Skocz do zawartości

Zakup sprzętu i jego podkręcanie. Core 2 Duo


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

poniedziałku rano musze zdecydować się na podzespoły (z tematu).

 

Procesor juz kupiłem: Intel Core 2 Duo/ Conroe E6400 2.13 Ghz 64 Bit

 

Teraz potrzebuje do tego płyty głównej + Grafy i Ramu

 

Na karte graficzną mniej wiecej sie juz zdecydowałem, ale może ktoś mnie od tego odwiedzie:

http://www.allegro.pl/item129154005_asus_7900gt_256mb_256bit_7900_gt_b_dobre_o_c_.html

 

z resztą mam nadzieje ze mi pomożecie ;]

 

Na początek chce kupić 1Gb Ramu i w przyszłości dołożyć, w tej chwili raczej zależy mi na dobrej karcie graf i plycie glownej (no i ew. Ramie ktory pociągnie mi podkręcony procesor do 2,6 GHz)

 

jakieś propozycje ? Co jest najważniejsze w płycie głownej ? jakie jej parametry ? i tak samo w karcie graficznej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kupiłem pare dni temu takie cuś :

http://sklep.benchmark.pl/pelny_30478.html

jest o jakies 10% szybsza od standardowego 7900gt no i ma cichy wentylator Zalmana.

Chociaż jak masz kase to bierz tą 7950, wiecej ramu ma.

Co do płyty to Ci nie doradze bo jade na AMD.

Gdzieś czytałem że różnice wydajności pomiędzy tanimi i najdroższymi płytami wynoszą max koło 1%.Różnią się tylko jakością i dołączonymi bajerami. Płyta pod core duo pewnie bedzie miala wszystkie nowe rzeczy - obsługa sata wbudowana sieciówka/audio, istotna pewnie bedzie ilosc obslugiwanego ramu (chyba 8 Giga).

Ram jakoś zdrożał ostatnio, w lutym kupiłem giga ramu Geil za 300 gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do c2d z niskim mnożnikiem dobre są płyty gigabyte - ds3, ds4, dq6. Każda z nich będzie dobra i pozwoli podkrecic procesor do fsb >400. Ram - moze patrioty LLK 667? A co do karty graf - tutaj sprawa jest prosta, do 3dsmaxa powinienes szukać wsrod GF - jedynym kryterium jest cena - kup taką, na którą Cie stać.

 

a co do przycinania - wszystko zależy od tego, co karta musi wyswietlac. moj 6800gt moze płynnie wyswietlac kilka milionow polygonow, pod warunkiem ze wszystkie beda jako editable mesh. Gdy pojawiają sie obiekty 2d - swiatla vraya, ikonki reactora czy obiekt pflow - dramatycznie zwalnia. Możliwe ze przy wypasionym 7900gt nie odczujesz zdecyodwanej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prącie bardzo:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=4954

dorzucisz 2 dychy do tej maksymalnej kwoty i masz bardzo dobrą mobo ;)

 

Ale jeśli bardzo sie upierasz przy czyms budżetowym to... ja niczego nie polece:> Z tanszymi płytami jest loteria - mogą nie osiagnac nawet tego marnego fsb320, ktore bedzie Ci potrzebne do podkrecenia proca do 2.6GHz. Ja bym jednak wział tego ds3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item132192471_patriot_667ddr_2x512mb_llk_cl4_odss_wawa_zobacz_.html

 

zamówiłem te pamięci (tyle że w sklepie na mieście) i teraz mam pytanie; Czy jest szansa że te pamięci mogą "nie działać" ? kumpel zaczął mnie straszyć że czasem pamięci poprostu nie dizałają z płytą głowną. W tych nowszych płytach i lepszych pamięciach też tak może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do core 2 duo ja bym bral pamieci 800mhz,

co do karty.... musze obalic wielki mit drogich kart graficznych... marcin nie wierz że nagle viewporty zacza smigac na twojej nowej karcie, testowalem 7800GTX i w maxie żadnych rewelacji, prawie tak samo jak radeon x800, co ciekawsze, Quadro 1400 jest wprawdzie szybsze... ale nie tyle razy ile jest drozsze, a quadro 4000 to tylko minimalna roznica w porownianiu do 1400 ktora jest duuzo tansza... benchmarki niestety nie podaja frameratów w viewportach tylko niewiele znaczace wyniki... w praniu (czytaj w maxie ) drogie karty sie totalnie nie sprawdzaja... ja bym bral tanszą karte i dolozyl do czegos innego :) na przykład ostatnio zajebiście smakują mi grześki w czekoladzie, polecam :D:D

 

7950 nie wiem czy da sie przerobic, ale na 70% nie, za to Twojego GS-a da sie (on jest na agp prawda? ) seria 79xx jest skutecznie zablokowana, chyba ze lutownice w dlon wezmiesz ale to chyba tez nic nie da bo to chyba sie wiazalo z wylutowaniem chipa z karty hehe :) ale nie jestem tego pewien, moze cos sie zmienilo....

 

aha jezeli chodzi o najlepszość płyt to tylko czarne ;)

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Oto co wyszło przez ostatnie pare dni.

 

Intel Core 2 Duo 2,13 GHz

Gigabyte GA-965P-DQ6

GayForce 7950 GT w wydaniu EVGA

2x512 Patriot PC2-5300 667 Low Latency (dual packet)

 

teraz skoro mam plyte przeznaczoną do podkręcania to może fajnie było by ją wykożystać, jeszcze nei mam procka ale w poniedziałek rano będzie. Chce też postawić system 64 XP.

 

Znacie jakieś artykuły dla totalnych No0bów nt. podkręcania ? takie w pełnym zakresie informacji żeby nie trzeba było doczytywać co gdzie jak i dlaczego, ew. może tu pomożecie mi podkręcić kompa ?

 

w kwestji podkręcania zawsze bylem na poziomie śliniącego się niemowlaka więc licze na waszą pomoc.

 

893983kopialz0.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wczesniej tego wątku nie widziałem, poleciłbym Ci tą karte :)

 

http://www.allegro.pl/item132427427_galaxy_7900gs_256mb_540_1500_zalman_1_2ns_premiera.html

 

To właściwie 7900GT (to samo taktowanie) tylko z mniejszą ilością potoków, a różnica w cenie bardzo wyraźna. Zaoszczędzone pieniądze mógłbyś przeznaczyć na 2x1gb zamiast 2x512, bo przecież sam wiesz najlepiej, że Max to pożeracz ramu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o żadnych problemach z patriotami - jedynie goodramy sprawiały problemy z płytami głownymi gigabyte.

 

edit - te patrioty bez najmniejszego problemu będą działały z czestotliwoscia 800MHz i wieksza ;)

 

to są plotki, ja mam w sumie 6 GB goodramów i przekręcone są z 400 na 500 i nie ma z nimi żadnych problemów, komp chodzi tygodniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin , ja w temacie podkrecania jestem raczej laikiem, ale z tego co wiem pamiątki muszą mieć conajmniej 800 Mhz , ponieważ obniża się mnożnik cpu i podwyższa FSB, czyli pamiątki zmuszane są do pracy z wyższym taktowaniem. Mój piecyk dusi się prz 1 giga ramu jak odpale maye i photoshopa, heh ze 150 MB wolnego zostaje przy pracy z teksturami 2kx2k . jeszcze z 1 giga by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wtrącę swoje 3 grosze, że karty firmy EVGA wprawdzie są bardzo dobre pod względem jakości wykonania ale ich ceny to rozbój w biały dzień.

Szkoda, że pamięć tylko 667, chociaż po ostatnich podwyżkach to pewnie była jedyna opcja. Zasilacz masz dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeżeli chcesz się bawić w podkręcanie to nie możesz za bardzo oszczędzać na zasilaczu, najlepiej wejdź na strone http://www.zenfist.pl i skontaktuj się z panem Markiem (nr gg zaczynający się na 52222...), który powinien Ci doradzić coś odpowiedniego do tego zestawu, ale nie licz, że będzie to coś poniżej 300zł :)

Ewentualnie przejżyj forum http://www.purepc.pl z którego sam wyciągniesz garść potrzebnych informacji.

Z tego co sam zdążyłem się dowiedzieć gdy zmieniałem sprzęt, to najlepiej celować w zasilacze jak Tagan, Antec lub Topower, Chieftecka mimo wszystko bym sobie odpuścił.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności