Skocz do zawartości

Frame - animacja w After Effects


Madison

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie nie jest źle. Ciężko mi to komentować, bo cała praca sprawia wrażenie losowych zdjęć z miasta wrzuconych na 2-3 warstwy, a efekt końcowy wydaje się być przypadkowy, niezaplanowany. Ile czasu Ci to zajęło? To film dyplomowy? Na jakiej uczelni?

 

Edit

Plus za to, że umiesz się posługiwać AE :), ale czy wszystko było w tym programie? Żadnego softu do montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość to około 6-7 miesięcy. Najdłużej zajeło mi planowanie ujęć, kadrów, układów, tego, z której strony mam zrobić panoramowanie, jak montować itp.

Używałem: Photoshopa, Premiery do kontroli i sprawdzania poziomów luminancji i barw z vectroscopu. Bryce do zrobinia jednej sceny ze słońcem

i chmurami gdzie jest pokazany słup wysokiego napięcia, chociaż można by to zrobić w After, ale chodzi o czas i przeliczanie takiej sceny. Reszta chmur

i ujęć w After Effects. Teraz się śmieję, że przy gotowych planach

i materiałach można to wykonać w ciągu niecałego miesiąca. Tak jak napisałeś ludzie też to postrzegają na pierwszy raz jako przypadkowe sekwencje.

Jednak to właśnie było najtrudniejsze. Pokazać dynamikę ulicy w taki sposób, aby odbiorca na pierwszy raz nie do końca złożył to w całość.

Nad niektórymi scenami, które miały trwać 4 sekundy zastanawiałem się 4 tygodnie - czemu panorama ma być z lewej, a nie z prawej, jaki zachować kąt widzenia itp.

Dzięki za ocenkę...

 

P.S To Film Dyplomowy. http://www.collage.edu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 - 7 miesiecy..20sec?? Film dyplomowy?? Hmm no wsumie patrzac na strone twojego kolegu moze i to wystarczy..zeby dostac papira. Tak jak napomknal moj przedmowca pan Masta wszystko jest bez skladu i ladu, jedyna osoba ktora umie odczytac te wielkie i glebokie przeslanie jestes ty i twoj promotor pewnie. Wsumie rozbil mnie fakt ze tak dlugo siedziales nad tym..bo w tym czasie powinienes zmontowac prawdziwe arcydzielo 20sec..a malo jest fajnych momentow w twojej prezentacji..pare jakichs pomyslowych przejsc. Mysle ze bardziej powinienes sie skupic na montazu niz na zastanawianiu sie 4 tygodni z ktorej strony pokazac panorame..moze i intencje miales dobre i pomysl byl jakis, wszystko przemyslane...ale chyba w efekcie koncowym przedumales caly efekt koncowy z czego nic nie wyniklo. No ale jest jeden pozytyw..przez te 7 miesiecy opanowales pewnie keying do perfekcji. Pozdrawiam i czekam na kolejne realizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja ma około 2 minut. Jak byś przeczytał uważnie - jest to do zrealizowania w ciągu miesiąca przy gotowym koncepcie, planie, story board itp. Wilkie i głębokie przesłanie :-) - nieźle. Poza tym zwróć uwagę, iż przy takich filmikach należy najpierw dostarczyć plan, a później go realizować.

Zobacz na jakieś swoje filmy i wyciągnij wniosek ile wyszło z przypadku.

To ciekawe co opisałeś i dzięki za konstruktywną krytykę. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę słabo jak na dyplom tak w ogóle, chociaż jak na uczelnię 2-3 letnią na tym poziomie na jakim jest strona to ujdzie. Bardzo chaotyczne, nie widać niestety tego 4 tygodniowego zastanawiania się nad ujęciami. No i na maxa mi nie pasuje ten element 3d tryby czy coś (46sek.). Ogólnie jest mało spójne. Wygląda jak testy różnych efektów. Już lepsze były teledyski future sound of london sprzed 15 lat:) Żeby to miało sens trzeba by wprowadzić jakąś rytmikę związaną z muzyką, a u ciebie muzyka sobie, obraz sobie. A przecież to jest forma teledysku więc przydałoby się więcej jednoznacznych synchronów takich jakie są przez pierwsze 13 sekund, i dlatego tylko początek wygląda ok, reszta już nie.

 

Tyle ode mnie.

Powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżyj stronę w html. Uczelnia jest naprawdę fajna. Jeśli chodzi o projektowanie graficzne, bo w szkole nie uczyli animacji - zrobiłem to poza programem.

To nie jest film dla mas może dlatego go nie czujesz. Owszem nie ma chronologii od A do Z, zdarzenia przeplatają się jedno w drugie - niektóre od końca, ale wszystko jest ustalonym działaniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności