Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Audi TT


joonior

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł ewryłan :)

kolejne Audi TT do kolekcji (proszę oszczędzić wywodów w stylu: "Bosz, kolejna TT'tka...") wiem, że modeluje się ich dużo ale:

Moja Ewunia uwielbia to auto i jeszcze jak jest czarne to w ogóle wymięka. Toteż tę pracę ddykuję mojej dziewczynie na urodziny.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO EWUNIU!!!!!!!!!

 

P.S. 3ds max 8.0, vray 1.46, PS CS... i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

normalnie nie zachwyca jakos tak :/

 

no to powiem dokladniej, lusterka wygladaja jak by byly obok auta a nie byly jego integralna czascia, szyby takie czarne psuja efekt, ujęcie jest malo ciekawe .... :*

 

jak chcesz zobaczyc cos mojego to poszukaj a napewno znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno kuciel ma racje, praca wcale nie zachwyca... materaily, oświetlenie, render słabiutkie, a co do modelu to nieiwem, przez lakier slabo widac, pokaz szary, ale i tak widze ze jest sporo niezgodności:/

 

ps... lol... kolejne tt... to jakas mania już...

hehe... ewunia chyba nie widziala nowego tt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o loooooool kolejne tt nie możecie czegoś innego wymyślić.

 

joonior czy ty liczyłes że na twoje auto będzie każdy wzdychał, moze troche więcej pokory to trochę się douczysz. Prace Kuciela są znacznie lepsze od twojego tt wiec nie wiem po co ten tekst

Ach, taka szkoda że nie zachwyca... za to Twoje Kucielu są piękne i oszałamiające :)

 

pokaż siatke

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum cierpi na brak (ale nie całkowity) ludzi z pomysłami. Główne prace to: samochód xxx, mój pokój, wizka kibla itp. Nie przekonują mnie opowieści, że trzeba się się na czymś nauczyć modelować. Dziwne, że to właśnie najczęściej jest otaczający świat. Ten parawan służy wyłącznie do tuszowania niestety kompletnego deficytu pomysłów. Osobiście uważam, że galeria 3D powinna być podzielona na część artystyczną i część wizualizacyjno-samochodową. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz, kolejna TT'tka...

ludzie, po raz kolejny apeluje, modelujcie auta które wcześniej nie zostały wymodelowane! :/

 

sam model nawet dobry, coś ten grill nie za bardzo taki jak powinien być, przednia szyba troche krzywa, nawet ciekawe opony, sama prezentacja modelu nieciekawa, mogłeś chociaż wnętrze zrobić to już by się jakoś wyróżniał z masy innych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poraz kolejny proszę o niestwierdzanie faktu, że to "kolejna TT'tka". Ja jej nie wymodelowałem dla Was tylko dla kogoś innego, więc uwagi na temat "oklepania pomysłu" po prostu lekceważę. Szyba krzywa? Poprawie. Gril jest dobry. Wiem bo się sugerowałem wyglądem grila w realu a nie ze zdjęć referencyjnych. Wnętrza nie modelowałem przez wzgląd na to, że w trakcie modelowania miałem mase pracy (innej niż Audi) więc nie starczyło mi czasu. Generalnie za pare tygodni zamieszczę ten sam model ale w wersji "rocket" czyli tuning mojej roboty. Mam nadzieję, że wtedy nie będę musiał czytać zarzutów w stylu "kolejne TT" :)

Pozdrawiam WSZYSTKICH! :)

P.S.

hkropinski... masz dziewczyne?

P.S.2

"Ewuni" z DUŻEJ litery (przez wzgląd na szacunek dla ludzi i języka polskiego - imiona piszemy z dużej litery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mnie przez grafike rzuciła

Ty mnie weź nie strasz :\

Z resztą... Ewa to tylko moja kochanka... prawdziwa dziewczyna ma na imię Grafika hehehe :) Żartuje oczywiście.

Nie no spoko mam nadzieje, że mnie nie zostawi. Dla pewności weźmiemy ślub w siedzibie Autodesk'u hehe :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech sory, to w takim razie mogłeś się bardziej postarać :D

Zamiast się wywodzić to pisz CO KONKRETNIE nie leży Ci w tej pracy to wezme to pod uwage. Komentarze nie poparte argumentami mijają się z przeznaczeniem. Komentarze ze śmieszną argumentacją będę lekceważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bulwersuj się :p a co mi KONKRETNIE nie leży napisałem pare postów wcześniej, myśle jednak że mogłeś się bardziej postarać jak to dla dziewczyny :D i możesz to lekceważyć, wiesz co mi to tam...:D

 

edit: hk...znowu z małej litery, wyedytuj szybko! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... zdążył poprawić literke... kurde teraz niemam za co pojechać hehe :) żartuje:) Ja wiem i nie lekceważe postów. Po prostu niechce słyszeć, że to kolejna TTtka. Ale myślę, że tuning tej TTtki będzie już chyba milszy w odbiorze co? (tak czy siak go zrobie :P ) Myślałem jeszcze o Mercedesie CLS :D

Pecet, ale ja 2 miesiące strugałem tę grafike (strasznie leniwie) a studio ustawiałem przez tydzień. Zapewniam, że renderowanie bryki w białym studiu różni się DEFINITYWNIE od renderów w plenerze albo nawet takim samym studiu, tylko że innego koloru.

Wiktor, felgi są na "odwal sie" zrobione. Wiem bo się spieszyłem nieziemsko :( Wnętrze będzie ale to przy kolejnej okazji. Kolejne Audi. Wiem. Ale nacisk położyłem nie na detale tylko studio, kadr i kompozycję. To prezent a nie ultra bajer do competition "most detailed" :)

drem, i o Tobie będą pieśni pisać hehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deviator po co 2 x to samo zamieszczasz ?

O w mordę jeża faktycznie. Wczoraj podczas wysyłania z pracy straciłem kontakt z max3d.pl. Swoją drogą czy komuś się to zdarza? Nie wiem czy to okres konserwacji portalu czy zwyczajnie w pracy mam takie przeciążenie łącza, że nie mogę tu wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo w dziale Fotografi ale jak nie widziales to masz :)

 

 

Tak zwana zasada złotego podziału :->

czyli dzielenie kompozycji w stosunku 1:1.61

(w uproszczeniu 1/3 i 2/3)

 

Złoty podział jest stosowany w roznych dziedzinach, od wymiaru fotografii, ekranow monitorow i telewizorów, rozmiar papieru i książek, przez architekture, po kompozycje obrazów i fotografii.

 

Starożytni i renesansowi artyści doliczyli sie również tych proporcji w sylwetce człowieka, naukowcy w kształtach muszli ślimaków, szyszek etc.

 

W uproszczeniu w fotografii polega na takim skadrowaniu aby punkt charakterystyczny - "środek ciężkości" zdjęcia, znajdował się na którymś przecięciu prostych dzielących obrazek na 1/3 i 2/3 części.

Taki obrazek uważany jest większość ludzi za "wyważony", dobrze skadrowany, ogólnie ładny. Dodatkowo kompozycja powinna opierać się na przekątnych.

 

Taki sposób kompozycji jest generalnie naturalnym odruchem, stosowanym nawet przez ludzi, którzy nie slyszeli w zyciu o zlotym podziale. Jest to zwiazane w jakis sposob z nasza naturalna estetyka, byc moze pod wplywem wychowania w danym kregu kulturowym, byc moze, jak chca niektorzy, bo jestesmy czastka doskonalego matematycznie wszechswiata ;)

 

Przykładowe obrazki:

podzia322bl1.jpg

 

podzia3222fo2.jpg

 

podzial3iw2.jpg

 

podzial4ge1.jpg

 

podzia3225vp2.jpg

 

Oczywiście, od każdych zasad są wyjątki i każde zasady można łamać ;)

 

 

i do tego popatrz jak jest u ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuciel :)

Hmmm... w sumie znam tę zasadę, ale faktycznie nie wziąłem jej pod uwagę. Natomiast patrząc na Twój załącznik to chyba niewiele brakuje do poprawnego kadru. Lewy dolny róg środkowego prostokąta, leży na prawdę niedaleko środka ciężkości. Co do przekątnych to jakbym zaczął manipulowac kątem ustawienia samochodu to musiałbym go postawić zbyt pionowo. Dałoby to efekt "spadania" samochodu a ja chciałem zachować jego stabilność. WTwoim załączniku tamta BeEmKa ma fajny kadr, ale jest "katalogowa". Ja chciałem raczej uzyskać efekt sportowo-prezentacyjny ("sportowo" bo to sportowa fura, "prezentacyjny" bo to prezent:) ) Z resztą... czy na prawdę uważasz, że ten render mimo że jest "na oko" tak bardzo razi kompozycją? Według mnie ustawienie jest skromnym słowem dobre. Teraz tak patrze, że razi troszkę że nie widać prawego leflektora, nie sądzisz? Wygląda troszke jak "jednooki". poprawie to przy kolejnym renderze. Z resztą... sam załączyłeś:

Oczywiście, od każdych zasad są wyjątki i każde zasady można łamać ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze po postach joonior'a że oczekuje konkretów a nie offtopów.

-Kolor szyb zlewa się z resztą nadwozia imo

-są małe bugi jeśli chodzi o modeling chyba, może i się czepiam trochę ale chciałeś dokładnych błędów pokazanych wiec proszę:

http://img205.imageshack.us/my.php?image=09072006235323cv1.jpg

coś jest nie teges z szybą chyba i tam przy drzwiach.

 

Ujęcie kamery mi się osobiście podoba, ot takie standardowe nie porywa ale też nie nudzi

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że renderów TT'ek sporo pląta się po nacie... ale prawdą jest, że tylko kilka z nich zasługuje na uwagę. Twoja pracka jest niezła, naprawdę spoko. Model jest ładnie przedstawiony - mnie się podoba! Razi tylko brak wnętrza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko... wnętrze "sie zrobi" hehe :)

co do bugów: ten w rogu szyby dziad jeden jest ciężki i po 2 dniach kombinacji alpejskich zostawiłem łajze. Ten w drzwiach to go kurde nawet nie widziałem a okazało się dopiero po renderze który trwał prawie 20 godzin (do formatu A3). Poprawie. Szyby się zlewają, ale tak na prawdę materiał w ME jest ustawiony bardziej transparentnie. To raczej wyniknęło z ustawienia studia i taki niestety efekt optyczny dał raczej pokraczny. Ale jak zajmę się wnętrzem to materiał szyb ustawie porządnie ;)

Dzięki za posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności