeskaluj, przesyn, obroc, nałoz jakąs texture i zrob to samo w blenderze, sam sie przekonasz ktory dla ciebie jest lepszym softem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mowic o tym ze max jest swietnym softem, ale aktualnie blender caly czas sie rozwija i juz teraz jest programem, ktorego nie mozna ominac wymieniajac dobre narzedzia do 3D.

Wiec jezeli chcesz zajac sie grafika na zasadzie hobby to blender wg. mnie jest wystarczajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DarkScorpion

Uhh.. Wiele wypowiedzi się pojawiło. Bardzo mnie to cieszy :-) Postaram się ocenić oba programy względem moich oczekiwań oraz tak jak polecał hcpiter3d. Piszecie tu ciekawe rzeczy na bank wezme je pod uwagę przy decyzji ostatecznej. Dziękuje! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności