Skocz do zawartości

Laptop


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

chcialbym kupic w najblizszym czasie laptopa

chcialbym na to przeznaczyc max 5000 zl :)

chcialbym aby mozna bylo w nim cos wymodelowac (nie jakies kosmiczne sceny)

czy za taka kwote kupie takiego abym mogl modelowac czy trzeba wiecej kasy wydac??

ps.odrazu mowie ze sie nie znam :D

ps2 prosze nie pisac zebym nie kupowal laptopa tylko pc'ta

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

za taka kaske kupisz spoczko laptopka ja kupilem swojego dokladnie zeszlego roku rowniez za 5k i jestem z niego baaaaaaaaardzo zadowolony.

 

Przy zakupie laptopa kieruj sie TYLKO I WYLACZNIE karta grafiki nie patrz na laptopy ktore maja vresherd memory bo to taka padaka straszna ze szok :)

 

Ati mobility 9700 256mb , albo cos z geforcem , tak czy siak za taka kase kupisz mega laptopika i jeszcze Ci zostanie na piwko

 

http://www.comes.com.pl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khem... khem... tak po prawdzie nielocie to przypominj sobie laptopa pikSara: i maxa i zbrusha na tym odpalono i co najlepsze całkiem nieźle sobie ten sprzęt z tymi programami radził.

 

ale do rzeczy: jeśli masz 5k na laptopa to polecam jakiegoś macaintosha (Powerbooka G5 z procekim Intela)

 

co prawda nie ma maxa na tej platformie ale jest za to maya i chyba wings i inny opensoft. a do modellingu max tak potrzebny nie jest :]

 

[ps] my też :]

[ps2] ja jednak napiszę: polecam kupić coś tańszego a resztę zainwestować w ram do zwykłego kompa :]

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam laptopa i jestem bardzo zadowolona, jedyne co to ramu za mało ale już zamówiłam więcej (asus, amd turion 64 mt 30)

tak jeszcze dodam że warto zwrócić uwagę na wielkość monitora, są laptopy z monitorami wide na których to wszystko lepiej się mieści, zwłaszcza do grafiki jest to dość przydatne (miałam sposobność robić coś na mniejszym i w viewportach żaden objekt się nie mieścił)

i o porządną myszkę się postaraj, nie takie maleństwo laptopowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentsy :)

klicek--> dzieki za komentsa!! a jakie ma twoj parametry??

tweety-->hmm macintosha jednak nie kupie tez myslalem nad maciem ale maxa nie ma a ja lubie maxa ;P

a jesli chodzi o ps2 to 5k to granica gorna moze byc i za 4k za 3k a na ram do kompa starczy :) choc wolalbym sobie k.grafiki do kompa kupic (mam 1gb ramu i radeon 9600pro 128mb) ;)

 

edit

ania--> a ile masz ramu?? ja bym chcial 1gb(minimum 512mb) mi wielkosc monitorka nie gra roli gdyz w domu mam 15'' :D wiec 15,4'' to juz dla mnie duzy :D

myszka to wiadomo ze porzadna musi byc :0 takie malutkie laptopowe sa smieszne w dloni mi znikaja

 

a i jak to jest z dokupywaniem ramu do laptopa oplaca sie?? czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot mam 512, na normalne modelowanie starcza bez problemu, ale przy wiekszych renderach sie guzdra, teraz dokupuje dodatkowe 512.

z dokupywaniem ramu, no mi sie oplaca bo w tej chwili laptop jest moim jedynym komputerem, ale jesli ty masz dodatkowy stacjonarny komputer na ktorym renderujesz wieksze rzeczy, to ci 512 na laptopie tez wystarczy.

jedyny problem polega na ograniczonym miejscu, wiec jak juz te 512 dodam to wiecej dodac juz nie moge bo jest tylko jedne wolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram tych co wyżej popisali sie :) Kurcze, mineły czasy kiedy laptop to była tylko maszynka do pisania.

Możesz jeszcze rozejrzeć się za urzywanym. Moje dziewcze za 3,7k kupiło bestie lepszą od mojej stacjonarki. (1,6GHz, 1Gb ramu i Gf6600 - Asus o ile dobrze pamiętam) Oczywiście odpaliłem tam maxa dla testów i nawet rendery ładnie lecą.

I tak dla powtórzenia się. Za cholere nie bierz grafy z dzielonym RAMem.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot dokladnie podaruj sobie matryce 17" za taka matryce trzeba zazwyczaj liczyc sie z wiekszymi koszami do 2k. Jak bys sie uparl na wieksza matryce to radze zamiast lapa z taka matryca kupic w przyzwoitej cenie LCD monitorek 20 calowy i podlaczyc go dolapa. Apropos kart graficznych pojawily sie teraz w laptopach nowe karty specjlanie przeznaczone pod grafe w laptopach poszukaj laptopa z taka grafa jak : QUADRO FX 1500 256 MB lub QUADRO FX 2500 512 MB. Choc na tej karcie niewiem czy sobie spoko pograsz, jesli zamierzasz tez sobie grac. Tu masz podane specyfikacje techniczna kart laptopowych opartych na quadro i GF7900:

http://www.nvidia.pl/page/quadrofx_go.html

http://www.nvidia.pl/page/go_7800gtx.html

na dole sa tabelki. Ciekaw wlasnie jestem czy te karty quadro sa lepsze od najmocniejszych GF GTX'a. JAk cos wybierzesz daj znac :). Jak znajde chwilke popoludniu podesle ci linki do jakics laptopw godnych uwagi w kwocie do 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wtrace swoje 3 grosze. Zaczne od tego, ze powinienes sie zdecydowac na jakas pozadna marke typu DELL IBM, po drugie warto sie obejrzec za uzywanym, przetestowanym juz przez kogos laptopiku (duze lepsze parametry i wiadomo, ze jest bezawaryjny model) najlepiej od jakiegos gadzeciaza ktory ma za duzo kasy i lubi wydawac ja na najnowsze modele. Procek - nie wiem jak teraz sie te nowe AMDki sprawuja ale intel jakis czas temu bil na glowe jezeli chodzi o ergonomie czyli mniejsze grzanie i zuzywanie baterii co jest dosyc wazne no i lepsza wydajnosc. Jezeli chodzi o ram - jest dosyc tani wiec lepiej kupic laptoka z lepszymi parametrami i ewentualnie pozniej dokupic sobie ramu. Karta grafiki - napewno trzeba brac nie zintegrowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie dorzuce ;)

 

kupilem prawie 2 lata temu takiego lapa:

centrino 1,5GHz,

512MB RAM,

GF FX5200 64MB

ekran 15,4"

HDD 40GB

 

i powiem, ze naprawde jest porzadny sprzet (mimo swojego wieku). W tej chwili na allegro kosztuje on 4000zl. Takze jestem przekonany, ze kupisz cos mocniejszego i bedziesz zadowolony. Warto dolozyc kaski do panoramicznego ekranu, bo jak mowila Ania wiecej na nim sie miesci. RAM w lapach dolozysz bez problemu (zazwyczaj sa 2 sloty na kosci). Dysk koniecznie predkosc 5700 (czy tez 5200 - nie pamietam), bo inaczej bedzie sie wszystkow woooolno ladowalo, bez znaczenia ile bedziesz mial pamieci. No i tak jak mowili przedmowcy - grafika MUSI miec wlasny RAM (mi 64 starcza). No i lepiej kupic cos z nvidia, bo zawsze mozesz przerobic na softquadro i widac od razu roznice predkosci w viewportach.

 

I warto wybrac dobra firme (Toshiba, Dell, HP, Asus czy inny). nie bierz np. Aristo, bo plastik strasznie trzeszczy i masz wrazenie, ze kupiles szmelc.

 

Powodzenia w zakupach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat w dellu byly wadliwe. Ale serwis maja podbno full wypas i zazwyczaj wszystko co padnie wymieniaja na nowe.

 

To nie tylko w delu bardzo duzo firm montowalo te baterie tyle ze tak drastycznie nie konczyly zywotu, bodajze Toshiba je produkowala. Pozatym z tego co wiem cala partia zostala wymienoina kazdy dystrybutor raczej sie o topostaral :) no chyba ze trafisz gdzies jakis wyjatek :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

dzieki za komentarze

czyli mowicie ze dokupienie pamieci ramu to nie problem lepiej zainwestowac np. w karte g. ??

a jesli chodzi o procek to wolalbym intel'a jakos sie przyzwyczilem :)

i tu pytanie jakiego wziasc pentium czy celeron ?? sa tez jakies rodzaje duo jakies M?? wtf? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie bierz Pentium (najlepiej CoreDuo jak Cie stac, a jak nie to wersje "M", ale koniecznie z jadrem Dothan - czyli z 2MB cache w kosci). Celeron o kant posladkow potluc - mniejszy cache, gorsza wydajnosc. tez polecam intela, zamiast AMD - mniej sie grzeje, lepiej sie steruje predkosciami procka i dopasowuje je do danych wymagan (w locie procek sam zmienia czestotliwosc) no i sama platforma centrino od razu daje Ci dluzsza prace na bateriach, sieciowke WiFi i ladna naklejke na obudowie :D

 

pozdro

 

edit:

no i jak wezmiesz Duo to masz cos jak HT w stacjonarnych - innymi slowy przy renderze (np. Vray) masz 2 buckety, a nie jeden ;) - poprawta jak sie myle, bo nie testowalem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak wyzej niechce mi sie wiecej opisywac wiec powiem tak czym wiecej portow ma laptop tym jest lepszy wiadomo to chyba ;)

 

Karta graficzna ati/nvidia - 256 mb bez VSHERU jak wezmiesz vsher wyrzucisz kase w bloto ;]

 

Procek dla mnie malo wazny jakies 1.6 by stklo intelka albo jakies duo nie celeron bo gowno - ram nie mniej niz 512 mb bo bedziesz czekal 20 min na windowsa ;] no i dysk bardzoooooo wazny 60- 80 giga minimum

 

pikSar hehehe Ty tylko o jednym :D tzn o 2giem bo pierwsze to wiadomo co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecywalem ze cos podrzuce kilka propozycji do kwoty 5k:

http://www.allegro.pl/item135003916_dell_inspiron_9300_super_parametry.html

http://www.allegro.pl/item132826119_dell_inspiron_9300_2_0ghz_256mb_geforce_gwarancja.html

ten sam ale lepszy proc

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33224

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30586

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26693

http://www.allegro.pl/item135683264_dell_precision_m70_intel_m_2_13_1gb_80_dvdrw.html

tu na quadro

http://www.allegro.pl/item135685533_dell_latitude_d620_coreduo_1_83_1gb_80_dvd_rw.html

kolejne quadro

mozna by dlugo wymieniac tak jak pisane bylo wyzej byle mial dobra grafe bez wspoldzielonej pamieci. Poszukaj jeszcze testow jakichs lapow z tymi kartami quadro ,ja tez poszukam bo nie jestem pewiein ich wydajnosci , czy czasem to sciema nie jest jakas. Choc na jednej stronie widzialem ze to sa lapy dedykowane pod zastosowania graficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności