Skocz do zawartości

Scena 3D: Łazienka


Mariusz W

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za pozytywne opinie i miło że się podoba :)

 

Odpowiadam na pytania:

tomeg

Chodzi ci o czas renderingu czy o czas projektowania? Bo jeśli chodzi o czas renderingu to b. róznie - wiadomo - dłużej się DOF-y liczyły a tak mniej więcej ok 4-6 h

 

razor1988

Rozbawiłeś mnie:D;)

Jesli myslisz ze te elementy na zbliżeniach to jakas niedoróbka to ..... się nie myslisz :) masz racje... rzeczywiscie te gwiazdki i armatura nie sa az tak dobrze wydziergane żeby zaslugiwaly na taki close-up :D , a tak poważnie to i jedno i drugie

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Do:

 

drem

rzeczywiscie to ujęcie jest troche chore ... myśle że przez zbiegajaca sie perspektywe w pionie ... mialo byc rownolegle :)

 

Liber

... no grzejnik tez mi sie nie podoba... ale coz nie wszystko jeest jak bysmy chcieli

 

Pinero

co do projektu to tutaj nie za wiele jest do dyskusji ..klient jest sprawa priorytetowa!

 

Touch

podziele sie ustaiweniami - nie ma problemu ale to mi troche zejdzie a mam sporo pracy..postaram sie opisac po poludniu alb wieczorem

 

mrkrzysiek

zgadzam sie to jest akurat ies ktory swieci z dwoch stron i jest obrocony i dlatego daje taki brzydki efekt ... trudno wszystkiego dopilnowac :)

 

dzieki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendery calkiem fajne. Fajne materialy, a swiatlo tez w wiekszosci bardzo ok. Czepnalbym sie przyciasnych kadrow, choc wiem jak ciezko jest pokazac male pomieszczenia. Troche to dla mnie tez za kolorowe i ten DOF taki troche niepotrzebny, momentami to wyglada jak zdjecia z reki zrobione przez kogos kto nie umie fotografowac, kto wpadl do lazienki i walnal pare fotek. Jesli to ma byc wizka, to ten efekt jest na - zdecydowanie. Jesli tak mialo byc to zdesaturowalbym to troche i dodal noisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem opisze ustawienia a raczej komponowanie sceny:

 

W zasadzie nie ma nic szczegolnego w ustawieniach ani zaawansowanego

 

w primary bounces : Irrmap - mltpr =1

seconadary: lajtkesz - mltpr=0.7

color mapping: exponential 3/1,5

Subdv lajtkesza - 500

No i odpowiednie wartosci swiatel np - halogeny 1200 z wlaczona opcja normalize intensity no i pare IES-ow

 

...ale i tak Ccala rzecz tkwi nie w ustawieniach, a w kompozycji... Renderuje kilka pasow ( zalezy od sceny). Wazne jest utrzymanie ekspozycji ... zazwyczaj jest to bardzo stonowany obrazek ktory ma potrzebne informacje konieczne do cyfrowej edycji. Nie ma tam praktycznie kontrastow ani zadnych przepalen.

Wszystko to uzyskane jest w PS-ie na warstwach...a tak przy okazji przepalenia sa efektem zamierzonym.

Problem takiej pracy polega na tym ze trzeba wiedziec co sie chce uzyskac i w zasadzie przy pomocy dostepnych narzedzi to po prostu "namalowac". W przypadku naszych renderow 50% to renderer a drugie 50 % to PS. To chyba tyle...

Mam nadziej ze pomoglem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że pomogłeś i to nawet dość znacznie;) Dzięki wielkie(!) i + za to, że nie 'brzydzisz' się użyć PS'a, w końcu po to jest, a niektórzy się na to boczą. PS to dla mnie akurat nie problem, program znam dość dobrze, więc głównie dzięki za ustawienia renderingu;) Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do twórcy, czy mnie sie wydaje czy koło wanny na stopniu, dokłądnie pod jest oświetlenie i elektryka ?? no z mojego punktu widzenia, pomysł świetny tylko szkoda że bardzo niebezpieczny, prosze nie pisać że da się zrobić tą instalacje szczelnie, oczywiście istnieją normy szczelności, ale jako elektryk z doświadczenia wiem że z czasem wszystko traci szczelność, to rozwiązanie wygląda świetnie, szkoda tylko zę jest bardzo niebezpieczne dla urzytkownika, woda prąd ... sami rozumiecie.... i jeszcze prysznic który sobie tak może na to lać.... osobiście zrezygnował bym z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do twórcy, czy mnie sie wydaje czy koło wanny na stopniu, dokłądnie pod jest oświetlenie i elektryka ?? no z mojego punktu widzenia, pomysł świetny tylko szkoda że bardzo niebezpieczny, prosze nie pisać że da się zrobić tą instalacje szczelnie, oczywiście istnieją normy szczelności, ale jako elektryk z doświadczenia wiem że z czasem wszystko traci szczelność, to rozwiązanie wygląda świetnie, szkoda tylko zę jest bardzo niebezpieczne dla urzytkownika, woda prąd ... sami rozumiecie.... i jeszcze prysznic który sobie tak może na to lać.... osobiście zrezygnował bym z tego.

 

Przepraszam ale ten post nie kwalifikuje sie do skomentowania... spoźniony o ok. 10 lat :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności