Skocz do zawartości

Scena 3D: ..:: Przejazd Kolejowy ::..


Gość jaco

Rekomendowane odpowiedzi

..:: Będzie to przejazd, przejazd kolejowy ::..

 

Dla pewnego Pana Mgr Inż. z mojej uczelni zaoferowałem się bezinteresownie, iż zrobie przejazd kolejowy, który był moją pracą semestralną, tylko że u nas na uczelni wystarczyły jedynie dwa rzuty zrobione w AutoCad-zie. Oczywiście zrobiłem i zaliczyłem!! Ufff. POtem bo długiej przerwie wakacyjnej zabrałem się za 3deesa.

Robie to dla czystych celów dydaktycznych, dla studentów którzy będą także mieli problem z takim niebanalnym projektem.

Oto projekt w Auto...

1. FRONT

front.jpg

2.TOP

top.jpg

 

NOITRZYDEMAX

3. Render_1 (tylko skylight)

1.jpg

4. Render_2 (tylko skylight)

2.jpg

5. Render_3 (tylko skylight)

3.jpg

6. Render_1 (tylko skylight + wire)

1+1_wire.jpg

7. Render_2 (tylko skylight + wire)

2+2_wire.jpg

8. Render_3 (tylko skylight + wire)

3+3_wire.jpg

9. Render_1 (skylight 0,45 + direct 0,8)

1_direct.jpg

10. Render_2 (skylight 0,45 + direct 0,8)

2_direct.jpg

 

11. Render_3 (skylight 0,45 + direct 0,8)

3_direct.jpg

..::Czeka na komętarze ::..

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będzie wszystko jak na rysynku technicznym, to narazie moje 5 godzinne wypociny razem z renderami wszystko musi być co do centymetra, przy okazji testuje oświetlenie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, lubie takie modele,

nim pokazałeś wire mogłeś troszke tą siatkę poprawić po booleanie

 

Za bardzo nie wnikam w siatke bo mam mało czasu do skończenia tego modelu, nawet nie używałem Boolka wszystkie elementy importuje w .3ds z tego rysunku tech. więc strukture siatki pozostawiam nienaruszoną a wymiary są zgodne co do mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej ledwo przedzie a tutaj taka fajna pracka :) Jak dla mnie (patrzac na przejazdy w real) to jest wszystko zaidealne ;P mam nadzieje ze rozjezdzisz ten przejazd setkami tirow zapakowanych do pelna piwem "Żywiec"... :D Bo w Polsce idalnego przejazdu to ja jeszcze nie widzialem ;P

Co do pracy to rewelka - widac ze sie orientujesz w tym temacie... Sam sie nie zastanawialem jak taki przejazd wyglada od strony technicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..::Next Update::..

5.jpg

 

5+5_wire.jpg

 

6.jpg

 

6+6_wire.jpg

 

7.jpg

 

7+7_wire.jpg

 

Wygląda to tak jakbym i tak za mało zrobił na Upka ale ta wymagana dokłądność powoduje dużo kłopotów przy kątach w nasypach jezdni i podtorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociąg? Hmmm sam niewiem. Zalezy od ilości wolnego casu ale bardzo bym chciał.

Plan jest taki żeby zrobić prezentacje na wykłady.

1. Pręzentacja poszczególnych elementów

2. Animcja w Quick Time

I to wszystko złoże we Flashu

Wiem że można w jakiś sposób zrobić to tak żeby cały model można było oglądac we Flashu ewentualnie są programydo odczytywania modeli3d bez użycia 3ds max.

 

A tak później to dla siebie zrobie to razem z pociągiem, oznakowaniem i wszystkimi szczegółami. Jesli maszyna pociągnie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pociąg musi być ;)

 

No dobra postaram się ewentualnie zrobie Szynobus 213M taki co mnie wozi z Siem... do Wawy, lokomotywa ta nasza zielona zawsze jest taka brudna i brzydko warczy i ciągle się psuje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO cóż :/ takie są reali że przejazdy w polsce są do DU... no ale nie zmienia to faktu że trzeba robić na uczelni takie rzczy aby mieć przynajmniej tego Inż. w papierku co w najlepszym przypadku uda mi się za 1,5 roku. A o grafice 3D to tam niema nikt pojęcia nawet w AutoCadzie wiedziałem więcej niż pewien wykładowca, zadawałem krępujące pytania chyba... Zapytałem się czy jest taka opcja Edit Mesh? trudno było uzyskać odpowiedź ( no bo jej tam nie ma, co wywnioskowałem z własnych poszukiwań). A ostatnio student 9 semestru przyszedł do biblioteki po Biblie ACAD, no tragedia,litości!!. Mam zamiar wdrożyć na tej uczelni, jakby to powiedzieć "nowe technologie"

 

mrkrzysiek no pewnie zawsze przez Siedlce z Siemiatycz do Wawy i na odwrót, no bo Autobanem Burakowozem mam dość i nie ma gdzie się wyszczać po browarach... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś wie??

JAkie barwy śiatła ustawić dla Skylight i Direct, aby wyszedł efekt światłocienia około godziny 10:00 przed południem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności