Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Audi A3


Blessed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to moj pierwszy post na tym forum. Pierwszy raz pracuje nad grafika i uznalem, ze chce nauczyc sie tego, poniewaz to co widze na tym forum jest wrecz oszalamiajace. Postanowilem wiec zrobic moj pierwszy model samochodu i z tym wlasnie przychodze do was. Z racji tego, ze nie wiem praktycznie jeszcze nic postanowilem przyjsc do was z prosba o skomentowanie tej siatki i podpowiedzi co do tego, co jest zle. Jak na razie model jest jeszcze w naprawde wczesnej fazie, a ja sam mam z nim wiele mordegi, poniewaz o modelowaniu nie mam wielu podstaw teoretycznych poza kilkoma tutorialami i tymi wchodzacymi w sklad 3ds maxa. Prosze o komentarze i krytyke, ale jednoczesnie o wyrozumialosc, poniewaz poza znajomoscia techniki editable poly i funkcji z tym zwiazanych nie wiem jeszcze nic. Dzieki serdeczne i pozdro

siatka2jz0.jpgrenderekro9.jpgrenderek2rj7.jpg

siatkadg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zaraz sie posypia komenty w stylu

kolejne audii....
ale to nic.

 

Siatke masz krzywa i nie przemyslaną szczególni w okolicach nadkoli. jest w jednym kawałku, co nie ułatwia modelingu, czasem lepiej ja rozlozyc na poszczególne fragmenty i dopiero układać. Co jeszcze.... jak na pierwszy raz to nawet dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za komentarze.

 

ozzyslip: rzeczywiscie mam ten tutorial, szkoda tylko ze sciagnalem go dopiero w polowie modelu, bo tak widze wiele bledow. Co do bledow w nadkolach to sa one bardzo widoczne i to byly bugi po chamferze, ale juz je poprawilem.

 

BizU: Masz racje. Siatka jest bardzo krzywa, ale na razie nie potrafie lepiej i bede ja jeszcze poprawial. Moglbys mi powiedziec w jakim sensie jest nieprzemyslana ? Jakies konkretne uwagi ? Bardzo chetnie wyciagne wnioski na przyszlosc :) A co do tego, ze to audi a3... no coz chcialem jakis prosty model na poczatek. W koncu z motyka na ksiezyc rzucac sie nie chce ;)

 

Jeszcze raz dzieki. Moze zamieszcze dzis wieczorem nowe screeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem ten model od poczatku, tym razem nie uzywalem juz tutoriala i lece juz sam ze swoim zadnym doswiadczeniem. Prosze o pomoc i szczegolowe wyjasnienia. Znowu zwracam uwage, ze jest to moj pierwszy powazny model w ogole! Nie mam zadnego doswiadczenia, wiec prosze o pomoc w edukacji. Mam nadzieje, ze zechce sie komus pomoc ;)

 

Musze znalezc jakiegos tutka o renderowaniu i teksturowaniu, to moze bym probne rendery z jakims lakierem obejrzal :D

 

2000293655526954170_th.jpg

2000221952363437713_th.jpg

 

 

PS. Zdaje sobie sprawe z krzywego tylnego nadkola, ale jakos nie mam jeszcze pomyslu jak usunac z tamtad trojkaty, zeby bylo dobrze. Prosze o krytyke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update, nie wiedzialem jak robic szyby, wiec skorzystalem z tutka, ale dalej nie wiem jak zamknac ta luke na przedniej szybie w dolnym rogu. Co sadzicie o tej pracy, jak na pierwsza ? Juz niewiele zostalo :)

 

renderekqh2.th.jpg

 

Boje sie robic swiatla, bo jeszcze nie wiem jak. Co do kloszy to zrobie je tak samo jak szyby, ale wiecie moze gdzie dostane jakiegos tutka z robieniem swiatel samochodowych? Nie znalazlem wiele ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale wiesz... sam widze, ze tylne nadkole jest zupelnie do bani i teraz ciezko sie je juz poprawia. Bardzo tam krzywo, zwlaszcza z tylu. Jeszcze koniecznie do poprawienia zostala mi przednia szyba. Ja niestety wiekszych bledow poza krzywizna jeszcze na masce nie widze, dlatego prosze was o pomoc co mam poprawic. Jak znajde tutoriale odnosnie teksturowania, to wrzuce juz jakis probny render, nie wiem jeszcze jak zrobic szklo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update: dolozylem troche detali do tylu i zrobilem szybe. Poprawilem tez troszke te nieszczesne nadkole i moze cos jeszcze do tego doloze. Wreszcie przypomina to audika ;) Moglibyscie wskazac, co jest jeszcze zle ? Widze kilka bledow i nie zdazylem ich jeszcze poprawic, ale licze na krytyke :)

tyleo2.th.jpg

siatkaxg2.th.jpg

siatka2ov5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności